Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gooner

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebookot szeretnék vásárolni 200000 Ft környékén.Általános használatra lenne, filmnézésre(néha HD), illetve néha játékra(az újabb játékok közül csak a Fifa sorozat érdekel, más nem nagyon).Egy strapabíróbb gép kéne mivel ezt 3-4 évig szeretném használni.
    Egy masszív viszonylag jól kinéző gépet szeretnék, fontos lenne a jó billentyűzet, és a touchpad is.

    Eddig 2 gépet néztem ki, ezekről is szeretném kikérni a véleményeteket.
    1.Toshiba Satellite L850-13U
    2. Samsung NP300V5A-S0AHU
    Nézegettem a Lenovo(Z sorozatot) notebookokat is , de olvastam a szervizzel kapcsolatban negatív tapasztalatokat.

  • Gooner

    csendes tag

    Sziasztok!
    A toshiba l850 es szériára esett a választásom, hamarosan rendelném is.Azt szeretném még kérdezni, hogy van-e valakinek erről a notebookról rossz tapasztalata ?

  • Gooner

    csendes tag

    Hello.

    Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlásba.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Az következő hónapban valamikor.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    150000 FT maximum
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Internet,filmnézés,word excel stb.. ,néha esetleg játék.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Inkább netes játékok, maximum egy két gyengébb játék .
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Színes notebookot szeretnék, lehetőleg fehéret.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15,6 jó lenne ha matt, de ha fényes az sem baj
    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Optikai meghajtó kell 500 gb elég , ram 4-6 gb elég.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamera
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nincs
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új

  • Gooner

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövő hét.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    A keret flexibilis, egy jó ár/érték arányú gép érdekelne, a lélektani határ 230e Ft. Szeretném azért olcsóbban megúszni ha lehet.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Pár napja vásároltam egy 250 g5-öt ami minden igényemnek megfelelt volna, tetszett is, de sajnos el kell állnom a vásárlásától, mert hibás volt így sajnos ez a típus kilőve. Ennek keresnék alternatívát. Szakdolgozatírás, netezés, filmezés, irodai programok.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játszanék rajta, ritkán, de nem prioritás, csak csgo legalacsonyabb grafikán,felbontásban, az I5 igp elég.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Méret szempontjából is rugalmas vagyok,13,3 vagy 14 es notebook nagyon tetszenek, így ha van egy jó vétel abból, akkor megfontolnám a keretbővítést. 15.6 mérettel is megfelel.
    Természetesen a legoptimálisabb IPS gép lenne. 180k alatt megelégszem egy FHD matt TN-el mivel az alatt IPS nem nagyon létezik.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente párszor, leggyakrabban asztalról, csak akkor használnám, ha nem 15,6 ot veszek, de nem létszükséglet.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ne legyen rajta Win.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD kellene csak, 6-8gb ram, optikai meghajtó nem szempont.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Acer,Lenovo kizárt. Toshiba l850-13u a referencia pont, amely tökéletesen kiszolgált, ennél szeretnék egy kicsivel jobb gépet minden tekintetben. I5-6gen cput szeretnék, a Hp ba is az lett volna.
    Most jön az, amiért megírtam az összefoglalót ,mivel a Fuji A556G és a dell 5559 nem tetszenek annyira, eddig nagyon HP-t szerettem volna, de most kicsit elbizonytalanodtam. A Probook szériát nézegettem még, aminek a kijelzője mennyire lenne előrelépés a Toshibához képest, illetve visszalépés-e a 250 g5 fhd tól ?
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új, lehetőleg normális stabil szervizháttérrel, normális boltból.

Új hozzászólás Aktív témák