Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    Hosszú kihagyás után kérdeznék én is. Hely fogytán bővíteném a laptopom SSD-vel, ebbe csak M.2 NVMe-ből megy bele kettő darab, 2280-as szabány méret. Csak NVMe, SATA-t nem kezel ez az ASUS TUF A15-ös laptop semmilyen szinten, 2,5 colos SATA-nak nincs benne hely hagyva, M.2 foglalatok sem kezelnek SATA-t, mivel nincs semmilyen SATA vezérlő a gépben.

    Árban 43-80k HUF vagy 100-200 GBP, vagy két 1 terásra, vagy egy darab 2 terásra gondoltam. Sebesség nem annyira számít, csak a megbízhatóság, meg ne legyen melegedésbajnok, esetleg még az öntitkosítás jól jönne. Jelenleg egy 500 gigás Intel 670p QLC van a gépben, ezzel jött gyárilag, ez papíron elég fos, de a gyakorlatban bevált, sebességre megfelelőnek tűnik, gyorsan kezeli a sok apró fájlt (kitömörítés, kódfordítás, Linux rendszer update), iszonyat gyors a bootidő (a SATA SSD-khez képest is érezhetően gyorsabbnak tűnik), nem melegszik, belassulást se tapasztaltam, igaz nagyon sokat egyszerre nem másolok rá gyors forrásból.

    Írni nem írok rá sokat (sok éves átlagom 4-7 GB/nap/SSD), némi lightos torrent, és játék menne az új SSD-kre, Win10, GOG, Steam library, néha napján gaming és fő rendszernek Linux, sebesség se annyira szempont, 3GB/sec az máris overkill, már az az 1,5 GB/sec is elég, amit az Intel 670p tud.

    129 fontért az angol Amazonról néztem 970 EVO Plus-t, 2 terásat, 1 gigás DRAM cache, 256 bites öntitkosítás. Ugyanennyi a WD SN770, de ezen nincs DRAM cache, támogatja viszont a Host Memory Buffert, ami a rendszer RAM-ból vesz le, de csak 64 megára van korlátozva, és öntitkosítást nem tud, ami pedig jó lenne. Ugyanez a bajom az SN570-nel is, az csak 108 font a 2 terás, vagy 69 font az 1 terás.

    QLC-től nem zárkózok el, de azért 3D TLC jobb lenne. Valaki tud ajánlani valami mást a fentieken kívül? Crucial P3, P5-tel mik a tapasztalatok? Esetleg Corsair MP600 GS-t néztem még, 2 terás, 150 font, de ebben nincs DRAM cache, pótolja viszont megint az NVMe 1.3+ Host Memory Buffer, azt nem tudom hány megáig, Tom's hardveren nem voltak róla rossz véleménnyel, de nem elég csábító a kicsit olcsóbb, piacon régebb óta bizonyított, DRAM-os 970 EVO Plusz ellenében.

  • Frawly

    veterán

    válasz Frawly #74987 üzenetére

    Mivel nem volt jobb ajánlat, megvettem a 2 TB-os 970 EVO Plus-t. Gondolom nagyon mellényúlni nem lehet vele, főleg 127 fontért, mára keményt 2 fonttal csökkent az ára.

    #74992 hm: a RAID-nek semmi köze az SSD élettartamához. Az annyit bír RAID nélkül is, mint RAID-del.

  • Frawly

    veterán

    válasz vargalex #75000 üzenetére

    Ja, értem. Természetesen a backupot a RAID nem váltja ki. Illetve ha RAID, ha nem, ez a 8 órás tönkremenetel kamunak tűnik, vagy gyári hibás selejtek voltak az adott SSD-k.

Új hozzászólás Aktív témák