Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz milkabrams #65004 üzenetére

    Legalábbis úgy hallottad, hogy nagyon sokat. ;) Ez nem mindig jó támpont. "Érdekes" módon nekem a 770 hangja a referencia kihullása után lett egyre kevésbé kirívó/szélsőséges (nem is olyan sok ez a basszus, nem is olyan sok a magas stb.), akkor járatódott volna be (már rég túl volt addigra az óraszám a bejáratási időn) igazán?
    Aligha. Néhány órája utánaolvastam az akkori fejhallgatós topikbeli irományaimnak, aszerint már akkor éreztem én, hogy a 770 monopolhelyzetbe kerülése kezdi elvinni rossz irányba a hallásomat, és tényleg úgyis lett: hangversenyen nem kaptam meg azt a basszushengert, azokat a romantikus túlzásokat, amiket vártam. A fül egy rendkívül alkalmazkodóképes szerv, de ha van egy jó referencia, amit a legtöbbször hallgatunk és amihez viszonyítunk, akkor a fül nem fog fokozatosan alkalmazkodni az épp bejáratós cucchoz, szóval sokkal reálisabb képünk lesz a bejáratás alatti változásról. Ezért is viccelek/ironizálok én mindig ezzel, hogy a bejáratás oroszlánrésze legtöbbször az bizony a megszokás. :))

Új hozzászólás Aktív témák