Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    No akkor: pár hét múlva elutazunk spanyol honba, pontosabban a szigetekre aztán lesz egy szilveszteri Madrid is, ennek örömére úgy gondoltam, hogy nem ártana egy kinti SIM kártya. Sokat keresgettem és arra jutottam, hogy vettem egy Vodafone feltöltős kártyát (persze spanyolt) átszámítva ~4.000,- Ft volt az eBayen, rajta 9EUR feltöltéssel. 1 hét alatt meg is jött borítékban, kipróbáltam, működik :) Persze csak egy hálózati próba volt, nem roamingoltam le a 9 pénzt róla...

    Heti 3,5EUR áron lehet venni netet (napi 0,5EUR, de 1 hét a minimum) ezért kapsz teljes sebességgel (3G) 20 megabájtot naponta, aztán a maradék arra a napra 128kbps tempóval marad korlátlan. Lehet venni heti vagy havi sok megás csomagokat is, de azt hiszem első körben ez is elég lesz. Így a 9EUR is elég lesz a netezéshez a 2 hétre úgy néz ki. Nagyobb dolgokhoz meg lesz wifi is sok helyen.

    Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy az a kinti korlátozás utáni tempó milyen? Ha megvan a 128kbps, akkor az jó (14.4kbps modemmel keztem a netet 95-ben :))
    Használhatatlan teljesen vagy azért 1-2 levél letöltésre vagy egy google térkép/menetrend leszedésére jó lehet? Gondolom opera minivel csak leszed pár weboldalt is, ha kell...

    Konkrétabb tapasztalat majd januárban, ha hazajöttünk, egyelőre ennyit sikerült előkészíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    Röviden, mert nincs sok időm:
    Voltunk Kanári-szigeteken aztán Madridban és végig egy spanyol Vodafone feltöltőkártyát használtam. Lefedettség mindenhol szuper volt, még a kisebb szigetek eldugottabb részein is ment a net. Persze volt, ahol csak GPRS volt és azt ott 20 kbit/s tempót jelentett, szinte használhatatlan. De általában mindenhol ment a 3G is és ott az pár megabites tempót tudott.

    És a lényeg: kiértünk Madridba (ez volt az első állomás), elküldtem az SMS-t (TPTARJETA vagy valami ilyesmi) és ugye jött egy spanyol nyelvű SMS, megnyugodtam, hogy a net bekapcsolva, így el is kezdtem használni. Pár óra múlva vége is lett a dalnak, mert kiderült, hogy nem aktiválták a napi 20 megás csomagot, hanem az alap csomag maradt, ami 5 megánként szopja le a telefonról az Eurókat.
    No Madrid szívében irány a Vodafone. Spanyol barátaink olyan délies munkatempóban dolgoznak. 1 teljes órát kellett várni, hogy sorra kerüljünk (volt előttünk úgy 2-3 ügyfél) és még angolul is igen csekély mértékben beszéltek a lányok. No sebaj, megértették, hogy mi van. Persze a leszipkázott pénzt visszaadni nincs módjukban, ezért raktunk rá 10 eurót és bekapcsoltattuk a netet. Ott a helyszínen meg is csinálták és innen kezdve mehetett a netezés.

    Aztán jött a csavar a dologban. Az első napon leszedtek 0,5 eurót (ez a napi díja a 20 mega/napos netcsomagnak) és ugye a 20 mega után lassítják a netet. Én leforgalmaztam első nap 150-200 megát, küldtem a képeket ezerrel a netre és a tempó nem csökkent. Na mondom jó, biztos heti keret lesz és majd egyszer csak belassul. Másnap nézem az egyenleget a neten és nem csökkent semmit. És ez így is maradt 2 héten át :C Valahogy a lányok a Vodafone-nál beállítottak egy korlátlan és állandó internetet mindössze 0,5 euróért. Így már nem bántam, hogy lement előtte 8 euró a számláról, mert a továbbiakban teljes sebességgel ment a netem. Mind a szigeteken és aztán visszatérve Madridba is így maradt. Most direkt megnéztem a vodafone.es oldalon és a számlánkon továbbra is ott a teljes összeg (egy pár euró hiányzik, mert kellett helyi spanyol hívást bonyolítani).
    Innen is köszönetem küldöm a madridi Gran Via-n levő vodás csajoknak, hogy korlátlanra állították a kártyánkat :DD
    Kíváncsi leszek, hogy legközelebb, ha kiruccanunk spanyol földre valamikor nyáron, akkor is marad-e a netünk korlátlanul :) Persze lehet, hogy valami év végi akció volt és decemberben valamiért 0,5 euró volt a fullos korlátlan net, de azt nem hinném.
    Így aztán túl pontos tapasztalatokat nem is tudom megosztani veletek, mert ilyen korlátlan netes kártyát nem nagyon árulnak kint (leforgalmaztam jópár gigabyte adatot).
    Egyébként volt pár külföldi bent a boltban és ők is kártyát vettek netezéshez és nem nagyon foglalkoztak vele, hogy honnan jött ez ember, talán az útlevelét megnézték, de le sem másolták szerintem. Minden esetre spanyol földön jószívvel ajánlom a Vodafone kártyáit a net is szuperul ment rajta és hívható is voltam egy spanyol számon végig. :K

  • sparks

    senior tag

    Olaszoknál töltöttük az elmúlt 5 napot. Vettem TIM sim kártyát (szinte minden 2.-ik utcában van boltjuk). Bementem a boltba, mondtam angolul, hogy szeretnék egy sim kártyát netezésre. Elkérték az igazolványom, pár percig írogattak, megkérdezte, hogy hány napig maradok, mennyi adat kellene. A lényeg: van egy olyan csomagjuk, ami hetente 5 EUR és 500 mega netet tartalmaz, ha ez elfogy, akkor korlátlan marad, csak belassítva. Az egészért fizettem 15 eurót, ebből az aktiválás 5 euró és további 5 euró a heti netem. Gondolom valami adó féle még rá mehetett, mert 4,39 EUR maradt a kártyámon. A térerő mindenhol jó volt, még a vonaton Milánóból-Genovába is, bár ott sokszor lement EDGE-re, de elviselhető volt. Ahol nem volt HSDPA (H+) ott azért általában EDGE elérhető volt, GPRS (G) felirat nagyon ritkán fordult elő. Még a genovai sikátorokban is szépen működött, elégedett voltam vele. Most pedig regisztráltam a weboldalukon (csak olasz nyelvű, de a google átfordítja angolra, úgy már érthető minden) és ott látom az összes adatom, a felhasznált adatmennyiséget is, illetve deaktiváltam a heti netet.

  • sparks

    senior tag

    válasz Sztbeni #172 üzenetére

    Útlevél vagy személyi kell, és lehet vele telefonálni is, bár nem próbáltam.

  • sparks

    senior tag

    válasz fo_di #314 üzenetére

    Én sokszor voltam spanyoloknál (Kanári szigeteken is, Madridban, Barcelonában, stb.)
    Én vettem magamnak egy kinti Vodafone kártyát és arra aktiváltattam netet.
    Itt írtam róla: (#95)

    Túl használati díj nem volt, csak lassítás, de az szörnyen :) Az első alkalommal valahogy korlátlanra állították a netem véletlenül, aztán amikor máskor megint kimentünk tettem 10 eurót a kártyára (metróban jegyvásárló automatában kártyával tölthető) és megint ment a net. De azóta láttam más szolgáltatók ajánlatát is, amik már jobbak voltak, de most sajnos nem emlékszem melyik volt az. A Vodafone netje amíg gyors, addig tényleg az, (kitűnő a lefedettség is) de az én előfizetésemmel az csak naponta igen kevés MB-ot adott. Arra fel kell készülni, hogy a spanyoloknál az ügyintézés csigalassú... Olyan nagyon déliesen intéznek mindent :)

  • sparks

    senior tag

    válasz fo_di #314 üzenetére

    Közben megtaláltam az oldalt, ahol fent van rengeteg szolgáltató ajánlata. Itt böngészhetsz, akár lehet venni kártyát is előre, ha nem akarsz ott szórakozni vele (persze így drágább).

  • sparks

    senior tag

    Eddig nagyon csak beszéltek róla, de most talán tényleg lesz valami? Az EU-n belül jövő júliustól szeretnék megszüntetni a roaming tarifákat. Így megnyílna a piac, vehetnénk akár német előfizetést is és itthonról vagy az EU-n belül bárhonnan ugyan annyiért telefonálhatnánk. Na ez igazi verseny lenne végre.
    Persze ez még mindig csak javaslat csomag, de álmodozni lehet :)
    Olyan lenne ez, mint most a Vodafone Európa napijegy csak éppen nem napi 990-ért, hanem az előfizetés árában benne lenne... Hajrá!

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    válasz club1 #864 üzenetére

    "(pl. Vodafone-nál napi 1000 Ft 100 MB net)."

    Csak a pontosság kedvéért: 990 Ft az Európa napijegy és ezért az előfizetésben foglalt neted használhatod, továbbá hívást fogadhatsz ingyen és hazai percdíjakon telefonálhatsz. Szerintem ennél jobb ajánlat most nincs pár napos roamingra.

    (szerk.: 2014. szeptember 1-től 2015. január 31-ig az USA-ban is elérhető.)

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    válasz Sztbeni #870 üzenetére

    Persze, hogy érdemesebb helyi sim-et venni (ezért is vannak spanyol, portugál, olasz, stb. lejárt sim kártyáim a vitrinben :DDD ) De a többi szolgáltatónál nem láttam ilyen áron korlátlan roamingot adó konstrukciót.
    Igaz lassan mindegy is lesz, pár év és vége a roamingrablásnak.

    (#871) club1 Igazad van, én a saját esetemből indultam ki, előfizetéses vagyok, pár napos utakra így nekem ez megfelelő, ráadásnak fontos, hogy a saját számomon külföldön is elérjenek.

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    Horvátországban a Telecom féle 85 kunás kártya kiválóan tette a dolgát egy mifiben. Hibátlan volt végig. A kutas persze nem ezt akarta adni, hanem a kirakott valamilyen egyéb kártyát, 3 giga nettel és sok perccel és sms-el, de mondtam neki, hogy nem az kell. Nagy nehezen egy fiók mélyéről elővette a nekem kellőt :) Nem kellett semmi igazolvány, úgy lehetett venni, mint egy doboz cukrot :) Köszi a topiknak az infót, ez volt a legjobb választás. Közzel 10 gigát elhasználtunk 1 hét alatt 3 eszközzel :)

  • sparks

    senior tag

    válasz encoder #1328 üzenetére

    Az durva... Nem tudom jól számoltam - e, de ez így kb. 420 Ft/GB és egész EU-ban és USA is, ha jól láttam, felhasználható... Kár hogy gondolom csak UK - ban vásárolható, de ha ők elkezdték akkor hamarosan jön a többi is... Nyáron már vége a roamingnak, valamit alkotniuk kell... Hajrá. :DD

    Szerk. Telefonon pötyögök, de lehet vásárolható hozzánk is, holnap csekkolom és ha mindent jól számoltam lehet bepróbálom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák