Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz doc #603 üzenetére

    szia

    nem vagyok jogász, de szerintem ezek nem is kifejezetten jogásznak való kérdések (bár törvény szabályozza mit hogyan kell, de akkor sem szerintem)

    gondolom próba idő nincs, vagy letelt, akkor jön a rendes felmondás
    ezt hivatalosan írásban kell megtenni (aztán gyakorlatban lehet elendegnek azonnal, közös megegyezéssel :) munkáltató függő - ez magánvélemény)
    felmondási idő 30 nap (de azért munkaszerződésed nézd meg)
    illetve: munka törvényköny: A felmondási idő legalább harminc nap, az egy évet azonban nem haladhatja meg; ettől érvényesen eltérni nem lehet.
    (2) A harmincnapos felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött
    a) három év után öt nappal,
    b) öt év után tizenöt nappal,
    c) nyolc év után húsz nappal,
    d) tíz év után huszonöt nappal,
    e) tizenöt év után harminc nappal,
    f) tizennyolc év után negyven nappal,
    g) húsz év után hatvan nappal
    meghosszabbodik.

    végig kötelező ledolgoznod az időt, nincs felmentés mint abban az esetben ha a munkáltató mond fel (akkor lenne a felmondási idő fele)

    és a szabadsággal kapcsolatosan igen a válasz, a szabadság időarányosan jár, ha nem vetted ki, akkor ki kell fizetnie a munkáltatódnak, szabadságmegváltás címén (ha többet vettél ki meg visszavonják a béredből)

    példa: járna neked 22 nap szabi egész évre, de még csak 3 nap szabit vettél ki és leszámolsz (munkaszerződésed megszűnik) április 30-án
    akkor ez úgy néz ki (22/366)*121=7,27 (mert 121 (31-+29-31-31)napot voltál munkaviszonyban)
    tehát neked 7 nap szabadság járna időarányosan, kivettél hármat, négyet megkell fizetniük

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák