Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gryff

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Eddig mindig akadt segítségem gépösszerakásban, mert én sajnos egyáltalán nem értek hozzá.. , de most úgy néz ki senki nem akad aki segíteni tudna. Úgyhogy eléggé örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Remélem tud valaki majd segíteni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Főként játékra (főleg multiplayer, de olykor, ha tetszik valami lehet single is) meg egyéb otthoni használatra.
    Erre a játékra kéne most leginkább: Monster Hunter

    Szeretném, ha elérném a reccommended specifikációkat vagy jobb lenne, de tényleg azt se tudom mi mennyibe kerül meg ilyesmi.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor BenQ VW2230
    Billentyűzet, Egér (usb-sek)

    A vinyóm maradna a mostani (régi) gépemben, de jó lenne pár dolgot átrakni róla majd az újra és talán könnyebb lenne addig belerakni és úgy áthúzni dolgokat, úgyhogy ha számít akkor ilyen:

    st500dm002-1bd142 ATA device (a google Seagatet dobott ki rá)

    De nem feltétlenül olyan fontos maximum máshogy oldom meg.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.
    Esetleg itt megjegyezném, hogy, ha kell, majd szerintetek bármi extra hűtő, vagy akárcsak 1 kábel kérlek azt is írjátok hozzá.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Lehet kicsit nagy az intervallum remélem nem gond, de 300.000 és 400.000 forint között gondolkozok. A 400-at már semmiképp nem lépném át. Elsődleges cél, hogy jó legyen a Monster Hunterhez, ami remélem ennyiből már megvan, de azért nem árt, ha kicsit időtállóbb... De tényleg jut eszembe, ha viszont pont azt mondanátok, hogy ennél olcsóbb is elég nekem és tegyem félre a maradékot akkor azt is elfogadom. A lényeg, hogy szeretném, ha minnél jobban futna a Monster Hunter.

    Mondjuk gondolkozok egy eredeti windows 10-en, de lehet azt majd valamikor később külön szerezném be. Lehet ez egy másik topicba illene, de esetleg tudtok helyet, ahonnan érdemes lenne beszerezni? Árukeresőbe, ha beírom azis csak összezavar.. OEM meg, egy gépre, meg anyámkínja...vhol furán olcsón, vhol drágán... Én többször újra akarom tenni a gépet, ha kell és ha még újabb gépem lesz egyszer később, jó lenne, ha arra is jó lenne. Bocs, ha ez másik topic, de ha ebben is tudtok mégis segíteni akkor azt is megköszönném.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    1920x1080
    HDMI
    DVI-D
    D-SUB (ezzel megy most és ehhez van kábelem hozzá gyárilag, bár ígyis vmi kis átalakítóval van a gépbe dugva)

    HDMI és DVI-D kábelem nincs itt jön elő, ha valami extra kábel is kell akk írjátok hozzá légyszi.

    G-sync vagy Freesync: Elég régi már... olyan van hogy egyiket se? Baj az? Mert nem látok semmi ilyet sehol.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Hát nincs sok extra igény. Egy játék inkább a nvidiás dolgokat támogatja amivel játszok, de nem fontos az se, mert ígyis megy most is. Úgyhogy inkább amit ti ajánlotok. Külsőleg... nem mondom, hogy nem tetszenek a szép gépek, de nem fontos, ha lehet akkor legalább azon spóroljunk. Inkább legyen hasznos, mint szép.

    Remélem minden fontosat leírtam. Nagyon nagyon köszi, ha valaki tud nekem segíteni.

    Ui: jajj még valami... Nekem jóval kényelmesebb egy helyről beszerezni a dolgokat. Eddig iponról vásároltam, de nem tudom az nem-e pont egy drágább hely. A lényeg, ha esetleg üzletet is ajánlotok, ha lehet ilyet... azis sokat segít, de persze nem akarok midnent rátok hárítani. Szóval csak ami belefér a segítségbe :D köszi mindent.

  • Gryff

    csendes újonc

    válasz dugo_ #133437 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm.

    Eddig csak ipon-nál próbálgatom összerakni az ajánlott dolgok alapján. Nézegetem mi micsoda.. egy-két dologból nagy a választék és még mindig nem is értek hozzá XD szal megmutatnám amiket nézegettem:

    Alaplap - ASROCK Z370M Pro4
    (esetleg az MSI B360 GAMING PLUS, kb azért az asrock mert az picit drágább...XD és több usb-je is van...nekem kb ennyi ami mond valamit lol)
    Processzor - INTEL Core i5-8400 2.80GHz 1151 300 BOX
    Memória - HyperX 8GB Fury Black DDR4 3200MHz CL18 HX432C18FB2/8

    Videokártya
    MSI GTX 1070 GAMING X 8G GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 PCIE

    vagy

    MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE

    Itt több kérdés lenne. Szóval itt nem a 3G-osakat néztem, mert ezek is beleférnek még a keretbe és még a 8assal is 400k alatt vagyok.
    Szóval ezek jók-e egyáltalán?

    Meg nem tudom miaz az 1060 meg 1070 dolog, de 8G-sből vannak még kicsit több mint 180k forint körüli 1080asok, amikből az olcsóbbak épphogy talán beleférnek még. Ezt találtam pl GIGABYTE GV-N1080G1 GAMING-8GD GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X G1 Gaming PCIE Ha ez a giga g1-es akkor még egyezik is az ajánlottakkal asszem.
    Szóval érdemes lenne ezt például vagy ennyire már ne ragadtassam el magam? X)
    Meg akkor már felmerült bennem hogy nagyon belemerültem a vidókártyákba, de a proci akkor jó ahogy van vagy inkább arra kéne még egy kis plusz pénzt szánni, ha már valamire és ne a vidivel szálljak el?

    Merevlemez - TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 HDWD110UZSVA
    SSD - SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E250B/EU
    Optikai egység - LG GH24NSD1 fekete OEM
    Ház - AEROCOOL Aero 800 fehér Ez megtetszett de annyi kérdés lenne, hogy árukeresőn azt írták vmiért nem kompatibilis midnen alaplappal a 3.0-s usb. Nekem is lehet ilyen gondom?
    Tápegység - BITFENIX Formula 450W
    Processzor hűtő - ALPENFÖHN Ben Nevis

    Bocs, ha bármi hülyeséget írok és köszi türelmeteket meg segítségetek :)

  • Gryff

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Legutóbb nekem raktatok össze egy gépet és azóta is nagyon jól megy úgyhogy mégegyszer köszönöm!
    Most testvéremnek szeretnék segítséget kérni, mert sajnos továbbra is analfabéták vagyunk a dologhoz. Elég régóta gyűjt rá, nem kis összeget és emiatt is szeretnénk, ha sikerülne minnél jobbat venni.

    Előszőr ezt nézte ki magának:
    https://www.konzolokszervize.hu/pc/kiegeszitok/ksz-taipo-high-end-gamer-pc
    És az volt a kérdése, hogy ti tudnátok-e jobbat összerakni ennyi pénzből vagy jók-e ezek az előre összerakott gépek(egyáltalán)? Esetleg másikat ajánlanátok-e.

    Ezt is már most kitöltöm, ha inkább alkatrészeket ajánlotok összerakásra:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra, single és multiplayerre is.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház és minden ami abba kell. (egér, bill, monitor van)
    4. Mennyi a kereted rá?
    800k
    5. Monitor
    1920x1080 , 75hz , Freesync-et támogat, Csatlakozók:VGA (D-sub),HDMI,Fejhallgató
    [link]
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Megjelenés?
    Inkább nvidia szokott jobban bejönni azon kívül mind1 csak jó legyen.

    Előre is köszi!

  • Gryff

    csendes újonc

    válasz SyMbioTe #139913 üzenetére

    Hú köszi ez jó gyors volt.

    Igaz a monitorja elég új még úgyhogy nem hiszem, hogy le akarná cserélni máris, de mi szeretjük megadni az esélyt a dolgoknak. Hátha később az lesz a köv amire gyűjt. Itt is bejön, hogy nem értek hozzá bocsi és lehet nem is volt fontos említenem a monitort. Mondjuk az lényeg hogy menjen azzal ami most van amíg nincs más.

    Szóval ha mégis a 2080 ( vagy amelyik a lehető legjobb ami ki is jön a pénzből ) vga-ból akar vmit akkor csak a vga maga változik a felsoroltakból?

  • Gryff

    csendes újonc

    válasz Siszibatya #139916 üzenetére

    Köszi SyMbioTe és Siszibatya!

    Eltartott egy darabig átnézegetni a dolgokat meg egyeztetgetni tesómmal, azért nem írtam még azóta. Sok kérdés fel is merült most, amit szeretnék tisztázni.

    Intel
    [link]
    Amd
    [link]

    1. Szóval az Amd-s jóval olcsóbb de a hozzá nem értő szemeimmel én nem látom a különbséget. Jobb az inteles az amd-snél bármiben is?

    2. Intelesnél sajnos nem egészen értettem amiről beszéltetek. Ez az i9-es proci akkor jobb ha az árba belefér, mint egy i7-es?

    3. A ramokkal vagyunk kicsit bajban még mer tesóm örülne a 32 GB-nak, mert annyi volt az eredetileg kinézett gépben is, de árban ugye nem mind1. Iponon látok is olcsóbb 32GB-os Ramokat, de nem tudom mi mit számít mi a jobb.

    Ezt ajánlottátok: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL16 KIT F4-3600C16D-16GVK

    Van ilyen például amit találtam:
    G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz CL19 KIT F4-3600C19D-32GVRB
    G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GVK

    Ezek rosszabbak azon kívül hogy nagyobbak? Mi a fontosabb hogy a CL legyen alacsony vagy az MHz nagy? :D vagy mit ajánlanátok 32GB-osból ami nem túl drága?

    4. Tesóm kérdezte mennyire halkak ezek a gépek vajon? Ez a NOCTUA NH-D15S halk vagy egy be quite esetleg jobb lenne-e ilyen téren?

    5. A házból iponon PHANTEKS Enthoo Pro TG fekete ezt találtam nem az M-et. Ez csak akkor lenne fontos, hogyha úgy döntenénk az iponról akarunk mindent megvenni ami pénzben nem a legjobb, de más szempontból meg kevesebb nyűg is lehet. Szóval egyrészt ez jó-e? Másrészt meg tesóm szerintem nem szereti nagyon a világítós dolgokat és ha minden igaz ez nem is olyan talán, de ha más ötletetek lenne ez alapján akkor szívesen fogadom. :D

    Köszi előre is a segítséget megint. :)

  • Gryff

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Már majdnem meg van rendelve végre a gép de voltak kisebb "komplikációk" a rendelésnél. Iponból rendelnénk és ott kicsit mást ajánlottak, mint ti.

    Ezt ajánlották az iponban:
    [link]

    Ezt ajánlottátok és köszönöm:
    [link]

    A lényeg hogy arra amit itt ajánlottatok Ramot vmi olyasmit mondtak, hogy azt lehet igazítgatni fog kelleni (mi meg nem is értünk hozzá) és amikor megemlítettem, hogy de a hyperx-re meg azt mondták nekünk az sokszor modul hibás akkor arra is azt mondták hogy inkább a G.SKILL az.

    Szóval most teljesen összezavartak, hogy melyiket vegyük meg.

    Most mi ez a modulhiba? Fontos ez? Melyiket vegyük szerintetek?

    Tápból is inkább azt mondták vegyünk 750w-osat. Abból a Seasonic Prime Ultra Titanium 650w-ot ajánlottátok vegyük akk abból a 750-eset? Ők evga-kat mondták de azt nem melyiket.

    A gép:
    [link]
    Palit Superjetstream RTX 1080 videókártyával.

    Köszi meg az eddigieket is

  • Gryff

    csendes újonc

    válasz palfitom #140260 üzenetére

    Igen én is így gondoltam. Csak mint hozzá nem értőnek kellett egy kis megerősítés. A gép végre nagy nehezen meg lett rendelve. Úgyhogy már csak várni kell rá. :)

    Minden segítséget nagyon szépen köszönök mindenkitől. :R

Új hozzászólás Aktív témák