Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xXxian

    senior tag

    válasz xXxian #107965 üzenetére

    Nos, az A555G 256GB SSD - Dell 5558 - Asus N550JX csoportból végül az utolsó jutott tovább - gondoltam megosztom veletek.

    Dell-el tudtam összehasonlítani csak, s ahogy mondtátok: valóban nem egy kategória. Jókat olvastam a hűtéséről, a másik kettőhöz képest erősebb a hardvere is (gondoltam nem árt némi "tartalék"). Fémborítású a fedlap és a belső, s számomra az is növeli a használati értékét, hogy van billentyűzet világítás. A kijelzőn egyik irányból sem érzékelhető fénybeszűrődés, a display teljesen homogén. A csuklótámasz még csak nem is langyos W10 telepítés alatt. A billentyűzete stabilan alátámasztott, úgy nézem minden részén, s hosszabb úton jár, mint a mostani Notebook-é (PB Easynote TK). A 3 USB 3.0 port közül az egyik "töltőport" - ezt meg kell még néznem mit jelent. Az alján valóban kár, hogy nincs kisebb, 1-2 csavarral rögzített ablakocska a memóriamodulok és a HDD eléréséhez. Üzem közben valami néha halkan kattan benne, ez fogalmam sincs mi lehet, arról sem hogy ez normális jelenség-e. Ez az első komolyabb notebook-om, de a hangzása...hogy is mondjam...mint Sokol rádió után egy Onkyo rendszer. Azt hiszem, ha lett volna 210-ért A555G azt vettem volna. De minden forrás azt mondta, hogy 235-240 alatt már nem lesz kapható. A fenti verzió rendelés alatt volt, de számomra (mivel van SSD-m) jobb üzlet lett volna olcsóbban egy HDD-s modell, mert így is SSD-s lett volna a gép végül, s lett volna egy 1T küldő meghajtóm is.

    Szóval, én így okoskodtam, s ezek az első tapasztalatok. Hátha valaki még merít belőle.

    Ja, az említett 150-160k-s Pavilonok: megtaperoltam párat tegnap, első blikkre (s az adatlapjuk alapján) szerintem teljesen vállalható gépek, viszont a csukótámasz alap (=bekapcsolt) állapotban is alkalmas arra hogy hógolyózás után megmelengesse az ember kezét. :)

    Köszönöm a tanácsot mindenkinek, végül nem a 2 ajánlott modell közül választottam (fenti okok miatt), remélem nem bánom meg.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Új hozzászólás Aktív témák