Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz b. #39428 üzenetére

    Próbáltam keresni még infót és annyit találtam, hogy egyetlen konkrét hivatalos időintervallum létezik, amit az NV közölt:
    "starting in November"

    Ez elég tág időintervallum, viszont ez lehet a magyarázat a jelenségre, amit nem értettem eddig. Tehát arról van szó, hogy szinte minden külföldi sajtó, akik októberben lehoztak olyan cikket, hogy "Launched", az mind bullshit*, mert ilyen nem történt, hiszen az biztos, hogy november hónapban lesz a piaci rajt. Az ASUS mindössze aktiválta a termékek gyártói adatlapját, erre sok külföldi IT oldal rögtön azt hozta le, hogy launched, miközben valószínűleg még nem történt meg a piaci rajt.
    Az már biztos, hogy ezen cégek kommunikációja nem a legjobb, de én is félreértelmeztem 1 dolgot, mert a videocardz például jól írta, hogy az NV bemutatta az új terméket, de az introduces és unveils kifejezések nem piaci rajtot jelentenek.

    Az eTeknix írta helyesen 2 nappal ezelőtt:
    "At the time of writing, ASUS has yet to confirm when these newly revised GDDR6X 3060 Ti graphics cards should be hitting retailers nor how much we should expect them to cost."

    Tehát az ASUS még a szaksajtóknak sem volt képes egyértelmű kommunikációt adni a piaci rajtról.

    *Példa: Tom's Hardware és Videocardz is benézte, mert mindkettő azt írja, hogy launches, miközben az NV azt írta, hogy November. Ezt sajnos én is benéztem, először nem olvastam el rendesen az NV írását eseről és emiatt nem vettem észre, hogy "starting in november".

    Előbb-utóbb majd csak jönnek a tesztek. :)
    Igazából nekem nem sürgős, csak nagyon érdekelt, hogy mit tudnak ezek a kártyák és emiatt picit türelmetlen voltam. Idén talán még lesz ezekről rendes teszt is.

    #39429 pandras83: A cikket olvastam, de az nem magyarázat, hanem inkább egy teória. Ugyan van logika a mögött, hogy várnak, amíg fogynak a régi készletek, de ugyanakkor ez ellentmondásos is, hiszen ha tényleg arra várnának, akkor nem mutatták volna be az új 3060Ti-t. Így, hogy egy hónapja bemutatták a terméket, valószínűleg lesznek olyan vásárlók, akik eredetileg a 3070-et akarták venni, de inkább megvárják az új 3060Ti-t ,hiszen könnyen lehet, hogy ugyanazt a tempót (3070) fogja hozni olcsóbban és egy picivel (kb. 20 Watt) alacsonyabb fogyasztással. Akkor meg miért vennék a 3070-et?

    Az értetlenkedésem nagy részét mint utólag kiderült a nem egyértelmű kommunikáció és különböző külföldi sajtók félrevezető cikkei okozták (lásd fentebb). Egyszerűen az introduces szót én automatikusan piaci rajtnak tekintettem (és nyilván a launches szót is), miközben nem az, ez az én hibám volt. A legvalószínűbb magyarázat a jelenségre az, hogy még nem jött el a piaci rajt időpontja, az NV ugye csak annyit közölt, hogy November hónap, abból pedig van még 8 nap. :)
    Sajnos az sem világos, hogy a November mire vonatkozik (mely régióra), mert vannak arra utaló jelek, hogy Kínában már elrajtolt a kártya.
    Szóval röviden, tömören: a cégek nem kommunikálnak elég egyértelműen, ebből pedig sok félrevezető cikk következik.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák