Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laca500

    aktív tag

    válasz kkd #92 üzenetére

    Lehet igazad van.
    Talán ez lenne a legegyszerűbb. :F
    Csak kéne szereznem egy üres 2 vagy 1,5TB-os lemezt, hogy lementsem a dolgokat és aztán indulhatna a próbálgatós móka. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz kkd #92 üzenetére

    Most olvasgatok a ZFS-ről.
    Segíts nekem egy kicsit.
    Azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnám az ntfs-re formázott lemezeken lévő adatokat megmenteni ha át akarom formázni zfs-re. :F
    Van 1db. 1TB+2TB+1,5TB disc-em. A 1,5-es tele, a 2-es kb 2/3-ig és az 1TB-os kb. 1/2-ig van tele. Valamilyen átmásolgatásos játszadozással meg kellene oldani. Ha muszáj, akkor esetleg még egy 2TB-osat vehetek is. Ha van egy kis plusz üres helyem az nem árthat. :D
    Szóval, ha ezt az új 2TB-os lemezt már zfs-re formázom, akkor erre át menne a meglévő ntfs 2TB-osról minden adat. Ha jól értelmeztem a zfs vikijét, akkor plusz lemezekkel lehet bővíteni, csak azt nem értettem, hogy ezt meglehet-e tenni különböző méretűekkel is. És ha igen, akkor mi van olyan esetben, ha behal az egyik disc. Különböző méretűekkel is megcsinálja a helyreállítást?
    Ha jól működik különböző méretűekkel is, akkor nincs gond, mert formázom az ntfs 2TB-ost zfs-re, aztán hozzá csatolom az előbbi 2 terráshoz, és így tovább.
    Mi a véleményed? Megoldható így? Vagy van esetleg más ötleted?
    Bocsi ha bonyolult vagyok egy kicsit.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Új hozzászólás Aktív témák