Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz Reggie0 #38602 üzenetére

    Nem mondod, hogy a hőszivattyú nem igényel karbantartást?

    Azért abból különbségből bőven marad a klíma karbantartásra is és másra is.

    [ Szerkesztve ]

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • Rolly

    veterán

    válasz Reggie0 #38602 üzenetére

    1) ha egy lakásban élsz mosol főzöl mosogatsz akkor lesz pára...

    nyáron amikor kint meleg van így a pára alacsony azt a levegőt lehűtve a relatív páratartalom nőni fog és ki fog csapódni. ahogy kardkovacsi írja kell valami ami nyáron párátlanít (vagy egy párátlanító, vagy egy klíma)

    van hővisszanyerős szellőztetőnk így tapasztalat is van vele kapcsolatban. Szerencsére mi enthalpiásat vettünk ami télen nem szárítja annyira a levegőt. De nyáron cseszhetem a hővisszanyerős szellőztetőt :). Nyáron van, hogy napon belül 40-90% közötti relatív páratartalom van kint 20-36 fok között.... ha ezt beküldi a hövisszanyerős szellőztető a házba akkor bent a harmat pont máris 18 fok körül lesz (most nem számoltam pontosan utána), de tapasztalatból ha a klíma megy akkor a benti páratartalom max 72-75% között lesz nyáron maximum ... (még ez is sok)

    2) karbantartás:
    - egy klíma karbantartása kb 5000-6500 Ft... nálunk 4 van cirka 20-25ezer között szoktunk fizetni
    - egy hőszivattyú garanciális feltétele (ahogy a klímának is amúgy) évig 1-2 karbantartás, csakhogy a 2-3 milliós hőszipkáért nem 5000Ft-ot kérnek el hanem 20 körül ... és máris ugyanaz a két eszköz karbantartása...

    Annyit csaltam, hogy évente 1-2 alkalommal a házban lévő klímát is szoktam karban tartani, de ez már használat függő... például a nappalit sosem kell (keveset megy) a hálószobát 2x szoktam nyáron (nyár eleje / közepe / vége - ez utóbbi szakival) , dolgozó szobát 1x szoktam csak a hátsó leendő gyerekszoba (reméljük) évi 1 takarítással elvan szintén, mert még nem használjuk.

    Mégegyszer komfortban jobb a mennyezet hűtés (bár nem szokott elég lenni tudtommal így fal fűtés is kell és máris szívás ha valamit a falra kellene rakni) csak a kialakításának és a hőszivattyú ára alapján 2-3x legalább többe kerül mint ugyanaz klímával

Új hozzászólás Aktív témák