Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz Csari93 #32077 üzenetére

    1.8/50 borzadály nyitva, pontatlan félrehord. az új stm is pontatlan, ha nem is annyira,mint a régi, de pontatlan nyitva. el is adtam a búsba azt is mint a régit, sokkal többet vártam tőle fókusz terén...

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Csari93 #32077 üzenetére

    "Végre rászántam magam, hogy korrekciózzam az autofókuszom objektívenként, de aztán hamar falnak ütköztem: a 700d-ben nincs meg ez a feature."

    Igen, mert a belépő szintű vázakban nem nagyon szokott lenni. ;)

    "Lehet ezzel valamit tenni? Semmit? A kitobim pontos (legalábbis nem tűnt fel, hogy ne lenne pontos, de vonalkázott papíron még nem próbáltam), viszont az 50/1.8 borzasztó pontatlan, rekeszelésre javul (mondjuk emiatt lehet, hogy nem is kalibrálási gondja van, azért kipróbáltam volna)."

    Megkülönböztetünk konstans fókusz tévesztést (a front-, és a back focus jelensége, amikor mindig ugyanannyival áll elé vagy mögé) és inkonzisztens AF-et (amikor össze-vissza, ahogy éppen esik úgy puffan alapon - nem - működik). Jobb esetben csak az egyik van képben, de a Canon 50/1.8 II és STM esetén mindkettő (a plasztik-fantasztik - műanyag - felépítésének és a kopó alkatrészeknek köszönhetően idővel "tilt-shift" lesz belőle - konkrétan 3 kis műanyag pöcök tartja meg a kieséstől a belső tubusát). ;) Az 50/1.8 II konstans tévesztésére van megoldás, az STM-ről még nem tudok. A hektikus tévesztését pedig csak a Camera Kft. tudja orvosolni (vagy ők sem).

    "Simán előfordulhat, hogyha veszek egy objektívet, pontatlan lesz és semmit nem tehetek ellene?"

    Így van, annyit viszont elvárt megtenned, hogy vásárlás előtt leteszteled és csak pontos példányt veszel meg (vagy pedig, ha már megtörtént a baj, akkor "esemény utáni tablettaként" a Camera Kft.-t tudom ajánlani). ;)

    "Vagy, ha pontosnak kéne lennie, akkor a komolyabb vázakban miért van mégis meg a funkció?"

    Mert komolyabb vázak és, mert akkor már létezett a MAFA (mint olyan), amikor ezeket a vázakat készítették. ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák