Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Most tervezek venni egy új gépet, ugyanis a laptopom már nagyon kiöregedett, kín szenvedés vele bármi komolyabb műveletet végrehajtani. Amire használni szeretném: fényképek szerkesztése, videók vágás (nem valami nagyon komoly dologra gondolok, de azért szívesen bíbelődöm ilyenekkel), valamint játékra (nem igényem a 4k-s játék).

    A következő összeállítást gondoltam ki némi utánaolvasást követően:

    Asus H110M-A/M.2 alaplap
    Intel Core i5-6500 BX80662I56500 processzor
    Kingston 8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FB/8 memória
    Asus GTX950 2GB DDR5 STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING videokártya
    Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
    Corsair 450W CX450M CP-9020101-EU tápegység
    Bitfenix Comrade BFC-COM-100-KKXS1-RP fekete számítógép ház
    Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő

    Szerintetek elég ez a táp bele? A legnehezebben az alaplap, és a ház témájában tudok dönteni, túl nagy a választék, és nem ismerem őket annyira, hogy tudjam, hogy esetleg melyik jobb jelentősen a másiknál.

    Ja és monitornak pedig LG 23MP68VQ-P monitort néztem ki.

    Köszönöm a segítséget.

  • Ezustroka

    tag

    válasz membrandj #116227 üzenetére

    A GTX 1050-re várást úgy értetted, hogy várjam meg, amíg kicsit olcsóbb lesz? Mert amúgy kapni már most is.

    És köszönöm a segítséget, át is alakítottam ennek megfelelően. :)

  • Ezustroka

    tag

    válasz membrandj #116231 üzenetére

    És ha esetleg kicsit többet rászánnék, a következő kártyák jók lennének? (A teszt szerint, amit olvastam, az RX470 erősebb a 1050-nél)

    Sapphire RX470 4GB GDDR5 11256-00-20G

    Asus RX470 4GB GDDR5 STRIX-RX470-4G-GAMING

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Gyakran ajánljátok alaplapnak az msi b150 mortart, de a kérdésem az lenne, hogy mivel nekem a piros világítás nem kell, ha helyette msi b150 bazooka-t választok, ugye nem lövök nagyon mellé azzal sem?

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Jelenlegi konfigom, melyet lassan 3 évvel ezelőtt a ti segítségetekkel állítottam össze, a következő:

    Alaplap: asrock b150m pro4
    Cpu: intel i5-6500
    Ram: hyperx 2x4 gb 2133 mhz
    Cpu hűtő: be quite! Pure rock
    Vga: gigabyte 1060 3gb wf2
    Hdd: 1 tb wd ezex
    Ssd: hyperx fury 120 gb
    Táp: fsp hyper 500

    Legszívesebben lecserélném az egész gépet, mert mindig csorgatom a nyálamat az újdonságokra, de alapvetően kiszolgál még ez a gép. Viszont arra gobdoltam, hogy ami értelmes fejlesztés lenne, ha vennék több ramot. Sok szó esik a g.skill aegis 3000 mhz-es ramjairól. A későbbiekre tekintettel, amikor esetleg mégis több dolgot is kicserélek a gépben, az nekem is megfelelő választás lenne? Persze tudom, hogy ez a lap közel sem tudja kihajtani.

    Köszi a segítséget és tanácsot!

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Mostanában vacakol a gépem, időnként fogja magát és újraindul (nem tudom még pontosan mi az oka, gyanús, hogy a táp a ludas, ami egy nem egészen 3 éves fsp hyper 500-as). Még azért keresgélem, mi lehet a hiba, de most igazából felbuzdultam, hogy ha már hozzá kell nyúlni a géphez, akkor inkább csinálok egy rendes fejlesztést, a processzort úgyis kezdem néha szűkösnek érezni, PUBG alatt pl rendeszeres a cpu pörög 100%-on, a gpu pedig közel sem, pedig nem egy borzasztó erős gpu-ról van szó, hanem egy gtx 1060 3 gb-os kártyáról.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Single és multi játékok vegyesen, ezen kívül családi fotó és videószerkesztés.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Cooler Master n300-as gépház (bár ennél is viszket a tenyerem, hogy egy tetszetősebb, kisebb példányra váltsak, de igazából teljesen jól kszolgál ez is, úgyhogy egyelőre szerintem marad, megspórolom még ezt az összeget)
    G.skill agies 3000 mhz 16 gb kit
    Gtx 1060 3GB (egyelőre marad ez is, de a közeljövőben majd ez is csere)
    120 gb hyperx ssd, 1 tb wd blue ezex hdd

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Cpu (ryzen 2600-ra gondoltam)
    Alaplap (msi b450m mortar max a leginkább szimpatikus jelenleg, ebbe egész könnyűnek tűnik akár a későbbi cpu upgrade is, és inkább micro atx-ben gondolkodom, hátha kisebb házra váltok majd, meg amúgy sem gondolom, hogy szükségem lenne nagyobb alaplapra)
    Táp (bitfenix formula gold szimpatikus, szerintem megvagyok moduláris nélkül, abban vagyok bizonytalan, hogy mekkora legyen)
    Cpu hűtő? Van most egy bq pure rock, de ehhez még nincs am4-es lefogató, nem tudom, mennyire nehéz szerezni, vagy egyáltalán érdemes-e. Lehet egyszerűbb elpasszolnom a procival együtt, és venni valami újat. A csendesség miatt mindenesetre jó lenne valami a gyári helyett szerintem.
    És ha már benne vagyok a dologban, jó lenne plusz egy ssd is, mert a 120 az nagyon szűkös. Szimpi lenne az m2-es foglalatú, de nem kell nvme.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Úgy számolgattam, hogy a régi cpu-t, alaplapot, hűtőt kb 45.000-ért el tudnám passzolni (i5 6500, asrock b150m pro4, be quiet pure rock), ezen felül 80 ezret költenék el, nagyon max 100.000-et.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    Jelenleg egy 60 hz, ips, full hd monitort használunk, ennek nincs tervben a cseréje.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Eddig intelünk volt, de most szívesen kipróbálnám az amd-t, főleg, hogy hosszabb távon is jóval fejleszthetőbbnek tűnik.

    Köszi a segítséget! Bármilyen egyéb tippet, javaslatot is szívesen fogadok :)

  • Ezustroka

    tag

    válasz palfitom #145879 üzenetére

    És a 450 W-os táp hosszú távon is elég? Úgy értem, ha majd egyszer feljebb lépek vga-ban is, arra nem érdemes tartalékolni valamennyit?

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Öcsém szeretne egy játékos gépet összerakni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsődleges felhasználás a játék, főleg multi címek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Nincs még semmilyen alkatrésze, csak a perifériák.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Minden.
    4. Mennyi a kereted rá? Nagyon max 380 ezer
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) AOC 24G2U 144 hz full hd monitor
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Alapvetően nem, de a jelenlegi árak alapján inkább az intelre szavaznánk.

    Én kinéztem egy konfigot, véleményezzétek kérlek, hogy így oké-e, vagy változtatnátok valahol, hogy adott összegből minél jobb teljesítményt tudjunk kihozni.

    PHANTEKS PH-EC360ATG_DBK01 Eclipse P360A Fekete Edzett Üveg Számítógépház
    Intel Core i5-10400F BX8070110400F processzor 12+24 hó gar.
    MSI MAG B460M MORTAR alaplap 12+24 hó gar. (Tudom, hogy a tomahowk esztétikailag jobb lenne ebbe a házba, de annyi al drágább, hogy szerintem jobb a kortárs, annyira azért nem csúnya)
    be quiet! BN298 Pure Power 11 600W 80+ Gold tápegység 12+48 hó gar. (Itt esetleg elég lehet hosszú távon is az 500w-os, vagy maradjunk ennél?)
    G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória 12+48 hó gar.
    Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G M.2 SSD meghajtó 12+48 hó gar.
    Arctic Freezer 34 eSport ACFRE00057A fehér processzor hűtő 12 hó gar. (Pure rock jobb lehet esetleg?)
    EVGA RTX 2060 SUPER SC ULTRA GAMING 8GB GDDR6 08G-P4-3067-KR videokártya
    Arctic P12 ACFAN00119A PWM fekete rendszerhűtő 12+48 hó gar. (Legyen hátul is egy centi szerintem)

    Igazából jelenleg a gyenge pont a videókártya, pár hete még volt egész jó választék 2060 superből (palota elsősorban, ami jó pár tizeddel olcsóbb volt :W ). Vagy szerintetek ehhez a monitor hoz elég lehet a sima 2060 is? Abból talán kicsit nagyobb még a választék. Vagy tudtok 2060 superből olcsóbb, elfogadható minőségűt?

    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák