Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Emperor_

    addikt

    válasz Ferenc. #45356 üzenetére

    Közel azonos áron kapsz a sokkal ismertebb, megbízhatóbb, bevált SSD-t, pld Adata SP920. (A Sandisk-et én nem szoktam ajánlani, semmiféle adatot nem közölnek az SSD-ikről.)

    Nem kell driver, ugyan úgy működnek mint a HDD-k. Klónozni a pld a MacriumReflect Free-val tudsz. [link]. Nem kell magasító, bővítő, simán berakod a HDD helyére.

    Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

  • Frawly

    veterán

    válasz Ferenc. #45356 üzenetére

    SanDisket nem szoktunk itt ajánlani. Pedig lehet nincs vele baj, egy időben én ajánlottam ezt a g25-ös g26-os Plus szériát, mert olcsó, de tényleg nem tudni róla semmit, és egy ezressel drágábban van ajánlható Adata SU800, vagy még nagyon jelképesen többért Adata SP920. Azóta kiderült a Flash SSD topikban egy SanDisk meghajtóról, hogy nagy a write amplificationje, igaz nem ennek a SanDisk Plusnak, amit te néztél, de magát a márkát nem lehet jó szívvel ajánlani így az ismeretlenben. Annyival nem olcsóbb, hogy megérje beleugrani.

    A laptopodba simán belemegy a HDD helyére, mivel normál mobil HDD van benne eredetileg (azt nem írják milyen magas, de a 7mm-es a szabvány, és a legtöbb SATA3-as HDD is pont ilyen magas). Driver nem kell.

    A klónozást viszont nem ajánlom, ha csak nyomós indok nincs rá, vagy valaki nagyon tudja mit csinál, mert általában elcseszi a partíciók alignálását, ha valaki nem ért hozzá eléggé. Értem, hogy egy belakott rendszert nehéz elengedni a bittemetőbe, de azt sokan elfelejtik, hogy egy SSD-re piszok gyorsan felmegy a Windows, és a programok is villámmód települnek rá, így nem olyan időigényes újratelepíteni a Windowst és belakni, mint HDD-nél. Nem azt mondom, kicsit nagyobb munka, mint klónozni, de legalább tiszta lappal indul az új rendszer, és nincs az, hogy valami nincs jól beállítva. Persze ha annyira akarod, Macrium Free-vel klónozhatod, de akkor nagyon ellenőrizni kell mindent SSDOK-kal.

Új hozzászólás Aktív témák