Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Zolien #9035 üzenetére

    "Szamomra erthetetlen miert vettek ki az eszkoztarra ikonformaban odapakolhato bookmark lehetoseget - hasznos volt, szerettem."

    Tartsd lenyomva a Shift-et miközben húzod.

    "A masik a "finom"gorgetes. Hat kerem szepen mi ez, ami par verzio ota megy?"

    Mi bajod vele? Nekem ugyanolyan, mint 9.5 óta. Talán egy picit akadásmentesebb lett. 9.2-ben volt másabb valamivel, nekem mindkettő bejön. Ellenben a FF-féle csigalassú megoldás elég zavaró tud lenni, hogy mindig a Home és End billentyűket kell nyomogatnom.

    "ha nem epp a fules megoldas lenyeget tevesztette volna szem elott, nevezetesen, hogy ne minden egyes megnyitott lapot kulon processkent kezeljen. Ezt volt hivatott kivaltani eredetileg is a fules megoldas."

    Na igen, de ők úgy gondolják, hogy ez a kulcsa annak, hogy ne omoljon össze az egész böngésző. Ellenben eddig még talán a Chrome (ami már az 5-ös verziónál jár) omlott össze a legtöbbször. És 10-ből 8 alkalommal "Oh, Slap!" helyett "Whoa!" típusú teljes crash volt. Szóval erről ennyit...
    Egy jól optimalizált böngészőn weboldalak jóval ritkábban okoznak teljes fagyást, mint maga a kódban lévő bugok, esetleg a szoftverkörnyezet.

    Ellenben jóval több erőforrást képesek felzabálni, amire nem az a válasz, hogy "vegyél ramot, szinte ingyen van". És hogy bezárás után kilapozza a multiprocess? Igen. Csakhogy a fő chrome.exe processz először 13 megáról indul, aztán felkúszik 50-re aztán 1-2 nap után már igencsak 170 körül mozog. Az viszont nem kúszik vissza, csak a bezárt tabok. Amikből egy Gmail kapásból megeszik 50 megát + a Flash plugin (ami nem tudom minek a Gmail-hez, de elindul vele együtt).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Zolien #9288 üzenetére

    - egy linkre kattintvan ne uj ablakban, hanem uj lapon nyissa meg az oldalt?
    - a Letoltesek ablak szinten egy ful legyen, ne onallo ablak
    - az Elozmenyek ablak szinten egy ful legyen, ne onallo ablak

    Ezt nem tudom hogy sikerült, mikor Operában alapból nem nyílik semmi külön ablakban, ha csak direkt így nem állítod be, mivel belső MDI ablakokat használ, ami úgy néz ki, mint egy ablak (tehát mivel nem teljes méretű látod a mögötte lévő tab tartalmát és saját címsávval rendelkezik), de ezt bármikor kirakhatod teljes képernyőre.

    Ctrl+F12->Haladó->További tab beállításoknál ellenőrizd a beállításokat.

    "A halozat lassulasa jelzo kikapcsolt Turbo esetenem mire valo?"

    Arra hogy értesít, kapcsold be a turbót, de nem túl pontos, néha lassú szervereken, vagy ha megy ezerrel a torrentletöltés a háttérben akkor is jelez.

    "Miert nem lehet egy idoben stabilabb savszellel rendelkezo szervert/szervereket beallitani erre a celra?"

    Azért, mert a ballot screen miatt kb megszázszorozódott a forgalmuk amire hiába készítik fel a szervereket, ilyen mértékű forgalomnövekedésnél a gyakorlatban bármi bekövetkezhet, idővel javulni fog, akárcsak az Opera Link. Az elején az is döcögősen ment.

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Zolien #9288 üzenetére

    Hol tudom beallitani, hogy:
    - egy linkre kattintvan ne uj ablakban, hanem uj lapon nyissa meg az oldalt?
    - a Letoltesek ablak szinten egy ful legyen, ne onallo ablak
    - az Elozmenyek ablak szinten egy ful legyen, ne onallo ablak

    Ctrl-F12 > Haladó > Fülek > További fül beállítások > Ablakok nyitása fülek helyett beállítást kapcsold ki.

    Ha Windows 7-et használsz, és az a problémád, hogy az Opera ikonjára mozgatva az egeret az összes fül előnézeti képe látszódik, akkor a címmezőbe írd be ezt: opera:config#UserPrefs|UseWindows7TaskbarThumbnails. Kapcsold ki a pipát, keresd meg lejjebb a Mentés gombot, kattints rá, majd indítsd újra az Operát.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • cousin333

    addikt

    válasz Zolien #9288 üzenetére

    "Miert nem lehet egy idoben stabilabb savszellel rendelkezo szervert/szervereket beallitani erre a celra?"

    Talán mert egy csomó pénzbe kerül, te meg nem fizetsz érte egy fillért sem... Mellesleg a szerver sávszélessége egy dolog, a kérdés a szerver és közötted lévő csatlakozás sebessége is.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák