Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Libra07

    csendes tag

    Sziasztok!
    Úgy látom, elég régen volt hozzászólás ebben a topic-ban. Remélem még él.
    Az lenne a kérdésem, hogy mi a tapasztalatotok az utángyártott HP Laserjet tonerekkel kapcsolatban?
    Milyet érdemes venni, van -e különbség a különböző márkák között? Nem trollkodást várok, hanem valódi felhasználói véleményt.

    Egy csomó márkát látok mindnehol: "Diamond", "Zafir", "Green World", "Eco Pixel", "Orink", "White Box", "HQ Premium", ...stb.
    Van minőségi különbség? Én például azt néztem, hogy melyik márkának az árusítását vállalják fel a nagyobb cégek is. Dolgoztam anno nagyobb számítógépes cégnél. Ők nem szeretnek szívni folyamatos garanciális problémákkal. Olyat forgalmaznak mindenből, ami megbízható.
    Ennek alapján 2 márka tűnik szimpatikusnak: "Diamond", "Zafir", de a "Diamond" kicsit vonzóbb. A forgalmazók többen vannak és ismertebbek.
    A noname fehér dobozos típusokat hagyjuk, a mögé még egy márkanév sem mer beállni.
    Valakinek véleménye ezekről vagy másokról? Mit használt és mi volt szimpatikus neki? Melyikkel volt megelégedve?

    Tudom, most páran azt mondják, hogy vegyünk eredeti HP toner-t. Nekik is igazuk van, aki megengedheti magának, az vegyen eredeti toner-t. Jó minőség, megbízhatóbb és szépen nyomtat. Nagyon sokáig én is ezt csináltam, hogy megóvjam a nyomtatóim minőségét. Soha nem bántam meg.

    Sajnos most azt látom, hogy az eredeti HP toner-ek ára olyan szédületesen magasra ment fel, hogy szinte megfizethetetlen. Ami nekem kellene az 91eFt illetve 171eFt meg hasonló árakon mozog. Mi van? Utángyártottban pedig ugyanez a típus kb 16eFt!!!
    Ez nagyon nagy különbség. Ennyivel nem jobb egy eredeti HP toner! Számomra irracionális az árkülönbség!
    Nálam számos alkalommal megtörtént egyébként az is, hogy az eredeti HP tonerből dőlt a por és úgy kellett porszívózni a nyomtatót. Tehát a HP márka sem feltétlenül garancia, ott is történnek balesetek. És szerintem utángyártottból is vannak minőségibbek. Épp ilyet keresek.
    Anno Kyocera nagy nyomtatóhoz is végül találtunk egy olyat, amit hosszú évekig vásároltunk az eredeti helyett, az ár töredékéért, és nagyon jó minőség volt az is.
    De ezt nem elsőre találtuk meg. Az elején belefutottunk néhány gyengébb márkába.
    Azoknak ezek voltak a hibáik:
    - nagyon vékony műanyagból volt a doboz, nyeklett-nyaklott
    - az OPC henger nagyon gyorsan elkopott és csíkozott
    - a tömítés gyenge volt és annak mentén folyt a por

    Tehát szerintetek milyen utángyártott HP Laserjet toner márkát érdemes venni? Van különbség? Esetleg a sok forgalmazó közül, hol érdemes vásárolni? Felőlem lehet reklám is, csak ne olyat ajánlgasson az alkalmazottjuk, ahol ugyanaz dupla annyiba kerül.

    Köszönöm mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák