Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz jasszer #12033 üzenetére

    Ez necces. Sokszor volt már téma, régebben nagyobb biztonsággal volt bejátszható, de manapság már szerintem felejtős.
    S igazság szerint, nem kell ahhoz nagy koponyának lenni, h megmondja az ember valójában mekkora.
    Motorosrendőrnek, ha rosszabb kedve van a hangjából megmondja neked, h ez nem 50-es.
    Illetve ugye létezik a KPM-sdi, ahol egyértelműen bevizsgálható, ez nyilván nagyon szélsőséges eset, de olvastam már olyat is, h felhívtak egy márkaszervizt, s váz/motorszám alapján megmondták, h mekkora.
    Innentől fogva meg már alapból 3 szabályt szegtél meg. (Biztosítás, Jogsi hiánya, Műszaki hiánya, s esetleg amiért megállítottak.)

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz jasszer #12033 üzenetére

    csáá Jasszer!

    rég láttalak,kb 3 éve?UKban jártál?
    GS megvan még?

    figy,nekem az 50es vizes roxi megy bő 80at-valóságban.
    szal nem kell feltétlen 125,és extra rizikó.
    én mindenhonnan azt hallom,h a motoros rendőrök erőteljesen rá lettek állítva a kis-nagymotorokra

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • DigitXT

    félisten

    válasz jasszer #12033 üzenetére

    Én egy évet lehúztam így: soha nem igazoltattak... Persze rögtön az elejétől
    rendszámoztatni akartam a gépet, mert a feeling nem volt az igazi: ha rendőr
    került a látómezőmbe, mindjárt rosszabbul éreztem magam... És alapvetően
    nem vagyok "olyan": lelkiismeretileg is zavart ez az egész, hogy nem legális.
    Noha nagymotoros jogsim nekem is volt, szóval runner 125 megállapításának
    egy része rám sem volt igaz.:R Viszont tény, hogy ha valakinek van hozzá
    szeme, akkor már ránézésre megmondja, hogy az adott gép nem 50-es: egy
    motorosrendőrnek azért biztos van ebben tapasztalata. (Ettől függetlenül mai
    napig rengeteg nagynak látszó robogót lehet látni Bp-en rendszám nélkül.) Na
    nem mintha a rendszám annyi plusz költséggel járna, ha már megcsináltattad:
    pl. ezt a parkolócetlit nem is tudom értelmezni, mert nincs zárt szekrény, ami
    "megvédené" a cetlit, tehát gyakorlatilag esélytelen, hogy rárakd a motorra, és
    az alapján ne büntessen a parkolóőr... Ebből viszont arra következtetek, hogy
    nem is nagyon szabadna foglalkoznia veled. Jó, mondjuk egy mélygarázsban,
    ahol beléptetőrendszer van valószínűsíthető, hogy fizetni kell, de az meg már
    az üzemeltetőn múlik, hogy milyen konstrukcióban engedi be a motorokat.:)

    Egyéb büntetés meg értelemszerűen akkor merülhet fel, ha megállítanak (de
    ez rendszám nélkül használt nagyrobogó esetén sokkal neccesebb), vagy ha
    fotóznak, de az meg viszonylag ritka (jó esetben: pláne, hogy hátulról kell;]).
    Btw. most meg más miatt "izgulhatok", ha rendőrt látok, az egyik a xenon, a
    másik meg az elég hangos kipufogó.:DDD De mindkettő közlekedésbiztonsági
    jelentőséggel bír (az én életem védi), szóval alapvetően felvállalom ezeket.:)
    A xenon pl. tökig le van tekerve, ráadásul csak 4300K: nem villantottak még
    rám, hogy vakítanám őket: csak szimplán jól látok vele... A kipu meg elvileg
    "E" szabványos, más kérdés, hogy ezt hangtompítóval, vagy nélküle teljesíti.
    A LED-es izzók meg tökéletesen látszódnak: innentől asszem nincs kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák