Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz laychi #38709 üzenetére

    "Azért itt az elmúlt 4 évben elég nagyot ugrott a gpu teljesítmény mégis mindig ugyanoda jutunk..."
    Kopnak az emlékek rendesen. Ez mindig is így volt sőt, régebben még ennyi ideig se volt elég egy vga mint manapság. Most azért ki lehet húzni pár évig egy felső középkategóriás kártyával. Akinek meg kellenek az új ficsörök, az cserélgesse a kártyáit mint az alsógatyáját. :D

    Utoljára újonnan egy Nvidia 6800GS kártyát vettem, meg ne kérdezd mennyi volt. Akkor az nem volt a csúcs, de akkoriban fél évente jöttek az új kártyák. Aztán jöttek mentek a használt előző genes csúcs kártyák használtan, majd ismét megjelenéskor vettem újonnan egy Nvidia 980Ti ref kártyát. Minden kártyámat vizezek, szóval a hűtés nem gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Joco_77

    aktív tag

    válasz laychi #38709 üzenetére

    Érdekes és velős gondolatok...akkor nem csak én éreztem így amikor összeszámolgattam a dolgokat...hogy mivan? 400k egy alaplap proci ram ssd csere és még 500k egy új közép-high vga?
    Azt gondolom én a 3070 -> 3080 cserével "szerencsés" leszek pont az a pici craft ami hiányzott 3070 nél 4k / 60hzre elég lesz élsimítás és RT nélkül 3080al. Élsimítást soha nem hiányoltam 27 colon 4kban az RT szép szép állóképnél de ha akció és pörgés van nem sokat számít szerintem legalábbis az én majdnem 50 éves hülye fejemmel.
    Új játékok: Hálistennek én főleg akkor játszok ha rossz idő van, tavasz, nyár, ősz elején egyéb hobbijaimból kifolyólag 0 időt töltök játék előtt, ami nem azért lényeges, hogy leírjam az életemet hanem arra célzok, hogy felhalmozódik jópár olyan AAA JÓL OPTIMALIZÁLT(ezen van a hangsúly) játék (pl most Cyberpunk után RDR2 God of WAR Tiny Tina) ami bőven elég lesz a hideg rossz idők + ünnepek alatt a játékvágyam kielégítésére. Egyetértek veletek van pár cucc aminél egyszerűen fos az optimalizálás, egyébként simán lehet, hogy szándékos ez és az nvidia pénzel játékgyártó cégeket csak azért, hogy megvegyék az újabbnál újabb kártyákat...A képlet egyszerű...ezekről a játékokról le kell mondani, akkoris ha van olyan amiről nehéz. Hálistennek jópár minőségi cím van ami nagyon frankón van optimalizálva és elég hozzá a 3080(4k 60fpshez legalábbis) nem kell csoda újgen kártya hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • gainwardgs

    addikt

    válasz laychi #38709 üzenetére

    "De mikor egy új kártyval raszterben is csak akkor játszható egy játék, ha ezek a "ficsörök" be vannak kapcsolva, natívan meg kínlódik a kártya"

    Hol is kell raszterben Fg-t kapcsolni :F meg mi kínlódik :U pl.konkrét típus
    Ahol kínlódik ott a konkurencia is "elvérzik" szerintem kivéve pár esetet, amikor egy adott cím vagy ennek vagy a másik architektúrának fekszik jobban.
    De ilyen régen is volt :K

    De én ilyennel még nem találkoztam :U

Új hozzászólás Aktív témák