Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pkc83

    őstag

    válasz Dany007 #146951 üzenetére

    És minél tovább tart a bányászláz annál rosszabb lesz,mivel
    minél többet bányásznak ki annál nehezebb lesz,több coin ,több
    energia,több vga...... Baromság az egész. Azok jártak igazán jól akik
    az elején nekiálltak és nem adták el. De jó lenne ha már bedőlne
    az egész rendszer. :K

  • giornalista

    senior tag

    válasz Dany007 #146951 üzenetére

    sok nagy kérdés van. az egyik az, hogy egyáltalán rendeződhet-e a piac a közeljövőben, és hogy mi kell majd hozzá, hogy ez megtörténjen.

    MSRP áron VGA-val bányászni egyszerűen verhetetlen biznisz jelenleg, ugyanis óriási a kereslet és felmentek a crypto currency árak. nyilván a hiány miatt a VGA-k ára is elindult felfelé, most már 2xMSRP áron lehet, ha egyáltalán VGA-t venni. de még így is...

    én 190-ért vettem 3060Ti-t, nem a legolcsóbban, de most már 250-300 körül adogatják őket. ezzel a kártyával a mostani BTC árfolyamok mellett 3 hét alatt bányásztam ki 34 ezer forintot, ebből lejön némi áramszálmla, de még akkor is, 25k forint nyereség biztosan van benne 3 hét alatt. egy hónap alatt ez akkor 30-32k forint tiszta haszon. tehát, fél év alatt kibányássza az újkori árát a kártya? ez példátlan megtérülés.

    és tegyük hozzá, hogy ha csak havi 10k forint lenne a haszon rajta, akkor is megérné csinálni, hiszen még akkor is másfél év alatt érjük el a kártya árát, onnantól kezdve minden nettó haszon. ráadásul a kártyának van használati és maradványértéke, nem avul (főleg, hogy garanciális), eladható a gamer piacon is. tehát egy eszközt kvázi két piacon is meg tudsz járatni.

    emiatt van az, hogy célhardverre egyszerűen nem fog tudni átállni a bányászpiac, hacsak nem lesz nagyon olcsó a célhardver.

    úgyhogy a dilemma az az, hogy ha nem csökken érdemben a cryptocurrencyk ára, akkor mi kellhet ahhoz, hogy megálljon a láz? amíg az olcsó kártyákat drágán is megéri befogni bányászni, mert 12-18 hónap alatt visszabányásszák az árukat úgy, hogy közben az értékük sem csökken és bármikor tőkévé tehetőek, eladhatóak lesznek, addig ez egy nehezen feloldható helyzet lesz a gaming piacon.

Új hozzászólás Aktív témák