Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magedla

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni!
    Új konfigot és új házat szeretnék venni a közeljövőben, egyedül a számítógépasztal adott. Saját tervezés, még az előző gépekhez lett kialakítva, most viszont lehet, hogy gondban vagyok vele. Természetesen át tudom alakítani, de erre csak akkor kerülne sor, ha tényleg szükség van rá.

    A ház az asztal alá kerülne egy polcra a padlótól 18 cm magasságban.

    Specifikációk:
    Magasság: 55 cm (A polc lapja és az asztal lapja között)
    Szélesség: 22 cm (A polc szélessége)
    Hossz: Indifferens, rengeteg hely van.

    A polc nem is annyira polc, mint inkább króm lábakon álló fenyő lap. A króm lábak rövidítésével nyerhetnék némi magasságot...

    A kérdéseim:
    1. A házat úgy tudom elhelyezni, hogy az alaplapi tálca oldala néz kifelé (tehát az az oldal nézne a fal felé, ami általában plexis/oldalsó ventillátorhellyel van ellátva). Így ki is esnek az ilyen konstrukciójú házak (plexi és oldalsó hűtés nem jöhet szóba). Viszont nem tudom, hogy megfelelő hűtést tudok-e elérni, ha a ventillátorok csak elöl szívnak friss levegőt és hátul, valamint fent tolják ki a meleget.
    2. Mennyi hely kell a fenti ventillátoroknak ahhoz, hogy a kiáramló meleg levegő ne rekedjen meg a ház teteje és az asztallap között? Tehát ha a házat tartó polc és az asztal lapja között 55 cm van, max milyen magas házat szabad vennem? Avagy mennyivel vigyem lejjebb a polcot, hogy mondjuk egy 52-53 cm magas ház kényelmesen elférjen?
    3. Egyáltalán jó a háznak, ha valamennyivel a padló szintje felett van? Gondolom a por szempontjából jobb, hogy nem a földön van (alsó tápos házat szeretnék), de vannak esetleg hátrányai is?

    Esetleg jobb döntés lenne a házat az asztallapra tenni, ahol ilyen jellegű limitációkba nem ütközöm? Emellett ismét szóba jöhetnének az oldalsó hűtéssel/plexi oldallappal ellátott modellek. Porosodás szempontjából a fenti ventinyílások mennyire jelentenek gondot?

    Készítettem egy hozzávetőleges rajzot, remélem segít elképzelni. :)

    Válaszotokat előre is köszönöm. :R

    Üdv: Ákos

    [ Szerkesztve ]

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    Sziasztok!

    Néhány hete fordultam hozzátok házas kérdéseimmel, azóta több dolognak utánajártam, végül a Lancool K62 mellett döntöttem.

    Újabb kérdések merültek fel:
    1. A LED-ek elvileg nem kikapcsolhatók, így érdekelne, hogy miként tudnám megoldani a ki-bekapcsolást. Esetleg egy 5,25"-os fan controller-en lehet ilyen opció?
    2. Szabályozható a ventilátorok sebessége az alaplapról valamilyen módon? A LED-ek ki-bekapcsolása gondolom semmiképpen sem.
    3. Olvastam, hogy 3x140mm (LED) és egy 120mm (non-LED) Lian Li fan a csomag részét képezi. Van ezekről tapasztalatotok hang/légszállítás terén? Extrém tuning nem lenne, egy nem húzott i5-5850 konfigot hűtene.
    4. A processzorra ettől függetlenül tervezek egy hűtőt a gyári helyett. Mennyire van értelme a hűtő ventillátorát úgy beállítani, hogy felfelé fújja a meleg levegőt? (Így a két 140-es ventilátor szívná ki a meleget.) Bármelyik CPU hűtőt be lehet így állítani? Elsőre egy Hyper 212 Plus-ra gondoltam.

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    válasz fogtunder #66164 üzenetére

    Igen, én is lecsaptam rá, amint megláttam. :) Azt tudod esetleg, hogy a Define C TG-nél látott ModuVent felső takaróelem kapható-e külön és ha igen, kompatibilis-e a Meshify C-vel? Köszi.

    True victory is victory over oneself

Új hozzászólás Aktív témák