Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locsi

    senior tag

    válasz Sped #223 üzenetére

    Miért az mkvextractal tornázol, az mkvtoolnix kell neked. Pont az előtted lévő hozzászólásbán volt belinkelve egy kép, hogy kell vágni, bár az lehet hogy ott épp OSX-en fut, de ITT egy kép windows-os verzióról, nem a legpontosabb ~10mp pontossággal vág.

  • Locsi

    senior tag

    válasz Sped #225 üzenetére

    Háát, pedig ettől primitívebb nem lehet. Pipát berakod az enable splitting-hez, a pöttyöt meg az after timecodes-hez és ilyen formátumban megadod az elejét, és a végét a vágásnak (HH;)P:MM,HH;)P:MM) , hogy érthetőbb legyen ( 00:21:43,01:43:22), kb 3 perc alatt végez.

  • bikmakk

    tag

    válasz Sped #225 üzenetére

    Van egy hatalmas különbség az avi és az mkv/mp4 formátumok között, amit nem szabad elfelejteni: az utóbbi kettő mindössze egy konténer, ami tartalmazza azokat a fájlokat amiket beletettél. Értelme nem lenne, de egy mkv fájt tartalmazhat akár 3 videó, 5 hang és 12 feliratkomponenst is, most a hasamra ütöttem. Másképp: tehát mindegy, hogy a gyerekre piros pólót vagy fehér inget adsz, attól függ a játszótérre vagy templomba küldöd, de a gyerek attól még ugyanaz a gyerek.
    Tehát ezekbe a konténerekbe ugyanúgy tehetsz .avi, .divx, .x264, stb. kiterjesztésű videófájlokat. Ezért nem működik minden a Boilsoftos progival, mert annak az az érdekes, hogy a konténerben tárolt videó előzőleg hogyan lett tömörítve: ha olyannal amit nem ismer, akkor bizony nem működik. Egyébként én meguntam azt a progit, mert rettentő igénytelenül pontatlan. Tanuld meg Te is használni a VirtualDub(Mod)-ot és az mkvToolnixot és akkor gyakorlatilag úgy leszel képes vagdalni/szerkeszteni a videót ahogy csak szeretnéd. Ha x264 kódolású, akkor csak az mkvToolnix fogja tudni szeletelni.
    Tényleg nem nehéz, csak kísérletezni kell. Ahogy leírtam pár hozzászólással lejjebb, ha követed lépésről lépésre, akkor menni fog, mert minden lépést leírtam. Ha valamit mégsem értesz kérdezz és segítünk.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

Új hozzászólás Aktív témák