Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doser0717

    aktív tag

    Sziasztok.
    Egy 2011-ben :Y vásárolt Samsung UE55D8000 utódját keresném. Ha jól emlékszem ez anno valami csúcskészülék lehetett, de nyilván 11 éves, így ha azt mondom az az elvárás, hogy ennél ne legyen rosszabb de legyen min. 65" akkor talán nincs magasan a léc. :U
    Nem vagyunk ilyen nagy vájtszeműek és hangzásban sem kell semmi extra, csak nézzük néha.


    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    ~500.000 Ft (e felé nem szívesen mennék)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Sportműsorok, természetfilmek, Youtube, Netflix. Játék nem.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    4 méter, 65"-ra gondoltam (esetleg nagyobb ha belefér a büdzsébe)
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Nem túl világos nappali, napszak vegyesen
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    jellemzően ketten, +- 30 fok
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Netflix
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Semmi extra
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy, falra megy
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Nincs ilyen. Műszakilag legyen megbízható.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Nincs
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Új vagy hosszú garis használt is szóba jöhet

    FK8, Valoriani Baby 75

  • doser0717

    aktív tag

    Sziasztok!

    Rájöttek Samu-nál, hogy lövik el a 15%-ot IS a vevők és átállították a rendszert, vagy én csinálok valamit rosszul? :F :(


    [ Szerkesztve ]

    FK8, Valoriani Baby 75

  • doser0717

    aktív tag

    válasz cousin333 #73211 üzenetére

    Közben már láttam, köszi.
    Tegnap este mikor próbáltam nem volt OLED raktáron. :( Majd pár nap és ott leszenk 680-700eFt-ért a Hardverapro/Jófogáson akiknek sikerült. :DDD

    FK8, Valoriani Baby 75

  • doser0717

    aktív tag

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    - 0-600eFt
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    - TV, film, kevés sport (darts leginkább)
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    - kb. 280-300cm, 65" (szerkesztés: esetleg 75" ha van kb. 600eFt-ig valami jó opció)
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    - nappal és este is, nem túl világos de nem is sötét nappali
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    - is-is, többen
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    - ebben teljesen laikus vagyok, mivel a mostani TV-nk alkalmatlan ezekre így passz. Szeretnénk valami streaming szolgáltatást, de nem tudjuk melyiket
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    - semmi extra
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    - mindegy
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    - ha lenne ilyen nem kérnék tanácsot :U
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    - legyen szép és jó, ne túl vastag :B
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    - új

    Régen fontolgatjuk a cserét, de a hangszóró meghibásodása kb. használhatatlanná tette a jelenlegi TV-t, így végképp aktuálissá vált.
    Jelenkori infláció mértéke miatt a 22 havi 0% THM-es MM-os vásárlást preferálnám, így leginkább azok a készülékek lennének érdekesek amik ott és ennek keretein belül elérhetőek.
    Valamint felmerül a kérdés, hogy jó most vásárolni vagy érdemes kicsit kivárni akár az Olimpia/foci EB, akár a megjelenő új modellek és azoknak a kifutó szériákra mért hatásai miatt, ebben az eseten áthidalni a problémát egy soundbar-al?

    [ Szerkesztve ]

    FK8, Valoriani Baby 75

  • doser0717

    aktív tag

    Sziasztok,

    mindig oda lyukadunk ki, hogy LG OLED. Ezen belül viszont... Én hajlanék a nagyobbra, asszony szerint "elég a kisebb is".
    Többnyire 300-400 cm távolságról néznénk (éppen hol vagyunk a kanapén) leginkább sorozatokat, esetleg streaming szolgáltatót (még nincs).

    A 2 esélyes a jelenlegi árakon:
    LG C3 65" - 490.000 Ft
    LG B3 75" - 700.000 Ft
    (C3 77 már 870.000, annyit nem szeretnénk kiadni érte)
    Egy elég régi 55"-os [Samsung UE55D8000] -et váltana egy nem túl világos nappaliban.

    Véleményetek szerint a 65-ös de magasabbra pozícionált, vagy inkább egy kicsit(?) gyengébb minőségű de még jó, nagyobb 77"-os lenne a jobb választás ilyen körülményekre?

    Köszi

    FK8, Valoriani Baby 75

  • doser0717

    aktív tag

    Szép estét.

    LG oldalán a hétvégén 15%-os kupon van, van a promóban pár TV is, köztük a 65"-os C3. Így most 467.500 Ft-ra jön ki ingyenes szállítással. Nem tudom van e/volt e mostanában jobb ajánlat, de úgy döntöttük ez lesz ennyiért a kiválasztott.
    Ha 14 nap alatt befut jobb akkor majd visszaküldjük... :DDD

    FK8, Valoriani Baby 75

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés