Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kendtamas

    újonc

    válasz varázsgömb #4341 üzenetére

    Lem6 tapasztalatokkat olvastam es hat mint a legtobb topiklako favorizalja az altala birtokolt termeket.
    Sajnos ez messze nem ad hasznalhato infot egy erdeklodonek aki epp vasarlas elott all.

    A fenti modellel vannak tapasztalataim, amit kesobb meg is osztanek, es szivesen ertekeznek a modellel kapcsolatosan.

  • kendtamas

    újonc

    válasz kendtamas #4349 üzenetére

    Na csak megtalaltam a topikot.

    Felreertesek tisztazasa vegett (es h ne legyen egybol felhorkanas az elozo post.ra), nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast, csupan atfutottam az erdekesebbeket.
    Velemenyem szubjektiv es nem szemelyeskedes, hanem altalanos kovetkeztetes az olvasottak alapjan.

    Es johet amiert itt vagyok:

    arak es arak, gyartok, termekek kapcsan az alabbiakra jutottam:

    - alapvetoen az eszkozok (android.ra epitkezok, ios-t nem ismerem, tehat arrol nem tudok informacioval segiteni) android 5.x vagy android wear valamelyik verziojat futtatok mint keretrendszert.
    Ha valaki vasarlas elott all, erdemes utananezni, milyen appok erhetok el, futtathatok, ill kesobb lesz fejlesztes vagy nem.
    Lem6 android 5.1 amihez ugye eleg foghijas a gyari szoftver pakk, de elvben barmit tud futtatni (en a googlemap-ot toltottem le, ha nem is tokeletes minden, de futtatni futtathato az eszkozon)

    - tobben irtak, h talaltak egy modellt ami ugyanezen tulajdonsagokkal bir (van tobb is).
    Igen, kina a csodak vilaga: ha valaki utana olvas a lapkakeszletnek, MTK adott keszletet hasznalja az osszes gyarto, tehat a tok mas a belso ugyanaz...donteni a dizajn alapjan tud a vasarlo.

    - tamogatas, kiforrottsag, garancia, javithatosag
    Tamogatas, kiforrottsag tekinteteben, nagyon nehezseges a kinai gyartokkal elore jutni, tehat amit a reklam videoban lat az ember, sajnos vagy megfelel a valosagnak, vagy nem. (alt nem, ill reszben).
    pl. Lem6 eseteben, a gyari ora szkin. (kolleganak esetleg feltunk, h a nap kijelzes 1 nappal visszabb van es nem allithato be helyesen??? azaz szerda helyett kedd-et mutat a draga).
    Kezelhetoseg, kerek kijelzo leven, elony a kepernyo zsugoritasa (zoom), de pl a kattintasok pontossaga, az appok erzekelesi terulete, egy leiras az eszkozrol...semmi sincs. (kinai modra, ha megvetted a tied :) megnyerted.

    Olvastam olyan vasarlot, aki nem picit akadt ki amikor kezbe veve az eszkozt, tapasztalta a hianyossagokat.

    - gyartok es termekek, a cel amit kituztek.
    Nos a legtobb kinai gyarto egy/tobb webshop mogotti akar garazsceg is lehet, vagy eleve az!
    Technologiailag nem latni bele ezen cegek hatterebe.

    Nos a kulombseg egy neves gyarto pl SAMSUNG termeke es pl a LEMFO kinai gyarto kozott alapvetoen:

    Hardver:
    Sam. maga fejleszti, adott esetben a szukseges felvezetot is sajat maganak gyart es fejleszt.
    Lem. vasarol egy lapka keszletet, v elore gyartott egyseget kittet, amit tokoz (Conrad.hu shop altal kinalt epitokit-et kepzeljetek el es barkacsolsz aztan...).

    Szoftver:
    Sam. maga is fejleszti, operacios rendszer szinten is, es ellenorzik is amit kiadnak, alt nagysagrendekkel kevesebb problema felhasznaloi oldalrol.
    Lem. max raszabja az altala osszeallitott hw-re, ami olyan amilyen, par appot, talan fejleszt is, de errol nem vagyok meggyozodve igazan. Ami biztos, h a felhasznalo sziv, mert az appok takoltak, ill az a szint.
    Pedig a LEMFO allitolag nem a legutolso gyarto a sor vegen kullogva...milyen lehet az aki ott van a rangsorban???

    Tamogatas:
    Sam. van, szerviz van...
    Lem. hat az en eszkozom alapbol mikrofon hibaval erkezett, meg most irok a shop.nak, mi legyen.
    Ugye visszakuldeni javitasra nem epp egyszeru es olcsonak sem mondanam.
    EU felveteli pont nincs, szerviz nincs....
    Appok olyanok amilyenek.

    Arak:
    Persze ez mindenkinek erzekeny pont.
    Fentiek alapjan azert mindenki megerti az alabbiakat.

    Sam. 100e feletti ar, elsosorban azert, mert arrol szol a tortenet, h a gyarto ezen keressen es nem arrol, h a felhasznalonak olcso legyen (azert a beltartalom sem utolso hw sw).
    Szerintem ez a kereskedelem egy alapveto tetele, persze en is szeretnek kinai gagyi arban egy olyan eszkozt hasznalni, ami tudasra, mukodesre tudja is azt amit a reklam mutat...de ez nem realis elvaras es nem is eletszeru.
    Lem. kinai, kiforratlan, kinai arban (ha akciosan veszed, ha nem akkor nem eri meg az arat).

    Konkluzio:
    Azert Lem6-ot vettem, mert ez fert bele anyagilag az elkepzelesembe, lehetosegeimbe.
    Ha jut ra idom, majd foltozom a szoftveres problemakat es szerintem a hw, mikrofon csere is ram var.
    Elso sorban az alapjan kerestem eszkozt, h a hw a legujabb fejlesztes legyen, mivel fontos az elavulas kerdese egy olyan eszkoznel, ahol barkacsolni kell utolag (fellelheto infok...).

  • kendtamas

    újonc

    Lem6 hibak:
    - Lem6 szkin nap megnevezes 1napot kesik es nem korrigalhato
    - telefonkonyvben nem tudsz keresni, viszont irta valaki, h a kontaktokat csak sim-re masolva tudta athuzni, nos nekem levelezorendszer cimlistajat gond nelkul halon kereszult lehuzta cirka 1200 teloszam es mukodik.
    igy mar ertheto h hianyzik a kereses opcio.

    - szenzorok:
    szivritmus, pontossaga kerdojel, nem ad mindig megbizhato infot
    lepesszamlalo, szinten kerdojel, mert tuti nem lepkedek 5000.et

    - app:
    Sport:
    egy megfelelo leiras elkelne, 4programot ismer: futas, gyaloglas, eliptikus gep, kerekpar
    beallithato ido es/vagy caloria

    Lemfit: na errol semmit nem tudok mondani es leirast sem kerestem meg (az eszkozhosz app leiras nem mellekelt)

    Apps: (gyari es telepitett app.ok)
    Lemfo watch: telefonnal valo osszekapcsolas (droid es ios eszkozokkel), nem probaltam
    Weather: idojaras, ezt mindenki ismeri gondolom, netrol huzza le az infot, a belso GPS v mobiltorony infok alapjan hatarozza meg a helyet.
    Sajnos a beepitett GPS eleg erzeketlen, mivel az eszkozben minden ossze van zsufolva (talalhato rola bonc video erdemes megnezni).
    Igy elofordul, h nem frissiti az idojarast, mert nem tudja hol vagy helyileg...
    Itt jegyeznem meg, h amikor pl kerekparozik az ember es mentene a nyomvonalat a trener app, mivel a GPS erzeketlen, ugyan mennyire lehet pontos az egesz eszkoz, egyaltalan hasznalhato? erosen megkerdojelezem.

    Ebresztesek: valami ami ugy mukodik ahogyan kell.
    Kikapcsolt allapotban is ebreszt (rezeghetne is de nem allithato be rezges) viszont van szundi/kikapcsolva marad/bekapcsolas opcio ebresztes alatt. Ez 5letes.

    Zene: meg nem probaltam
    Hangrogzito: hibas mikrofon miatt nem hasznalhato
    Naptar: szinten a levelezorendszerbol lehuzza a naptarat, de csak a foglaltsagot latod, bovebb infot nem.
    Ez keves.

    Letoltesek: egyertelmu, de hasznalni nem hasznaltam
    Barometer: ez szinten GPS alapjan netrol huzza le az infot, ergo, ha nem tud poziciot talalni, nem lesz legnyomas ertek sem.

    Bongeszo: nem probaltam

    AppStore: sajat app store, 9db app :) youtube letoltheto es fut is, de sajna a kepernyo tajolasa nem allithato... tehat vannak problemak es szepseghibak boven.

    PlayAruhaz: mindenki tudja, na itt talan van elonye az android5.nek
    Mert ami android.ra irt azt kepes futtatni az eszkoz.
    Problema, h kis eselye van annak, h erre a kepernyomeretre is optimalizalt az app.
    Tehat lehet megsem hasznalhato (na itt van ertelme a kepernyo zoom funkcionak, ami kicsinyit, azaz a kocka kepernyot a korlapra meretezi es nem lognak le a szelek.

    Hang alapu kereses:...mikrofon hijan nem probalhato
    Google: kereso asszisztens
    Compass: kalibralhato, majd kesobb
    Fajlkezelo: ismeri mindenki
    GoogleMAP: miutan felraktam, hat gondok a GPS erzekenyseg miatt, tehat ez egy alapveto hw problema, amit javitani nem lehet, ilyen a hw ezt kell szeretni.
    Masik a netkapcsolat sebessege, azaz a google ha lassu a net (ami ugye 4G tukreben nem lehetne, de megis) nem tud tervezni utvonalat! mert adott idokeretbol kicsuszik a komunikacio lassusaga okan.
    Hogy ennek mi a valodi oka, passz.
    Az eszkoz amugy 2/3G-t tud, amit eszrevettem, h 2G-n stabilabb a komunikacio es igy hasznalhatobb az eszkoz. (ezt a beallitasoknal ki lehet valasztani, amugy Voda halojan probaltam).
    Youtube: mindenki ismeri, mondjuk a kep tajolasa modositasra szorul teljes kepernyos nezetnel, amugy stabilan fut az app :) mazohistaknak filmezni.

    Fentiek alapjan lathato, h fejlesztesre meg erosen kellene energiat forditani.
    Ha ez rendben lenne, egy jol hasznalhato eszkoz lehetne.
    Jelenleg nem all a helyzet magaslatan, de az ar ennek is fuggvenye.
    Ha valaki szeret takolni, akkor az XDAforuman talal tarsakat hozza.
    A hw tobbet tud nyujtani mint a rajta futo rendszer.

Új hozzászólás Aktív témák