Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agostino

    addikt

    üdv

    azon töprengtem, hogy lassan notit kellene váltanom, elvileg pár nap és érkezik rá a pénzmag. most egy compaq 615-öt nyúzok, de az akksi elszállt, az egész gép meg talán ha 45k-t ér, szóval egy tizesért nem vennék bele akksit. amúgy bírom a gépet, semmi bajom vele, még a sokak által leszólt műanyag hatás sem zavar - na meg nem is érdekel miből van, működjön, ez a lényeg. : )) mindenképpen egy nagyobb kijelzősre volna szükségem, mert fotókat ezzel kicsit nehézkes szerkeszteni. játszatni nem játszom, maximum filmeket nézek. 17-es notikat néztem, belebotlottam a G7-2250-be is, de szerencsétlent nagyon leszólták, pedig árban kb. ezt engedhetem meg magamnak. azért gondoltam megkérdezem, hogy 17-es, hasonló árban, jó teljesítménnyel melyik lenne az igaz? nem hátrány ha a boltban beveszik a régi notimat és kapok érte valamennyit.

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok, a lenti lehetőségekre szeretnék elkezdeni lassan tapogatózni : ))

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsony vélhetően, édesanyámnak
    (2) A gépre szánt összeg forintban? Amennyi szükséges, gondolom 100 ezer körül.
    (3) Felhasználás? Csak böngészés, netes dolgok, online banki utalás.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Átlag méret elég lenne szerintem.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem, de ha elvan magában pár óra üzemidőt az jó lenne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Csak SSD, nem kell nagy, 120Gb. Jó ha van optikai meghajtó.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Mindegy.

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz adika4444 #120511 üzenetére

    köszönöm! lehet kicsit nyújtozni a 100 e-től elfele, ezen nem múlik, ha jó a gép és megbírja a következő pár évet. néztem a linkelt használt gépet, amivel semmi bajom az ég világon, de ennyire erősre nincsen szükség. egy stabils kis ssd-s netezős gép kellene. akár az optikai meghajtó sem kell, de annak hiányából adódó helyzetről még nem világosítottam fel anyumat.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    lánynak keresek notit, ezt előzetesen csak a súly végett írom le.

    (1) Mostanság, esetleg várhat az ünnepek után. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    (2) Maximum 230 000 forint, Windows legyen benne az árban A gépre szánt összeg forintban?
    (3) Munka, internet, youtube és online tartalmak, néha néhány éves játékok Felhasználás?
    (4) - annyira nem mérvadó oldal a játék
    (5) Elég a TN Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    (6) Minden nap, de utazás közben nem. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    (7) Windows 8/10 Operációs rendszer?
    (8) Legjobb az SSD lenne és ok memória, ami a gépbe és árba belefér
    (9) HDMi, USB3, Webkamera Egyéb kívánság, speciális igények?
    (10) Csak új gép

    Igazi ütöm vágom, igáslő gép kellene, ami otthon és munkában is állja a sarat. 12 órában per nap menne legalább.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz Khelben #123704 üzenetére

    öh, köszi, de az n551-en belül melyik pontosan? mert amiket én látok 290 000 körül futnak, a limit 230 lenne.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz Mikulásbá #123710 üzenetére

    köszönöm! : )

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok! köszönöm előre is : )

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    mostanában

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    200 00

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek
    munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    munka, multimédia (film, zene, netezés)

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    HD, IPS, 15,6"

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    néha lesz hordozva

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    windows

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    ssd, legalább 256, jó ha több, 8GB memória. meghajtó nem fontos

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

    lan port, esetleg kevés súly, szebb szín. lánynak lesz : ))

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    csak új

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz #78600448 #144101 üzenetére

    szia

    köszi a javaslatot. persze, elütés pedig át is futottam de nem szúrtam ki, hogy lemaradt egy nulla : )))))

    az ips panelt csak a betekintési szög miatt írtam, ágyban filmezés miatt. de itt nem jelentős, maga a kijelző szempontjából a hd felbontás és a nagyobb fizikai méret lenne fontos

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz Brandynew #144111 üzenetére

    köszi, ezek közül kerül ki a nyertes, sőt, az acer felé hajlik : ) mióta ilyen pro egyébként az acer? nekem mindig kicsit olyan futottak még kategóriák voltak

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 250 000 forint. Netto maximum 200 000 lett belőle, azt bruttósítottam, remélem jól.
    (3) Felhasználás? Mindennapi gép: böngészés, facebook, filmnézés. Játék sosem.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6, HD felbontás, matt. Panel ami az árba belefér. A matt kijelző ki lett hangsúlyozva.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Viszonylag keveset.
    (7) Operációs rendszer? Kellene, Windows 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD minimum 256, 8 GB ram szintén minimum
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI jó lenne, TV-re kötni.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

    Nem árt, ha lehet több szín közül választani, esetleg a megjelenése kicsit karcsúbb. Illetve végülis az ajánlottak közül ha ez oké, akkor valójában meg is vagyok: Acer Swift 3 Ultrabook - SF315-41-R10A

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    kolléganőmnek keresek mindenes notit

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 230 000 - 250 000
    (3) Felhasználás? Online videochat, munka / irodai alkalmazások (egyszerre több Excel, több Chrome tab), filmnézés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Erre nem lesz használva.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nagyobb méret, minimum 15,6 jól olvasható kijelző ami nem csillan be
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Desktop PC-t helyettesítene, keveset lenne mozgatva
    (7) Operációs rendszer? Windows 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256 SSD + mellékes valamekkora beépített HDD vagy 512 SSD. Memória minimum 8 GB, nem baj ha több. Optikai nem feltétlenül szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI TV-n filmezéshez, Ethernet port
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

    amúgy azt néztem ahogyan visszaolvastam valamennyit, hogy pont ebben az árkategóriában és felhasználásra keresett gépekre nem jött javaslat: )))

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanság
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 150 000 ft környéke
    (3) felhasználás? csak és kizárólag programozás/ tanulás, web, YouTube.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játszom rajta.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? a mostani 15.6-os volt, ekkora legalább legyen, felbontása 1366 x 768 volt, szóval ezek minimum. panel mindegy.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem lesz, csak otthon ölben, ágyon, asztalon.
    (7) Operációs rendszer? mindegy, nem kell rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ha garivesztés nélkül belerakhatom az elhalt gépem ssd-jét akkor a tárhely mindegy, ram ami kifér ennyiből maximum
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) maximum hdmi ha akad.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? inkább új

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok, barátom fiának kellene egy gép az alábbi opciókkal ha lehetséges.

    (1) Most
    (2) 200 000
    (3) Tanulás, gimnázium utolsó évei, egyetem, filmek, zene, YouTube
    (4) Nem szempont a játék
    (5) Minimum 15,6 lehetőleg mindig jól olvasható, ehhez tartozó jó felbontás. ha belefér, nagyobb kijelzős csak előny
    (6) Relative sokat, de sokszor csak asztalon lesz
    (7) Előtelepített Windows 10, out-of-the-box használható legyen
    (8) SSD olyan 512 szeritem elég lesz, memória ami csak lehet maximum
    (9) -
    (10) Új, ajándékba lesz.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz Pyttawrx #168494 üzenetére

    köszönöm!

    good old aspire : )) barátom ezt dobta át nekem, ér valamit?

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Új hozzászólás Aktív témák