Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    Sziasztok!
    Nemrég felújított 85m2-es családi házunkba szeretnénk a fafűtés kiegészítésére felrakatni két fűtésre optimalizált klímát. Átmeneti időszakban használnánk őket, gyakorlatilag csak fűtésre (így a hűtési paraméterek nem fontosak).
    Elöljáróban annyit, hogy a szüleim két éve használnak fűtésre két klímát a hasonló alapterületű házukban, szóval némi tapasztalatom már van.

    Árban darabonként 250-300ezres nagységrendűre gondoltam. Ezért az árért talán már teljesítményt és megbízhatóságot is lehet kapni. Az egyszerűség kedvéért két ugyanolyat vennék, mivel mindkettő kb ugyanakkora területet fűtene.
    Eddig két lehetséges kiszemeltem van:
    Gree Amber ROYAL GWH12YD
    és
    Fisher Nordic FSAIF-NORD-90DE3 (szüleimnél az egyik klíma ilyen).
    A Gree jobb választásnak tűnik, persze drágább is.

    Esetleg tudnátok egyéb alternatívákat javasolni? Fontos, hogy igényelhető legyen hozzá H-tarifa.
    Ha valaki ismeri a Gree típust, írhatna róla véleményt.

    Másik kérdésem pont a H-tarifához kapcsolódik. Tavaly újra lett vezetékelve az egész ház, új villanyórák, új lakáselosztó. Már akkor kértem egy üres villanyóradobozt pluszba a leendő H-tarifás órának.
    Viszont ami nem teljesen tiszta az a lakáselosztó. A ház villanyszerelését már egy másik szakember fejezte be, mint aki elkezdte. Addigra gyakorlatilag minden kész volt, csak a megszakítókat kötötte be. Ő azt mondta, hogy a H-tarifához külön lakáselosztó doboz kell, az Eon nem engedélyezi, hogy a H-tarifára kötött klímák kismegszakítói ugyanabban a lakáselosztó dobozban legyenek, mint minden más. Én ezután felhívtam telefonon az Eon-t, ahol egy hölgy a kérdésemre rögtön rávágta, hogy ez nem igaz, simán beköthető egy lakáselosztóba minden. Most akkor mi az igazság?
    Plusz egy lakáselosztó beépítése a meglévő mellé azért némi rombolással járna a nemrég kifestett házban. És főleg azért lennék mérges, mert az első villanyszerelő figyelmét direkt felhívtam rá, hogy úgy alakítson ki mindent, hogy a későbbi H-tarifa igénylésnél már ne legyen gond. Arról nem is beszélve, hogy akkor az Eon-os ügyfélszolgálatos is rosszul tudja?

    Bocs a hosszú szövegért, és előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    Sziasztok,

    valószínűleg 2 db Gree G-tech típusú klímát szereltetek fel a házunkba fűtés céljából. SCOP: 4,6.
    Van bárkinek bármi tapasztalata ezekkel? Elvileg eléggé új típus, de hátha valakinél már üzemel.

    ERRŐL van szó!

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák