Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    IP 1500 sorozatról mit tudtok? azonkívül, hogy az olcsó bci-24-es patront eszi.
    És az újabb sorozatok; Ip1600, ip2200...amikhez nem is létezik utángyártott patron, de ugyan annyiba kerülnek mint az 1500?
    Ezekhez lesz később utángyárott?
    Bci-24 utángyártott mindig lesz a boltokban?

    Megosztanék egy tapasztalatot: Beszáradt az i450-esem, se alcohol, se semmi nem segített.
    Új nyomitkat néztem, DE:
    -ne vegyél Epsont, mert
    1.: Fekete dokumetntumot szarul nyomtat,
    2.: pixel számláló van benne, ill. 1 év után leállítja magát-->villog hogy vidd szervízbe (magyarán 1 évre veszed, és a tintád se fogy ki rendesen eközben)
    -Lexmarkot ne vegyél, mert ahhoz a legdrágább a festék (utángyártott és eredeti egyaránt, kb.. 5000/7000Ft)
    -HP-t ne vegyél, mert igaz hogy ott tartalmazza a patron a fejet, de az utángyárott is nagyon drága emiatt (kb. 4500Ft/7000Ft)

    -Marad CANON, ami meg beszáradásra hajlamos, de még így is jobb a !!!300ft-os patronjaival. De ez is csak a régebbi modellekre volt igaz (i450, ip1500, ip2000), a mostaniak (ip1600, ip2200, pixma 4500 vagy ilyesmi....) ezekhez nem létezik utángyártott! egyelőre, vagy nem tudom lesz-e egyáltalán....

    3 évvel ezelőtti i450-esem is 2 piko literes tintacseppet tudott, és akkor 20000Ft- volt!!!! 1300 fúvóka a feketén, 256x3 a 3 színesen. 4800dpi.
    Hozzá egy fej (ami alaból cserélhatő): 18000FT!!!!
    Tehát ha a mostani ip1500 (amihez ugyan ilyen olcsó Bci-24 es patron megy) is tudja ezt, akkor az lesz: 15000Ft.
    Igazából semmit nem változott a helyzet 3 év alatt.
    (Epson D68: 90 fúvóka a feketén, valami 26 a színesen, és 4pl.-hasonló kategória)

    Itt egy nagyon jó oldal, az UTÁNGYÁRTOTT patronok beszerzéséhez, és hogy tudd: létezik-e, gyártanak-e egyáltalán a nyomtatódhoz utángyártottat, és mennyiért, és hogy mennyi lenne az eredeti [link]

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Üdv!

    Canon i450 nyomtatóm anno totál beszáradt, forróvízzel, alcohollal színeset sikerült töléletesre csinszolnom, fekete félig jó.
    Ajánlották a hypo-t, nosza beáztattam, aztán forróvíz, alcohol....,és nem nyomtat semmit.
    Üres a lap, ami kijön. Egy pixelt se nyomtat, pedig elvileg doglozik. Tinta ott van a fúvókák alján, szal átfolyik meg minden, de nem ''spriccel'' a lapra.
    Valaki? :F Hlp :O

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz tothbe #230 üzenetére

    Így van.:D
    És már meg is van a 2 alternatívám:
    Ip4200: 24000Ft (30,76Ft/ml után gyártott fekete)
    Ip1500: 18000Ft (23,13Ft/ml után gyártott fekete)

    Tudom 1500-ös már nincs, de én még tudok szerezni. Viszont jó drága. Egy picivel jobban megéri a festék bele.
    Kérdés: Melyiket válasszam???

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz tothbe #238 üzenetére

    A pl az nem feltéltenül a fogyasztást képviesli hanem csak a minőséget. Vagy nem? Továbbá a 4200-as utángyárott patronjába chipet kell cserélni mindig, és azt hallottam, hogy ha pl. kifogy a mangán, akkor fekettét nem enged nyomtatni, még ha minden más szín tele is van. Továbbá nem addig nyomtat amíg ki nem fogy a tinta, ha nem hamarabb megállj parancsol.
    Ez hogy van? Köszi

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák