Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Runner_fxr #11118 üzenetére

    Az a gyártó által megadott "maximális sebesség" ami függhet sok mindentől. (USB 3.1 Rev. A, B, stb.. is.)[link]
    Szerintem nagyon jó eredmény amit tud nálad (sebességet illetően)
    Engem is zavar egy dolog USB 3.1 -n és az a HDD-re való másolás... míg a régi lapomon 180+ MB/s volt a másolás sebessége, úgy a mostani "csúcs" szériás lapon / 3.1 -n (ugyanaz a szabvány) jóval lassabb (ugyanaz az eszköz/HDD -re való másolás) ez van, nincs mit tenni. :B

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Runner_fxr #11120 üzenetére

    "Végül is elég gyors a pendrive, nincs vele bajom" --> Ez a lényeg! Jó használatot!

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • King Unique

    titán

    válasz Runner_fxr #11118 üzenetére

    Az egyrészt a gyártó weboldalán is le van írva alul az apró betűs szövegben, hogy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően előfordulhat eltérés a gyári értékektől. Ez lehet +/- egyaránt, de általában az utóbbi jellemzőbb. Másrészt a sebesség teszteléséhez nem csak a CDM létezik Windowson, hanem akad más szoftver is. Ráadásul az előbbinél a verziótól is függ, hogy hogyan mér a program és milyen eredmények jönnek ki. Harmadrészt pl. egy PC-nél az sem teljesen mindegy, hogy az előlapon / hátlapon lévő USB 3.X porthoz van-e csatlakoztatva az eszköz. Általánosan nkább a hátlapon (alaplapi) lévő portok használata javasolt, azok rendszerint stabilabbak működés és akár sebesség terén is. Más egyébként innen a fórumról valamivel jobb értékeket mért ugyanilyen pendrive-nál (teszt).

    Az pedig ugye alap, hogy az USB 3.0 szabvány max. értékeinek eléréséhez UASP adatátviteli mód szükséges, amit az operációs rendszer is támogatnia kell. Ez a Windows 10-nél natívan támogatott, tehát az OK ilyen szempontból. Egyes eszközök akár enélkül is képesek magas értékeket produkálni, de a maximum eléréséhez rendszerint szükséges az UASP, mert BOT módban nem fog menni.

    Az előbb pedig azért írtam direkt USB 3.0-t, mivel jelen esetben ez a pendrive is csak olyan... ;) Többször volt róla szó ebben a topikban is, hogy egyes gyártók csak ezen elnevezések adta lehetőséget használják ki. Sőt, a gyártó weboldalán még oda is írják, hogy USB 3.1 Gen 1, ami = USB 3.0. Vagyis ennek a pendrive-nak nyilván semmilyen köze nincsen a "valódi" (Gen 2) USB 3.1-hez, ebből adódóan pedig nyilván Gen 2-es port kell a gépen ahhoz, hogy ki lehessen hajtani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák