Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Spíler #68679 üzenetére

    Teljesen konkrétan szeretnék venni egy ilyen kategóriás fejhallgatót. :K A sok éves mikrofonos headset-em már tönkrement.

    Ezért vettem egy Logitech G231 Prodigy Gamer fejhallgatót, ami hangzásra még meg is felelne a célnak. (Általános használat, zene, videók, játék, plusz csevegés.)

    Viszont nagyon szorít, és kényelmetlen a füleimnek.

    Mivel a plüss párnás modelleket nagyítóval kell keresni, sok választási lehetőség nem maradt.

    Elolvastam hát az összes itteni Superlux tesztet, plusz még többet is, amit találtam. Aztán ráakadtam a Samson SR850-re, és SR950-re, azokról is elolvastam a beszámolókat.

    Azok győztek meg. És gondoltam, ha már úgyis remeknek bizonyultak otthoni stúdió monitoring fejhallgatónak (mivel ilyet is rég óta keresek), illetve az SR950 az izolációjának köszönhetően feléneklő kontroll fejhallgatónak, gondoltam benevezek egyikre. És "headset" helyett, majd használom valami külső mikrofonnal.

    Azt viszont nagyon furcsának tartom, hogy a fenti elemzés a Superlux HD668-at állítja párhuzamba az SR850-nel, mégis teljesen más a hangkarakterük.

    Az összes teszt kiemelte, hogy főleg az SR850 teljesen semleges. A Superlux-ok pedig mind "V" karakterűek kisebb-nagyobb mértékben, vagy erősen mély orientáltak. Ez hogyan lehetséges? :F

    A fenti célra az már nem volna ideális, ráadásul nem kedvelem. Tehát még zenét hallgatni sem.

    Mindezek miatt kértem itt ki a véleményeteket. Nem gondoltam, hogy csak bonyolultabb lesz a dolog...

    (Igen, tudom... Hi-Fi célokra a távoli terv a Beyerdynamic DT880, viszont az "csak" zenét hallgatni, és talán keverni volna jó. Attól még kelleni fog egy zárt, kontroll fejhallgató is. Egyébként pedig egyelőre arra nincsen pénzem, és sajnos még csak kipróbálni sem, tudtam sehol!)

    Szóval hogyan tovább?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák