Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Szevam #6134 üzenetére

    Állítólag van olyan fajta giliszta, ami viszonylag mélyen van, és feljön a levelekért, hogy lehúzza. És azt mondják a szántás rotálás, ilyen talajmunkák tönkreteszik a járatait, esetleg meg is ölik. Ezért ahol minden évben szántanak, onnan egy idő után eltűnnek ezek és romlik a talaj szerkezete. Legalábbis van egy ilyen elmélet.

    Amúgy kicsit kiakadtam azon, hogy parlagon van a földünk már évek óta, aztán az egyik helyi oda akart pofátlankodni, hogy majd ő jól felszántja meg megműveli, és előadta, hogy öreganyám kérte meg erre. Ugyanez a família lopta szét a földeket és munkagépeket a környéken, mert benne voltak a helyi TSZ vezetésében és elintézték maguknak a privatizációt. Az egyik szomszéd is ebből származik. Szóval meg vagyok áldva ezekkel. Egyik oldalról ott az úri fiú, aki golfpályát csinál a hátsó kertjéből a szinte napi rendszerességű nyírással, a másik oldalról meg a pofátlan éhes proletárok. Bár kétségtelen, hogy lehetne sokkal rosszabb szomszédság is. Most, hogy pihent a föld, 1-2 éven belül elkezdem szántás nélkül művelni. Kíváncsi vagyok mire jutok vele.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák