Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #27191 üzenetére

    Jaja, jelentősen kevesebb tápellátó láb van bennük. Nem emlékszem pontosan, de nagyságrendileg +20-30%-ra emlékszem a s1366 javára a s1156-al szemben.

    (#27192) Laraxior: Jól beszélsz. A tápkör vörösréz PCB-ben futó vezetékein át is hűtöd a lábat, így valamivel tovább bírja. :K Viszont a komolyabb P55 lapokon az átlag Q6600-as rendszerekhez képest erősebb lett a tápkör, a fesz kisebb lett, az áramerősség meg sokszor mégnagyobb. És így már sokszor nem a VRM melegedik halálra először, hanem a CPU-lába. :K Mondjuk olvastam tesztet Tomshardware-en, ahol komolyabb tuningra el is pukkant pár P55 lap tápköre... :D

    (#27190) mpierre: Jó kérdés... Le tudod csekkolni elvileg, mert az UD5 méri, és pontosan. Nekem is csak onnan van tapasztalatom. Az áramerősség úgy vettem észre, hogy a hőfokkal együtt növekszik, tehát minél melegebb a proci, annál többet vesz fel, valamint nagyjából az órajelnek megfelelően növekszik. A feszigény is durván nő, ahogy mész feljebb, ez adja ki a 4Ghz felett nagyon eldurvuló fogyasztást. (Ugye P=U*I)
    Én se vagyok nagy fizika guru, kegyelemkettessel mentem át gimiben... :B Mondjuk most mérnök infón kénytelen leszek belásni magam elég keményen, de kegyetlen szar lesz... :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák