Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Asztali gépek tekintetében abszolút kezdő vagyok, ezért is szeretném a nálam okosabbak és tapasztaltabbak véleményét kérni mielőtt bármilyen hibát vétenék, illetve, hogy a lehető legtöbbet tudjam kihozni a leendő gépből. :)

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Sajnos semilyennel, jelenleg egy Asus K52F-EX647D laptopom van (6-7 éve!), ő tőle kívánnék végleg megszabadulni. :)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre. :) Amire én egyelőre gondoltam:
    Alaplap: Gigabyte B85M-HD3 R4
    CPU: Intel® Core™ i5-4460
    RAM: HyperX FURY Blue 8GB Memória, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V
    VGA: GIGABYTE GeForce® GTX 750 Ti OC videokártya, 2GB GDDR5, 128-bit
    HDD: Seagate Hibrid SSHD, 1TB, 8GB NAND, 64MB cache, SATA III
    Ház: Thermaltake Core V31 számítógépház, SPCC Steel ATX Mid Tower
    Táp: Segotep GP600G tápegység, 500W, 80 PLUS Gold, ATX 2.31, PFC Activ
    Monitor, billentyűzet és egér is szükséges, ezekből viszont nem feltétlen gondoltam ugyanolyan minőségűekre, mint a többi, az alap/belépő kategóriával is megelégednék.
    Illetve nem tudom szükséges-e még ehhez a konfighoz még egyéb hűtés esetleg vagy bármilyen más dolog. :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    240k +/-20k

    Előre is köszönök szépen minden építő jellegű választ! :)

    [ Szerkesztve ]

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz deja vu #113365 üzenetére

    Köszi szépen a gyors és részletes választ! :) Esetleg tudsz ennél 1 kategóriával olcsóbb konfigot is ajánlani? A cél továbbra is a gaming lenne, de mondjuk csak pl. egy Overwatch stabil 60-as fps-sel, normális beállításokkal. Remélem nem kérek sokat, és előre is köszönöm a segítséget! :)

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még kb fél éve kértem innen segítséget asztali gép kapcsán, viszont úgy alakult, hogy mostanra aktuálissá is vált a dolog. :) Kaptam akkor is többféle konfiguráció javaslatot, illetve én is próbáltam utána olvasgatni a dolgoknak, de még utoljára szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mindenképp a lehető legjobb gépet sikerüljön összedobnunk. :)

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra. Elsősorban a Mass Effect Andromedahoz szeretném felkészíteni a gépet, ahhoz viszont még hivatalos gépigény nincsen. Ennek hiányában talán a Battlefield 1 ami a legközelebb áll hozzá?

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Sajnos semilyennel, jelenleg egy Asus K52F-EX647D laptopom van (6-7 éve!), ő tőle kívánnék végleg megszabadulni. :)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre. :) Amire én egyelőre gondoltam:

    Alaplap: MSI B150M MORTAR
    CPU: Intel Core i5-6500 BX80662I56500
    RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz HX421C14FB2/8
    VGA: MSI RX470 GAMING X 4G
    SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Monitor: 23" ASUS VX239H IPS LED
    Ezenkívül még billentyűzet, egér és fejhallgató is szükséges volna, ezekre maximum 40 ezret szánnék +-10 ezer. Illetve még a monitorral kapcsolatban van annyi megkötésem, hogy 23-24 colos legyen és IPS kijelzővel. Szerintetek szükséges még ehhez venni külön hűtőt (Max hétvégente tervezem hosszabb órákon keresztül használni a gépet, hétköznap csak pár órát)?

    4. Mennyi a kereted rá?
    Maximum 350 ezer

    Előre is köszönök szépen minden építő jellegű választ! :)

    [ Szerkesztve ]

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz membrandj #119169 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat!

    Rendben, a tápból akkor a 500W-osat választom. RAM-ot illetően még nyárig biztos tennék bele még 8GB-ot, szóval a szimpla 8GB csak átmeneti, hosszútávon nyilván jobban megérné a 2x8GB. Inkább az érdekelne, hogy hosszútávon mennyire befolyásolja a gép működését a + hűtés avagy sem.

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyik munkatársamnak szeretnénk összedobni egy gépet, ehhez szeretném kérni a segítségeteket. :)

    1. Mire fogod használni a gépet?
    2-3 éves játékokkal szeretne vele játszani normális beállításokkal, illetve lehetőség szerint újabbakkal is, minimumon.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Valamilyen noname háza és hdd-je elvileg van, de mondtam neki, hogy nem érdemes őket megtartani.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra, és annak tartalmára, perifériával rendelkezik.
    4. Mennyi a kereted rá?
    120-140 ezer
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    FHD, HDMI (Pontos típusát sajnos nem ismerem, de pótolhatom, ha szükséges)

    Amit én egyelőre kinéztem neki:

    Alaplap: Asrock H110M-HDV
    Processzor: Intel Pentium G4600 BX80677G4600
    Memória: Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Savage HX421C13SBK2/8
    Videokártya: XFX RX460 2GB GDDR5 RX-460P2SFG5
    SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1

    Ez így viszont sajnos, ha a PCX árait veszem figyelembe ~157 ezer ft-ra jönne ki. Ti látjátok értelmét annak, hogy esetleg valamelyik alkatrészből gyengébbet/olcsóbbat nézzen ki, vagy erre a felhasználásra kell minimum ennyi?

    Előre is köszönöm szépen a válaszotokat! :)

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz membrandj #121152 üzenetére

    Rendben, köszi szépen a segítséget! :)

    Off: Májusban jövök én is a saját konfigommal végre, addigra összegyűlik a kassza és "shoppingolhatok"! :D

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék összerakni most május, legkésőbb június eleje környékén egy gépet, ehhez szeretném kérni a segítségeteket!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékokra (pl. Mass Effect Andromeda), másodsorban általános felhasználásra (net, film/sorozat).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra, és annak tartalmára, perifériával rendelkezem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200k +-20k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    ASUS VZ249H LED monitor, FHD, HDMI

    Amit én elsősorban kinéztem magamnak:
    Alaplap: MSI B250M Mortar
    Processzor: Intel Pentium G5460
    Videókártya: MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G
    Memória: Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8
    SSD: Samsung 250GB 850 EVO
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
    Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 400W
    Hűtő: Be quiet! Pure Rock BK009

    Fontos volna számomra, hogy a gépet még idővel szeretném fejleszteni (legkésőbb ősszel). Processzorból szeretnék egy minimum i5-7500 szintet hozni, videókártyából egy RX580-at, memóriából pedig további 8gb-t. Tuningolni nem tervezek (nem értek hozzá annyira), és használt, de garanciás termékek is szóba jöhetnek.

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék összerakni az ősz/tél környékén egy gépet, ehhez szeretném kérni a segítségeteket!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékokra (pl. Destiny 2, stb.), másodsorban általános felhasználásra (net, film/sorozat). Nem ragaszkodom egyébként a high meg ultra beállításokhoz.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra, és annak tartalmára, perifériával rendelkezem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    250k +-20k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    ASUS VZ249H LED monitor, FHD, HDMI
    Amit én elsősorban kinéztem magamnak:
    Alaplap: MSI B350M MORTAR
    Processzor: AMD Ryzen 3 1200/3 1300X
    Videókártya: ASUS RX550-4G RX 550
    Memória: HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz CL16 HX426C16FB2/8
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E250B/EU
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
    Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 400W
    Hűtő: AMD gyári (Wraith Stealth)

    A lényeg az volna, hogy elsőkörben csak egy alap gépet szeretnék összerakni. Idővel szeretném majd a processzort és a videókártyát lecserélni, illetve még 8GB ramot beledobni. A többi komponenshez viszont nem szívesen nyúlnék, ezért jó lenne, ha már pl. az alaplapot, ramot, tápot is annak alapján választanám ki, hogy az egy későbbi (Ryzen 5 1600X, RX580 pl.) összeállítással együtt is tökéletes passzban legyen.
    Tuningolni nem tervezek (a procit max annyira, hogy még a wraith stealthnek se legyen különösebb kihívás), és használt, de garanciás termékek is szóba jöhetnek.

    Előre is köszönök szépen minden segítséget, választ!

    [ Szerkesztve ]

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #123865 üzenetére

    Köszönöm szépen az ajánlást!

    Kezdésnek a sima 1200 valóban jobb választásnak tűnik, a VGA valószínűleg majd úgyis a vásárlás pillanatában lesz eldöntve, mert a keretbe beleférne egy normálisabb darab is, az RX550 inkább csak egy minimum tipp volt. Az 500W-os tesó is jó ötletnek tűnik, most sincs nagy árkülönbség köztük. A ramon vacilálok még, hogy vegyek-e esetleg majd nagyobbat, vagy elég a 2667Mhz.
    A Wraith Spire viszont úgyis fog jönni, az R3 és a Stealth pedig menni. :) Mivel úgysem tervezek X370 chipsetes alaplappal, az eddigi tapasztalatok alapján az én igényeimet a Spire is megfogja tenni az 1600X-nél, csakúgy, mint az 1200-nél a Stealth.

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Párszor megfordultam már itt, de most végre eljutottam a vásárlás időpontjáig, ebben a hónapban vagy legkésőbb október elején megvásárolnám az első komplett asztali gépemet, és ehhez szeretném kérni a segítségeteket!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékokra (pl. Destiny 2, stb.), másodsorban általános felhasználásra (net, film/sorozat). Nem ragaszkodom egyébként a high meg ultra beállításokhoz.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra, és annak tartalmára, perifériával rendelkezem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    220k +-20k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    ASUS VZ249H LED monitor, FHD, HDMI

    Amit én elsősorban kinéztem magamnak:
    Alaplap: GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
    Processzor: AMD Ryzen 3 1200
    Videókártya: ASUS ROG-STRIX-RX560-4G-GAMING
    Memória: Még kérdéses pontosan a támogatás miatt, de 2x4gb 2666-3000Mhz-es kitet vennék
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E250B/EU
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
    Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 400W
    Hűtő: AMD gyári (Wraith Stealth)

    A lényeg az volna, hogy elsőkörben csak egy alap gépet szeretnék összerakni. Idővel szeretném majd a processzort és a videókártyát lecserélni, illetve még 2x4GB ramot beledobni. Tuningolni nem tervezek különösebben, használt, de garanciás termékek is szóba jöhetnek.

    Előre is köszönök szépen minden segítséget, választ!

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz SzinaCat #124891 üzenetére

    Akarom mondani Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 500W :)

    Csak én nem látom, hol lehet bejegyzést szerkeszteni?

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sokszori konzultálás után a fórumtársak és topikgazdák segítségével megrendeltem a konfigot, a táp és a memóriát leszámítva már minden otthon hever a szobámban :D Nagyon várom már, hogy elkezdhessem összeszerelni és megoszthassam az első tapasztalataimat a géppel kapcsolatban, mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

  • SzinaCat

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #125227 üzenetére

    Na, a hétvégén sikerült összeszerelni a gépet! :) Nem vagyok túl jártas a dologban, életem első gépösszeszerelése volt, de youtube és a mellékelt cuccok alapján meglepően könnyű volt összepöccinteni a gépezetet.

    A konfig végül ez lett:

    Alaplap: GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
    Processzor: AMD Ryzen 3 1200
    Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
    Memória: G.SKILL 2x8 GB Ripjaws V 3000Mhz
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300
    Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 500W
    Hűtő: Gyári, Wraith Stealth
    Optikai lejátszó: LG GH24NSD1 fekete

    Ez így durván 230-ra jött ki (ismerősön keresztül, de minden újonnan, garanciával). Nagyon jó kis masina, bárkinek szívesen ajánlanám! Egyelőre csak a ME: Andromedát toltam High beállításokkal, gyönyörű szépen megy. :) Aki ebben az árkategóriában gondolkozik, és tervezi a későbbiekben fejleszteni a gépét ezen a vonalon, az melléfogni nem tud majd! :D Köszönöm mégegyszer a segítséget!

  • SzinaCat

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Kizárólag játékra, egyelőre csak Destiny 2-vel játszom (és tervezek továbbra is), de a gépfejlesztés célja a Cyberpunk 2077-re való felkészülés lenne. :)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Alaplap: GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
    Processzor: AMD Ryzen 3 1200
    Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
    Memória: G.SKILL 2x8 GB Ripjaws V 3000Mhz
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Ház: Cooler Master N300
    Táp: Be quiet! Pure Power 10 CM 500W
    Monitor: ASUS VZ249H 23.8" FHD IPS LED

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Elsősorban videókártyára!
    - Utána a prioritási sorrend a monitor és utoljára a processzor lenne
    - Ami biztos, hogy 23.8" vagy annál picivel nagyobb monitor jöhet maximum szóba, ami nem ívelt. Eddig csak 1080p-vel volt tapasztalatom, de 1440p is érdekelne
    - Mivel alaplapot nem szeretnék újat venni, ezért csak AM4-es 6 magos processzor jöhetne szóba

    4. Mennyi a kereted rá?
    200k jelenleg, de ha a keret kevés a szükséges alkatrészekhez, akkor eltolnám a vásárlást. Illetve a mostaniakat megpróbálnám beáraztatni és továbbadni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    FHD, 30-80 kHz/56-76 Hz, HDMI, D-Sub, egyiket sem támogatja

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD proci, NVIDIA videókari :)

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák