Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macy49

    tag

    válasz haralambusz #1979 üzenetére

    Kedves Haralambusz!
    Az én véleményem szerint CANON.
    Irodalmi hasonlattal élve: könnyű más ...... a csalánba verni /Moldova György: Égi szekér/.
    Kettő lényeges kérdés nem tiszta előttem: a beszerzési ár korlátozott-e?, a használat során milyen patronnal Kívánod üzemeltetni (eredeti, utángyártott, utántöltött)?
    Miért CANON?
    1. Mert én is CANON multit használok MP460 és igen elégedett vagyok vele csak kicsit drága a festék.
    2. Tüzetesebben utána Olvasosl, akkor meg Találod a magyarázatot. A nyomtatóknál nem a beszerzési ár a drága, hanem az üzemelése.
    Az EPSON az én olvasatomban 3 pl technológiával dolgozik. A hozzávaló szines patronok (gyári) ára: 2200 ft és 5,5 ml-es tartálya van. A fekete ára: 2200 ft és 7,4 ml-es tartálya van.
    A Canon 1 pl technológiát alkalmaz. A hozzávaló (gyári) szines patron ára: 2690ft és 13 ml-es tartálya van. A fekete patron (gyári) ára 3070 ft és 26 ml-es tartálya van.
    Ezekből számomra az jön ki, hogy a Canon hosszú távon bőven behozza az árában jelentkező különbséget és lényegesen gazdaságosabban lehet üzemeltetni.
    A nem ajánlott utángyártott és utántöltött patront mind a kettő géphez lehet kapni és a nyomtatási (nem fentartási) költség akkor még olcsóbb lesz. A fentartási költség???
    Valószínűsítem, hogy azért ez az olcsóság mert egy már régen lefutott tecnológiától akarnak szabadulni és minimalizálni a veszteséget. 3 pl szembe az 1 pl-es technológiával.
    Nekem az MP460 közel másfél éve van meg és már akkor (2006 december) 2 pl-rel nyomtatott.
    Tehát én a CANON-t ajánlom.
    Üdv. :K :K :K

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

Új hozzászólás Aktív témák