Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubukain

    senior tag

    válasz dkess #90056 üzenetére

    először is köszönöm ezt a rengeteg információt amit írsz, öröm olvasni

    Annyit esetleg ehhez, hogy amennyiben jól sejtem a T optika miatt (IPTV), hogy az a koax már üzemen kívüli és ilyenformán a topológia gyakorlatilag csak annyi lenne, hogy a koax két végére egy-egy MoCA eszköz és ennyi ... Ugyanakkor amennyiben az a koax ténylegesen "üzemen kívüli", akkor maga a koax kábel segítségével lehetne a helyére húzni egy UTP kábelt (aztán fali csatlakozók mindkét oldalra). Ez lenne a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás a MoCA helyett.

    Teljesen jól gondolod, a koax üzemen kívül van, de még így is macerás lenne bekábelezni, ráadásul a kábel végpontja sem oda esik ahová a node eszköz kerülne, de még nem vetettem el a kábelezést teljesen.

    A T optikán már most is elérhető 2/1 Gbps internet. Feltételezem (a volt ER-4 miatt), hogy a AiMesh Routert szeretnéd hálózati routerként is használni és az Asus egységeket nemcsak WiFi -re meg vezetékes eszközök hálózatra kötésére szeretnéd használni (és a T ONT -ot rouerként).

    Jó a gondolatmenet, annyi hogy jelenleg 1/1 Gbps internet van bekötve.
    Az ONT bridge módban van, így mindenképpen hálózati routerként használnám az aimesh routert.

    A fentebbiekből következhet esetleg egy fokkal jövőállóbb megoldás, ha olyan egységet választunk főrouternek, melyen van 2.5 Gbps RJ-45 is. Ilyen lehetne pl. az AX86U - 6 db RJ-45 -el (ebből az egyik 2.5 Gbps WAN/LAN), az AX92U/AX68U -nál is erősebb SOC -al és dupla annyi RAM -al, brutál WiFi -s szekcióval stb.

    Ebbe is beletrafáltál, pont ezen gondolkoztam én is, illetve a másik nagy dilemmám hogy az unifi cuccok után nehezen bírom már sajnos elviselni ezeket a "hagyományos" antennás routereket (erre a napokban jöttem rá, minél többet nézem itthon őket).
    Ebből kiindulva hétvégén kipróbálok egy zenwifi XT8-at főrouterként, és ha beválik akkor lehet hogy 2db XD4 menne mellé, egy a teraszra egy a kisházba. Így az XT8-on is lenne egy 2.5 Gbps RJ-45 is a későbbi fejlesztések miatt.

Új hozzászólás Aktív témák