Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yodamastah

    őstag

    válasz Balázs05 #6001 üzenetére

    Hat 150 vagy 200e az kb mindegy A jo hazimozi projektorok 700tol kezdodnek. Bar igazabol most eleg jol el vagyunk latva, mert amit a 700e-1200e kozotti kategoria nyujt az nagyon jo ahhoz kepest ami 4-5 eve volt. Termeszetesen megssze nem ez a teteje, de itt vannak a legjobb ar/teljesitmenyt nyujto modellek. De 150-200 kozt lehet talalni hasznalhatot, csak nem ujat.

    Fekete vaszon alatt nem tudom mire gondoltal, de remelhetoleg nem fekete anyagra, hanem a specko fokuszalt szurke vasznakra. Talan a BlackDiamond lenne a legjobb ezek kozul, kerdes hogy szerzed be. Na meg egy normalis meret 600e-1000e ft.

    [ Szerkesztve ]

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Balázs05 #6001 üzenetére

    Úgy fekete, mint fekete nincs. Ezek vannak:

    -matt fehér, 1.0 gain. Sok vászon mellett gyakorlatilag ilyen a fehér fal is, szinte mindent visszaver, nézési szög szerint egyenletesen elosztva.
    -szürke: 1 alatti fényvisszaverés, tehát csökken a visszavert fényerő. Nézési szög nem számít. A kontrasztot nem növeli!
    -polarizált: ez a szembe ülőkhöz fókuszálja a fényt, így látszólag többet ver vissza, mint a sima fehér fal. Így 1 fölötti gain lesz, akár 8 – 10-ig is el lehet menni. Oldalról viszont már jóval kevésbé látszik, innét szerzi a nyereséget.
    -"fekete": ez is polarizált, és mellé fekete is, tehát pluszban az igaz rá, hogy külső zavaró fénynél jobb lesz az eredmény, illetve a falra is kevésbé szórja a fényt (hisz polarizált), ezért ez valóban jobb ANSI kontrasztot fog eredményezni. Jellemzője, hogy drága, de nagyon :) Bővebben.

    Meg akkor említeni kell az ezüst vásznat, polarizált 3D vetítéshez kell, de ez a lineáris és cirkuláris polarizációra vonatkozik, tehát a fény rezgésére, és nem a visszaverési szögre. Szakszerűbben nem tudok fogalmazni, de szerintem érthető. Az IMAX moziban is ezt használják.
    Illetve a hátulról vetítős vásznakat.
    Remélem, semmi fontosat nem hagytam ki.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák