Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaci84

    őstag

    Sziasztok!
    Milyen gépeket kellene nézegetni olyan 100-150 között. Hobbi, de nagyon jó minőségű fotózásra. Főleg tájképek. Legjobban a képminőség nyom a latba.
    Az ultrazoomtól nyújtanak képminőségben többet?

  • Kaci84

    őstag

    Sziasztok, tudtok segíteni?

    Elsősorban a videós képességeket kellen feljavítani, de ajánlották, hogy lehet jobban járok egy fényképezővel aminek jók a videós képességei, esetleg jobb ár/érték arányt kapok. Na meg fotózni is szeretek/szeretnék csak most nem ez lett volna a prioritás, de ha találok használtan jó árban nyitott vagyok.

    Státuszom: lelkes amatör, átalagosnál jobb érzékkel a videózáshoz, fotózáshoz, aki gyorsan és szívesen tanul.
    Jelenlegi gépem: Samsung Galaxy S9 :B
    Videózási igény: Átlagosnál jobb felvételek saját használatra és youtubra. Moddelek videózása közelről, pl. autó és vonat modellek mozgás közben makett környezetben. Továbbá utazás, város videózás szürkületkor és sötétben.
    Képességek amire szükségem lenne:
    Jó és gyors zoom
    "nagyobb" látószög
    jó képstabilizátor
    FHD 240 fps vagy több, viszonylag gyors tárgyak mozgását felvenni és lassított felvételhez
    Jó és nagy optikai zoom 20x-40x

    Árat azért nem írok, mert fogalmam sincs melyik árkategória lenne amely megfelelne nekem.
    Tudom amatöröknek nem ilyen gépet szoktak ajánlani, de ha van kiváló ár/érték arányú használt vétel akár külföldi is, akkor akár 200-300e be tudok fektetni. Azért már csak kapni valamit.

  • Kaci84

    őstag

    válasz asdf_ #51844 üzenetére

    Köszönöm és értelek, DE azt nem írtam ezeket milyen minőségben tudja, mert az mindenkinek más. Ezért írtam, hogy S9-ről váltanék.
    A legnagyobb gondom elsőkörben az volt, hogy modell filmezésnél ha közel megyek hogy jól kiadja a részleteket, akkor már nem láttszik sokminden és néha nagyon messze kell tegyem a telót, hogy több minden beleférjen az asztalon.
    Második körben a zoomal amivel nem vagyok megelégedve, hogy amikor bejön a jármű a képbe talán kicsit lassan zoomol és talán kis területet. Szóval a viszonylag közeli és gyors mozgásokat kellen jobb minőségben felvenni, esetenként lassítva.
    Harmadik körben a legutobbi éjszakai városi felvétel volt botrányos. Míg a képeket elfogadhatónak tartottam a videót már nem.
    Ha véletlen másban is többet tud vagy majd lehet bővíteni az nem gond. Illetve hasonló árban láttam youtubon 400e géppel egész jó felvételeket, videókat.
    Nem DSLR gépet szeretnék, ügye jóval kissebbek a MILC gépek. Sajnos Brigthos topikot nem találtam lehet még az is jó lett volna.
    Pl. szimpatikus a Sony Alpha 6300 + alap objektível már van 230 körül. Talán ki lehet fogni 200 körül alatt használtan ha épp van vagy hasonlót. Csak többet tud mint a telefon, árban is jó és tudom majd bővíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    válasz MrChris #51846 üzenetére

    Értem, akkor egy 300e Ft-os gép roszabbul fényképez és videóz mint a telefonom?

  • Kaci84

    őstag

    Köszönöm a segítséget,

    kovsol Econ Mr.Csizmás MrChris Falovas asdf

    Nehéz megfogalmazni egy amatörnek mit szeretne, főleg annak aki többet tud úgy, hogy nem tudom mit kapni mennyiért. Megpróbálom máshogy.

    Elsősorban modellek videózása, ahol először éreztem a telefont korlátait. Amataör szemmel nem tettszik amit látok. Tisztában vagyok vele, hogy 1-2 dolgot a szoftver állításával vagy cseréjével lehet javítani mást meg azzal, hogy ügyesebben csinálom. Azt gondoltam ha már bele kell ilyenekbe menni akkor már olyan gépen tanulok, gyakorlom aminek több értelem van és tudásban és minőségben is többet tud.

    Lassított felvétel:
    A legnagyobb gond, hogy a lassított felvétel csak 720p-ben vesz és ez eléggé láttszik. Tehát ezért szeretnék FHD 240 fpst-t, mert azzal ha lemegyek 30-ra, akkor 8x lassítást tudok. Ez egyenlőre elégnek tűnik. Az se baj, ha nem maga lassítja be, hanem felveszi 240-el aztán én majd megszerkesztem a PC-n és ha nem lassítok akkor legalább a mozgások folyamatosabbak lesznek.
    Mellékelt videón láttszik, hogy milyen a minőség ezen szeretnék javítani.

    fókusz:
    A telót nem mondanám lassúnak, csak nekem úgy tűnik kis területre fókuszál, az autó közepe éles a vége már nem és a mögötte jövő autó már abszolút nem. Lehet minden gép ilyen és nem tudom van-e megoldás. Talán fixálni kellen a fókuszt (telón nem találtam megoldást) vagy messzebről venni, viszont akkor kellen a 4K, hogy utómunkánál tudjak közelebb menni.

    Felvétel sötétben:
    Itt nem kell nagy dolgokra gondolni, de városban vagy fák alatt ne romoljon drasztikusan a kép, jobb legyen mint ami most. A mellékelt videón láttszik a minőség ezen szeretnék javítani.

    New York videó

    Matchbox videó lassított

  • Kaci84

    őstag

    válasz konyi79 #51859 üzenetére

    Köszi a segítséget,

    Igen ahogy írtad, ha a mobil képes erre mint a Sony akit írtál is, akkor nem értem a drága cuccok miért nem.
    Nem lehet, hogy azért nehéz segíteni, mert amikor azt mondom szeretnék ezt vagy azt akkor szakmai szemmel profi cucokra ls megoldásokra gondoltok. Annyit szerettem volna, hogy amatör szemmel érezhetően jobb legyen a minőség.
    Nincs valami átmenet, hogy akkor egyenlőre maradjunk a modell filmezésnél?

    Akciókamera helyett nem jobb akkor már valami drágább mobil? Nyitott vagyok egyébként egy jó akciókamerára is, mert az úgy is kell majd máshoz.

    A Sony Alpha 6300 vázat tudok venni 237-ért. Ha ráteszem a Sayangot amit ajánlottál, akkor egyenlőre jó lehet közeli videózáshoz? Az még jó lehet árban. Többi kieg meg később.

  • Kaci84

    őstag

    válasz konyi79 #51865 üzenetére

    Igen mindent megnézek amit ajánlatok. Érteni vélem az igazságot. A telók stb azért tudják amit tudnak, mert szar minőségben könnyű tudni.
    Akkor matek. A Sony teló 960fps-t tud. Na most ha elég nekem negyede sebesség 240, kaphatok 4x minőséget a telóhoz képest? :-) (ez félig vicc)...
    Egyébként ha a matchboxos videóimnál nem a 720p a baj, akkor megelégszem annyival is ha abban többet tud a kiszemelt.
    6300-as ára milyen amit írtam. Jó ár vagy potn annyit ér, esetleg túlárazott? Itthon jóval több azért gondoltam, hogy jó vétel.
    Ha veszek vázat 200-250-ért, tudok venni mellé obit még 1-et közelre, 1-et normál videózásra vagy estire, (vagy csak 1-et) persze ha lenne egy kicsit olcsóbb alternatíva. Használt is lehet.

    80hun: Igen megnéztem és benne van a pakliban.

  • Kaci84

    őstag

    válasz #31733248 #51869 üzenetére

    Igen kezdem átlátni a dolgokat. Nekem is kezd tettszeni ez a gép mindenhol jókat mondanak az ára is jó. Na de az objektívek, sírni tudnék. Az árukon. A helyemben melyikkel vennéd?
    223e- alap obival
    411e- E 18-135mm 3,5-5,6 OSS (ILCE-6300MB)
    463e AF E 16-70mm 4.0 ZA OSS (ILCE-6300ZB)
    csak bodival is ennyi, szóval nem éri meg
    vegyem a legolcsóbbat és inkább jobban megéri külön venni hozzá?

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    Mindenkinek köszönöm:

    kacsyx, Mr.Csizmás, konyi79, Econ

    Igen sokat gondolkodom megéri-e kiadni a lovettát. Egyik, hogy írtam, hogy nem csak emiatt venném. Nagyon szeretek fényképezni, bárhol járok azonnal az az első. Technikai tudásom nincs, de általában meg szoktam látni a jó fotótémákat. Miért nem csináltam eddig, vagy vettem komoly technikát, vagy tanultam ki a szakmát?Tisztában vagyok vele, hogy profi fotosként nehéz, nagyon jónak kell lenni, sokat tanulni és tényleg bitang drága lehet egy profi készlet, megélni nem tudom mennyire lehet belőle. Pláne vidékinek.

    A másik, hogy youtubra csinálok videókat, persze jelenleg semmi, de később több időm lesz és belejöhetek. Nem akarok profi szintet, de úgy érzem azért a telótól lassan több kell. Pl. Nemrég voltam New Yorkban, nagyon sok youtube videót megnéztem, élmények, tanácsok stb. amikor meg ott voltam szembesültem vele, hogy nagyon sok videó hiányos, szóval lenne piaci rés más megközelítésből videót csinálni. Igen csak láthattátok telefonnal milyen felvételeket csináltam. Szóval youtubra mindenképp szeretnék videókat csinálni és előbb utóbb többféle témából, de egyenlőre a legtöbb esetben profi szettre nincs szükségem. Előny ha a kapu mégis nyitva marad egy cserélhető objektívessel. Nagyon jó ár/érték arányú gépet keresek, esetleg használt, újracsomagolt, külföldi vásárlás, ezeket már viszonylag kis értékeséssel le lehet cserélni ha mégsem válik be vagy nem kell.

    Szóval az általam felsorolt dolgokat: Jó autófokusz vagy manuális, low light képesség, 240fps na jó legyen 720p-ben, ha már több szintel jobban tudja mint a telóm már jó, alapobjektível később meg feljavítani kiegészítőkkel.
    A Sony alpha 6300 alapal 225 és egy makró kit 50-100-ért egyenlőre szimpatikus, de hasonló terméket más gyártótól szívesen fogadok, olcsóbban vagy jobb képeségekkel. Nehéz találni használtan vagy újracsomagoltan. Nem is értem egyébként az árakat. Itthon 317, használtan több évesen 250 Bécsben vagy EU-ból meg 235. Elvileg ha nem tettszik vagy nem válik be még árán el lehet adni itthon pár hónap után? hmmm

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    Amúgy kezdem kihámozni mi lehet a gond. A teló nem jól kezeli ezt a mélységélleség témát.
    Egy csávó youtubon próbált 3 hasonló témát kamerázni, telót, akciókt és cserélhetőst hasonlított.
    Videózott vele, de nem pont egyformán szóval ha hasonlít jott lett volna igényesebben, de a videó alapján az akcikamera képe lenne nekem jobb. Legalábbis a modellezés videózáshoz egyenlőre. Csak nem hiszem, hogy a Milcet nem lehet így beállítani.
    a csávó filmje

    képek sorrendben: sportkamera, telefon, cserélhető fotómasina

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    Eddig ezeket az ajánlásokat kaptam, mindenkinek köszönöm.

    Ár szerint növekvő:

    - maradjak a telómnál - 0Ft.

    - Sony RX100 Mark I - 95-100e Ft.

    - Sony RX 100 Mark IV. - 195e Ft.

    - Sony RX0 MKII - 250e Ft.

    - Sony Alpha 6300 alap kit - 223e Ft.

    - Sony Alpha 6300 alap + SEL50F18 - 290e Ft.

    - Sony Alpha 6300 alap + Samyang 12mm f/2 NCS CS - 316e Ft.

    - Panasonic GH5 body - 435e Ft.

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    válasz Kaci84 #51884 üzenetére

    Első körben érdekes a RX100 IV, RX0 MK2, 6300 alap versenye.
    Kérdés, hogy az alapkitjével közeli videók, nagysebességű videók, általános fotó és videó minőség - ezekben mennyivel marad el, mennyivel jobb. Árban nagyon jól helyezkedik és egyértelmű előnye a bővíthetőség és talán ő az akinek a kinti ára sokkal kedvezőbb az itthoni új és használt árakhoz képest, ezáltal talán az értéktartása is jobb.
    Tapasztalatokkal voksokkal és további versenyzőkkel bátran gazdagítsátok a fejemben lévő hatalmas káoszt :))

  • Kaci84

    őstag

    Sony RX 100 -
    II EU137e HU180e HA132
    III EU163e HU183e HA155e
    IV EU195e HU220e
    V EU260e HU310e HA260e

    A hármas bolti használt szimpi 155-ért esetleg a IV-es beleférhet 195-ért. Szerintem az V már drága lesz 260-ért amikor 290-ért 6300 + két obi.

    Az V-nél mi ez a sok változat?
    Sony honlapja DSC-RX100M5, EMAG: DSCRX100M5A.CE3, Saturn: DSC-RX100M5A.

    konyi79 Sajnos nagyon nehéz az igényt belőni, mert sokszor az igény utólag jön. Lásd New York utazás. Az se segít, hogy van most pénzem vehetnék drágábbat is, ezért nagyon nehéz felvenni a ritmust hogyan gondolkodjon az ember. Vegyem meg a drágát és akkor egy darabig a fejem se fáj, vagy felesleges ennyit költeni ha nem használom ki, mert csak veszíti az értékét? hmmm

  • Kaci84

    őstag

    Üdv, van itthon egy a6300 gép. Korábban mintha már utána jártam volna és úgy emlékszem nem lehet külső monitorra kötni az élőképet amit vesz. Max 1-2m-ről videóznék.
    Melyik gépre érdemes lecserélni ha egyáltalán? Bár lehet csak nagyon rosszul tudnék kijönni az eladással. Olyan gép kellene ami fotóban és videóban is jobb egy i14 pro-nál. Az Iphone képét vagy nem lehet vagy körülményesen lehet csak követni külsőn.

Új hozzászólás Aktív témák