Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    Sziasztok!

    Rászántam magam, hogy beruházzak egy komolyabb fejhallgatóra, és szeretném a segítségeteket kérni abban, mit is kéne választanom.

    Hol szeretném használni a fejhallgatót?
    A fejhallgatót kizárólag csendes, zárt környezetben használnám, esetleg szökőévente egyszer elvinném megsétáltatni a közeli parkba, erdőbe.

    Milyen célra szeretném elsősorban használni?
    Kizárólag zenehallgatásra venném, viszont azon belül szinte minden műfajjal számolni lehet, kezdve a 80-as évek disco slágereitől a spacesynth-en, operán, komolyzenén át egészen a metalig. Amit biztos nem fogok hallgatni, az a hardstyle, dubstep, és társai.

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Maximum 80.000 Ft-om lenne a történetre, amiben benne kéne lennie a házhozszállításnak is, ha esetleg nem megoldható a személyes átvétel.

    Új vagy használt?
    Nagyon az új felé húz a szívem, használtat csak akkor vennék, ha alkalmi vételről van szó.

    Circumaural vagy supraaural?
    Számomra teljesen mindegy, jelenleg egy supraaural Beyerdynamic DT235-öt használok, és abszolút nem zavar, hogy a fülemre fekszik fel.

    Zárt vagy nyitott?
    Leginkább nyitott érdekelne, de nem zárkózom el a félnyitott megoldásoktól sem.

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Leginkább telt, és részletgazdag hangzást keresek, semleges karakterisztikával. Ha utóbbi nem megoldható, még egy enyhe V is belefér, csak a magasak ne legyenek túlzottan kiemelve, mert attól falnak megyek.

    Honnan vásárolnék?
    Lényegében bármi szóba jöhet, Budapesten belül bárhová elmászok érte, de a webshopokkal sincs bajom.

    Milyen forrással rendelkezem (miről hallgatnám)?
    Hű társam, az LG V20 (B&O-s változat) töltené be a forrás szerepét jelen pillanatban, lejátszóként pedig a Neutron MP volna a jelölt. 250 Ohm-os fejhallgatókkal is szépen boldogul a féltégla (akarom mondani, telefon), nem válogatós. Később tervezem az asztali gépemet, illetve a laptopomat is bevonni a dologba, de az még odébb van, és még nincs konkrét terv a kivitelezésre.

    Személy szerint én a Beyerdynamic DT880 Edition-t szemeltem ki, mivel jókat hallottam róla, illetve a DT235 nagyon bejött számomra minden téren, így bízok a márkában.

    Előre is köszönöm a segítséget, remélem nem hagytam ki semmit.

  • Penguin95

    senior tag

    Úgy látom lesz mire válaszolnom, köszönöm mindenkinek. Azóta már le lett beszélve egy DT880 Edition, így ha esetleg megkedvelném, már meg is lesz a győztes.

    Samtya: Megnézegettem az összes típust, és jónak tűnnek. Egyetlen gondom velük, mégpedig hogy 50 Ohm alatti az impedanciájuk, ami a V20-nál azt jelenti, hogy csak a DAC egy része működik, így jóval gyengébb lesz a hangminőség. Ezt ki lehet játszani egy adapterrel, viszont nálam sajnos már nem válik be a trükk valamiért, amint kihúzom az adaptert, észleli a telefon. A zárt kialakítást még bevállalnám, ha nem vesztenék vele sokat, azért kerestem főleg nyitottat, mert eddig maximum félnyitott fejhallgatóim voltak, és szeretném kipróbálni, mit is tud egy nyitott. Az AKG K702 nem rossz viszont, mivel az már átlépi az 50 Ohm-ot, illetve egy volt kollégám használt egyet hosszú ideig, és neki bejött (ha jól emlékszem, talán még hallottam is szólni). Mindenképp megjegyzem a nevét arra az esetre, ha bármiért nem válna be a DT880.

    emiki6: Ha jól gondolom, a lehetne több a mélyekre vonatkozik. Annak a hiányát meg tudom szokni fejhallgató esetén, ha komolyabb basszusra vágyok, azt általában egy fülhallgatóval oldom meg, mivel nagyon ritka az ilyen. Bömböltetni pedig nem tervezem, viszont sajnálatos módon a hallásom hangerő tekintetében nem tökéletes, így nem árt ha van benne némi tartalék. Illetve 600 Ohm-os fülest is elhajt a V20, de ott már eléggé hajlamos intenzívebben melegedni. A tojás ugyan még nem sül meg rajta, de azért már nem olyan kellemes megfogni olyankor. A hallgatózási tippet pedig köszönöm, úgyis tervezek még fejhallgatót venni, akkor jól fog jönni.

    hm74: Örömmel hallom, hogy ezek szerint annyira nem nyúlhattam mellé a döntésemmel. A 32-es nálam mindenképp kiesne, mivel ott még a telefon sem kezdi el kihasználni a képességeit, amit meg úgy tud, ahhoz elég a DT235 is hellyel-közzel. A másik 2 közül hozzám inkább a 600-as hangképe áll közelebb, viszont azt már nem feltétlenül bíznám tartósan a telefonra az intenzív melegedés miatt. Később ugyan tervben van véve egy jobb forrás, viszont az még odébb van, és addig inkább maradnék egy biztos pontnál, ami a 250-es. A K702 viszont ezek alapján nem kifejezetten illene a V20-hoz, mivel ugyan kellően dinamikus, és robosztus is (kategóriájához képest természetesen), de minden másban gondjai lennének.

  • Penguin95

    senior tag

    OPiiPO: Szívesen, bár nem gondoltam volna, hogy véletlenül tudok segíteni. Megérkezett a DT880, és meg kell mondjam, egész jó párost alkotnak a V20-szal. Gazdag, dinamikus hangja van, viszonylag jó hangerővel (néhol nekem kevés, de egy hangosabb felvételnél pont tökéletes). És ami meglepett, hogy a mélyeket is szépen, és ha kell, erőteljesen adja vissza, bár ez nagyon múlik azon, mit hallgat az ember. Egy gond van ezzel a kombóval, mégpedig hogy érezhetően marad még tartalék a fejhallgatóban. Akkor tudom igazán javasolni, ha tervezed használni egy komolyabb erősítővel is, de nem akarsz külön fejhallgatót venni ahhoz is, és ehhez is.

    A két említett telefon közül pedig ha most kéne választanom, saját szempontok alapján maradnék a V20-nál. Mindkét telefon kiváló zeneileg, erősek kamerában, hangfelvételben. Viszont a V20 könnyen szerelhető, ami egy esésnél nagyon jól jön (vagy ha gyorsan akkut szeretnél cserélni), hagyományos képaránnyal rendelkezik, emellett ott a másodlagos kijelző is. Cserébe a G6 vízálló, és még reális esélyed is van az egykezes használatra.

    Bodz: Meg kell mondjam, teljesen élvezhető számomra a páros. Mint fentebb írtam, nagyon jól hallható vele rengeteg apró részlet, dinamikus, és képes kellemes hangerőre. Az viszont tény, hogy egy rendes erősítővel sokkal többet is tud a fejhallgató, épp ezért tervezek is majd egy bevásárlást, ha engedi a keret. Illetve nem árt megjegyeznem, hogy nekem gyakorlatilag ez az első komolyabb befektetésem a hangtechnikába, így még nincs viszonyítási alapom, ellentétben mondjuk veled.

    Spíler: Nagyon egyetértek az ajánlással. Apám anno beruházott egyre, meghallgattam, és azóta van már belőle 4 darab kettőnknél. Egyre érdemes figyelni, nagyon törékeny a csúszkája.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz s4tch #58139 üzenetére

    Az a baj, hogy még nagyon korai erről bármit is feltételezni. A legtöbb esetben csak közel 1 év után jelentkezik a bootloop hiba, illetve konkrétan zsákbamacska, hogy az adott típusból épp milyet fogsz ki. Nekem például a V20 előtt egy G4-em volt, ami hibátlan volt, miközben másoknak beégett a kijelző, bootloopolt, stb. Szóval ez majd idővel elválik, és reméljük ha van is hiba, nem közülünk kerül ki a "szerencsés" nyertes".

  • Penguin95

    senior tag

    Sziasztok!

    Hosszú idő után ismét a segítségeteket kérem abban, hogy megtaláljam a számomra legjobb választást.

    1. A legjobb egy mindenes fejhallgató lenne, ami otthon, csendes környezetben nyújtja a legtöbbet, de azért az utcán, és a tömegközlekedésben se hagy cserben. Viszont ha ez túl nagy kompromisszumot jelent hangzás terén, akkor kinti használatra majd veszek valami mást később.
    2. Zenehallgatásra. Használni fogom máshoz is, de ott egyáltalán nem szempont hogy mit tud.
    3. Szeretném 50.000 forint alatt megúszni, de ha nagyon jó az ajánlat, egy kicsit fölé tudok menni.
    4. Bármi jöhet, új és használt egyaránt.
    5. Circumaural lenne az ideális, suprából utoljára a Marshall Monitor volt kényelmes számomra.
    6. Na ez az, amit nem tudok megmondani. A legjobban a nyitott hangzást szeretem, de az egyes pont miatt nem biztos, hogy ez megvalósítható. A zártat viszont szeretném elkerülni ha lehetséges.
    7. Kiegyensúlyozott, vagy enyhe V. Ezen felül gyengém még az, hogy szeretem hallani mindennek a terét és a karakterét, nem pedig csak egy lapos, egysíkú katyvaszt.
    8. Bárhonnan ahol nem vernek át. Jobban preferálnám, ha személyesen tudnám átvenni, de bolt esetén a csomagküldés se gond.
    9. Utcán a vén LG V20 lesz a forrás (250 Ohm-ig tökéletes, de otthoni környezetben a 600 Ohm is teljesen vállalható). Itthon most még egy FiiO E10K Olympus 2 lenne az LG mellett, de ez csak átmeneti, később itt is csere lesz egy komolyabb megoldásra, de ez még a jövő zenéje.

    Én így 5 perc keresgélés után rátaláltam a Beyerdynamic DT880 Black Editionre, de azért inkább kikérném a véleményeteket. Zárásképp még annyit, hogy Beyer imádó vagyok, a Sennheiser és az AKG eddig nem tudott igazán megfogni.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz s4tch #110152 üzenetére

    Anno volt egy időszak, mikor a DT770 Pro-t utcára is vittem. Mondjuk úgy, hogy nekem nem volt vele gondom, ellenben a környezetem nem díjazta. :D

    Komolyra fordítva, azért fogalmaztam így, mert a félig nyitott megoldásoktól nem zárkózom el, de ha az nem elég kintre, akkor inkább legyen csak itthoni, kintre meg majd vadászok valamit később. Fülhallgatóm van most is egy Samsung féle AKG személyében, de ettől belátható időn belül szeretnék szabadulni, mert se a fülhallgató nem az én világom, se az USB-C-s megoldások.

  • Penguin95

    senior tag

    Úgy néz ki lesz mire válaszolnom, köszönöm mindenkinek a javaslatokat, tapasztalatokat. :R Egy dolgot sikerült kihagynom a feltételek közül, ez pedig a kábel kérdése. Olyasmit keresek, aminek egyoldalas a kábelezése, és az plusz pont, ha változtatható az oldal. Próbálkoztam már kétoldalassal, de egyszerűen nem tudom megoldani a kábel elvezetését úgy, hogy ne kapjak idegbajt.

    Ba cy lus: Igen, erről hallottam már korábban, a DT770-et csak azért említettem, mert volt már kísérletem azzal, hogy kint mennyire élhető egy nyitott megoldás.

    Gzula[HUN]: Köszönöm a tippet, felírtam a listára a Philipset mint opció. Esetleg van tapasztalatod vele hangzását tekintve? Eddig nem sok márkatársával találkoztam, de amit hallottam, az kellemetlenül visítós volt egytől-egyig. A közlekedésben egyébként nem zavarna még egy zárt, zajszűrős fejes sem, csak sokkal jobban szeretem a nyitottabb megoldásokat.

    RetepNyaraB, stellaz: Nektek is köszönöm a tippet, rákérdezek majd a dologra, hátha sikerül összehozni valamit a kényességem ellenére is. :D

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Ba cy lus #110159 üzenetére

    Hűha, azt hiszem jobb lesz megnézetnem magam, mert már azt se tudom miket beszélek. :D Az a DT770 végig DT880 akart lenni, elképzelésem sincs miért írtam mást. Elnézést a kis bakiért.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Ba cy lus #110161 üzenetére

    Igaz, nem a legjobb megoldás kintre a nyitott fejhallgató, viszont a kinti használat nálam annyiból áll, hogy munkából és munkába hallgatnék zenét. Bármikor máskor (bevásárlás, kisebb utak ügyintézéskor, stb.) nem is viszek magammal ilyesmit. Ilyen kis használati idő mellett viszont már szerintem vállalható kompromisszum az, hogy inkább benti használatra hegyezem ki a dolgot, és kint meg vállalom, hogy nem lesz olyan az élmény. Ugye ezt el lehet kerülni két eszköz használatával, de emiatt nem szeretném csökkenteni a keretem, az pedig most nem fér bele, hogy hozzádobom a második fejhallgató árát. Ezért van az, hogy örülök ha kint is megállja a helyét, de ha nem, akkor bevállalom a kompromisszumot.

    A hallásommal kapcsolatban... az a hajó már elment valamikor az ipari tisztítós korszakomban. :D Bizonyos dolgokat (pl. beszéd) rosszabbul hallok mint az átlag, de érdekes módon a zene nem ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák