Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz redhunter #1917 üzenetére

    Ahol írt a LED-es gépéről, azt szeretném, ha belinkelnéd.

    Integra: valami félre értés volt, ezeket a felbontásra írtam.
    Tehát az én szememmel, agyammal ilyen távolságról ekkora vászonméret a max, ahol még nem látom a pixeleket. A proji vetíthet 3x ekkorát is (3x ekkora távolságról), de úgy még a pixelek közti hálót is látnám, hogyha én maradnék kb 3 méterre a vászontól.
    Bizonyos határokon belül élesre lehet állítani minden gépet, csak ugye ha túl nagy a kép -> túl nagy a pixel -> látni fogod.
    FHD esetén nyilván növekszik a max képméret adott távolságról, és mivel 1,5x több oszlopot vetít ki (1920 vs 1280), ezért a képméret is kb 1,5x lehetne nagyobb adott távolságról (esetemben), ahol még nem látni a pixeleket. (85 vs 120 Coll)
    Vagyis ha a kinézett gép képes ekkora képet vetíteni ekkora távolságból, úgy szvsz jól használható.

    Nem, a 30 ezres kontraszt az dinamikus! (Feltételezem, nem valami speckó lézer-foszfor-LED keresztezésű gépet akarsz.)
    Jól beállítva (tehát fekete fekete, fehér fehér) már 1:1000-hez (ezerhez) kontraszt is igen jó képet ad. (TV-nél jóval nagyobb fényerő kell, ott az ezres elég rossz, ha sötétben nézed.)
    A 30 ezer azt jelenti, hogy valamikor képes ennyiszer világosabb kép megjelenítésére is az írisz használatával, de ezt nem egy időben, hanem pl egy néger az éjszakában felvétel, utána meg egy jegesmedve a hómezőn.
    De néger a hómezőn nem lesz 30k, csak amennyi a valós kontraszt, 1-2-3000 .., amilyen jó gépet veszel.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák