Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz boogie84 #8877 üzenetére

    Mert ha az adott gyarto az eletciklus alatt szamol mondjuk 100-200K kartyaval...

    Segitek, minden nem limitalt szerias (ertsd a megszokott adott piaci volumennek nem kevesebb, mint 10-40%-a, industry es termek szegmens fuggo) gyartasban, minden costcut opcio szamit..

    Hogy a semi vonalon maradjunk, intel paszta vs forrasztas esete...

    [ Szerkesztve ]

  • ffodi

    veterán

    válasz boogie84 #8877 üzenetére

    Na várj, itt igazából egy általános érvényű dologról van, egy topichoz illeszkedő példán keresztül "magyarázva". Egy adott kártya előállítási költsége x $, a listaára y $, ahol a gyártónak van rajt z $ haszna (nagyon leegyszerűsítve). Ebben a konkrét esetben az FE listaára $699, az egyedi kártyáké ennél több, mondjuk $800-1000 (direkt $-t írtam, hogy ne keverjük ide az árfolyamból következő dolgokat, nyereményilletéket, stb....). Az előállítási költség nyilván nem $699, hanem ennél akár jelentősen kevesebb, máskülönben nem érné meg (na jó, lehet ezért jön a GA103, de ez most nem ide tartozik :D). Minden egyes megspórolt cent a hasznot fogja növelni (úgy, hogy a kártya listaára nem változik), és minél nagyobb darabszámban adják el, annál olcsóbb az előállítás, és annál többet kaszálnak rajta.

    Mint írtam, összességében egy kártyára levetítve jelentéktelen összegről beszélünk, a teljes életcikluson át nézve (ahogy a kolléga is írta) viszont nem, szeretném azt az összeget a számlámon látni. :D

    #8874 Albigator
    Nem. A jelenség a kondenzátor kialakításából adódik, és mivel a 220 és 470 uF-os kondik nem MLCC-k így ebből a szempontból mindegy.

    Az a kapacitátor szó viszont vicces, sosem hallottam még. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák