Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nope101

    csendes tag

    Sziasztok !

    Elhallálozott korábbi monitorom ezért keresek újat laptop mellé.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    100k alatt bestbuy lenne a cél, de ha valami kihagyhatatlan hajlandó vagyok többet adni
    nem igazán tudom mibe kerül most egy monitor... használtat sem zárom ki ha nem rettentetek el tőle
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27+, 1440p+, 60 Hz+
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Nincs különösebb preferencia, IPS és VA is valszeg jó lenne mert nem vagyok FPS e-sport huszár vagy ilyesmi, örülnék végre egy monitornak aminek jók a sötét színei de OLEDre nem fogja futni, eddig mindig IPS em volt
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Ívelt, annyi, hogy az 1000 es rádiusz már túl íveltnek tűnik de szerintem megnézem még1x valami tapizós helyen hátha összebarátkozok vele
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Filmnézés, játék (inkább látványosság fontos mint 200 Hz meg 1ms es reakcióidő, ha már eddig nem nőttek ki ajó reflexeim eztán se fognak)
    kevésbé mérvadó: általános felhasználás office, netezés, CAD tervezés
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    3050 laptop
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI más nem kell, hangszóró teljesen felesleges
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem volt még HDR -es monitor nem tudom valójában mennyire lehet kihasználni mindig szenvedni kell vele vagy egy teljesen kényelmesen működő dolog
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    fali konzolra szerelhetőség extrának számít? az jó lenne a későbbiek miatt, de jelenleg nem létszükség

    Köszi az esetleges pró tippeket !

Új hozzászólás Aktív témák