Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék gépet fejleszteni körülbelül 130-150 ezer Forintból.
    Elsősorban játékra fogom használni. Full HD felbontásban a későbbiekben is, majd ha 4K-ra váltok majd akkor veszek egy 4K-s gépet.

    A jelenlegi konfiguráció (ami már jó régen megérett a cserére, már csak a 2013-as játékok futnak el rajta).
    -Alaplap: Asrock 770 Extreme 3
    -Videókártya: Gigabyte HD 5770
    -Procceszor: AMD Athlon II X3 450 3,2 GHz
    -RAM: 8Gb
    -Táp: Gigabyte Superb 550p 550W

    Új számítógépnek ezt szemeltem ki:
    VGA: GTX 1050 Ti
    Procceszor: AMD Ryzen 3 1300X
    Alaplap: Ebben a segítségeteket kérem
    RAM: Ebben szintén (8Gb)
    Táp: Maradna a régi, ezért is nem a RX 470-et választottam mert annak már elkel a 600 W-os táp.

    A 130 ezer az így jönne ki: 55.000 a VGA, 43.000 a proci, 22.000 az alaplap, 15.000 a RAM.
    Ehhez jönne később egy proccesszorhűtő és egy 120 Gb SSD, esetleg még egy 8 Gb RAM.

    Rengeteg videót néztem a GTX 1050 Ti Ryzen 3 1300X párossal és tudja hozni 1080-ban magas beállításokkal a 60 FPS-t. Meg nem vagyok megijedve ha pár év múlva mediumon kell játszani vagy 30 FPS-sel.

    Szerintem pontosítsunk sorrendben, először a VGA-t és a procit:
    VGA-nál melyik gyártóét érdemes megvenni? Én a Gigabyte kártyáját néztem ki [egyik]
    [másik]

    E két proci között mi a különbség? : [egyik]
    [másik]

    Az alaplapnál mit érdemes nézni? A chipset típusnál a B350 az ajánlott? Esetleg tudnátok mondani 20-25 körül ajánlani alaplapokat?
    A RAM-nál 2X8 legyen majd később 4X8 vagy jó lesz az 1X8 majd később 2X8? Itt is tudnátok gyártót, típust órajelet ajánlani?
    A jelenlegi 550W-os tápom bírni fogja a fent leírt konfigurációt? A VGA és alaplapi csatlakozások is rendben lesznek?

    Segítségeteket előre is köszönöm szépen és várom mielőbbi válaszotokat (és kérdéseiteket is, ha esetleg valamit elfelejtettem)!

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124440 üzenetére

    Sziasztok!

    Persze, tudom, hogy a mai játékok közül is akad ahol 50 fpsre csökken, de nem kell a 16X AA és más egyéb brutál társai. A realitások talaján vagyok. Tudom, hogy ez csak egy 130-150 körüli gép. Vehetnék csak ennyiért egy VGA-t, de nekem ez csak szórakozás, nem pedig munkaeszköz, attól, hogy jó gépem lesz, attól még ebből pénzt nem fogok viszontlátni. Nem vagyok tervező, programozó aki a gépén dolgozik. Ez csak hobbi.

    A RAM fejlesztés (8ról 16ra) ki fog tolódni, nem ez évben lesz, mert mint ahogy láthatjátok régi gépem van. A legújabb játékok amikkel játszottam 2013 és 2014 éviek. Szóval lesz mit bepótolni. Dying Light, Witcher 3, Watch Dogs, Doom, Wolfenstein, The evil within, Fallout 4, The Last of US, Shadow Warrior 2, Far Cry 4, Assassins Creedek.
    Mint láthatjátok inkább single player játékos vagyok, de a CSGO az új gépen is jól fog muzsikálni mert ezen is jól fut. A multi címek közül ami még érdekel a The Elder Scrolls Online és a PUBG. De azok futni fognak.

    Tudom, hogy nincs Ryzen 1300 csak 1200 és 1300X, azért is csodálkoztam a webáruházban.

    Én az SSD-t Black Fridayra terveztem csakúgy mint a procihűtőt. Addigra végigjátszom a Fallout New Vegast ami most is 60 FPS.

    A házat nem írtam, mert jó lesz a régi, nincs központi helyen, hogy csili-viliként nézzen ki, de a jobb kábelezés/kialakítás miatt tervben van egy új ház de azt majd később.

    A monitoron D-sub és DVI bemenet van, míg a HD 5770-en HDMI és DVI kimenet. Most egy D-sub (VGA) kábellel van összekötve, a VGAnál pedig van egy D-subról DVIre alakító (bár ez csak nézőpont kérdése) A felbontás az FullHD mint ahogy az az első levelemben is szerepel.

    Hát én a pénzzel úgy voltam, hogy 130 aztán ti ajánlotok egy kicsivel jobbat itt-ott és 150 lesz a vége. Gondoltam, hogy ez még belefér, de ez a 15.000 Forintos táp... ezt nem tudom lenyelni. Annak idején direkt ez a táp lett megvéve, hogy a későbbiekben ne legyen probléma. Erre csak probléma. De tényleg olyan nagy probléma? Koros a táp? De semmi baja. Halk. Tudom, hogy már minden alkatrész 5 éves, de a tápot nem akartam lecserélni, de ha nagyon muszáj, akkor ne 15k miatt hasaljon el az egész.

    Miért ajánlottad a Ryzen 1200-at? Nem érdemes akkor már az 1300X-et megvenni? Hmmm, bár ez alapján tényleg elég: https://www.youtube.com/watch?v=EK_ktjGHyeg

    Viszont az árkülönbözetből kijön a táp. Érdekes. Még egy variáció amin agyalhatok és nézhetem a videókat. Remélem ebből a közel 30 órás kutatómunkából nem egy PS4 lesz... Persze tudom, hogy ha majd összerakom az új gépet akkor semmit se fogok megbánni és örülni fogok. :C

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124476 üzenetére

    Oké, akkor a 2X4 giga RAMra majd visszatérünk ha meglesz az alaplap.
    Táp: De más is írta, hogy cserélni kéne. De akkor ok ha nem kell. Meg ha már csere akkor már nem érdemesebb lenne 20k körül venni egy újat, hogy majd a későbbi GTX 1250-et is elbírja 2-3 év múlva egy újgenerációs Pryzen procival? Vagy novemberig kibírja és akkor megveszem párezer forinttal olcsóbban Blackfridaykor?

    Ohh, bárcsak már a véglegesnél járnék. Dobjam be? Hát veletek fogom összerakni XD

    Ryzen 1200, még lehet, hogy egy 240-es SSD is belefér. Mert a Windowssal együtt meg egy 60 gigás Doommal elég para lenne egy 120-as SSD. Vagy ti elfértek egy combos játékkal+Windows? A mai játékok is megvannak 60+ Gigásak. GTVAV, Withcer III, Doom.

    Phoenix1989: nem sima 1050 hanem 1050 Ti. Fullon nem is fog futni, ahhoz szerintem egy 1080 is kevés amennyire optimalizálatlan, de haverom gépén is elmegy minimumon R 270, az enyémen is elfog.

    Alaplapnál lett a MSI B350M Gaming Pro alaplap 26,6Kért és Asrock AB350 Pro4 29,5 K-ért. Az MSI szerintem kiesik mert nem akarok LED világításért fizetni mert nem üvegfalú a házam. Az Asrockot pedig kicsit sokkalom. Nem lesz megfelelő egy lap 23-25 ért? Vagy ennyivel jobb az Asrock? Kell nekem 2 db PCI.3 csatlakozó?
    Ha meglesz az alaplap akkor mehetünk RAMot nézni? Annyira izgatott vagyok mint kisgyerek az édességboltban.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124536 üzenetére

    Kedves SyMbioTe!
    Az eddig kinézett számítógép alkatrészei a következők:
    VGA: Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-
    https://www.pcx.hu/gigabyte-gtx1050-ti-oc-4gb-gddr5-gv-n105toc-4gd-videokartya-810011

    Processzor: Ryzen 3 1200
    https://www.pcx.hu/amd-ryzen-3-1200-yd1200bbaebox-processzor-690556

    Alaplap: Asrock AB350M Pro4
    https://www.pcx.hu/asrock-ab350m-pro4-alaplap-511922

    RAM: Ide szükséges 2X4 Gb. Melyik RAMot ajánljátok?

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #124573 üzenetére

    Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

    Ezt néztem ki: [Corsair] és ez pont nincs a támogatottak között.

    Csak a MHzet kell nézni igaz? Mert a CL csak integrált videkártyánál számít, ami nálam nem lesz mert rendes VGA lesz benne.

    [Kingston] pedig elég jónak tűnik 2666 MHz-cel.

    Jó lesz a Kingston? Kicsit nehezen értelmezem a táblát. 2X4nél melyik sort kell nézni? A 4 vagy 8 Gbos sort?
    A Corsair közül melyik lenne az amelyik jó lenne?

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném lecserélni a 4 éves Gigabyte Superb 550p 550W tápegységemet.
    A mostani gépem:
    Alaplap: Ascrock AB350M Pro4
    Videókártya: GTX1050Ti ( Táp csatlakozó (pin) :6
    Proci: Ryzen 3 1200 gyári hűtővel és 8 GB RAM

    A táp cseréjének oka: Volt már, hogy kikapcsolt, pedig csak alapjáraton ment, az ág sem pontosan 12 V-ot ad le. Ezért cserélném mielőtt tönkre tenné a többi alkatrészt.

    Szétnéztem a piacon és sokan ajánlják a FSP Hexa+ 500W tápot, de sokan is írták, hogy egy év múlva hangosan zúg.
    A tápnézegetésnél fontos szempont a " 6+2 pin VGA csatlakozó: igen" a VGA 6 pines csatlakozó miatt.

    Kérlek segítsetek tápot ajánlani. 15 000 Forint elég lesz 450 vagy 500 W-os.

    Továbbá a számítógépház is 13 éves és már elég hangos az az egy darab hűtőventilátor ami a hátulján van.
    Szerintetek érdemes venni egy új házat 15 000-ért 3 ventivel? Igazából ebben a házban is elférek (450X440X190/H/M/SZ)
    Ha veszek 1 darab 120-as ventit 1500 Forintért akkor az jóval halkabb lesz mint egy már 13 éve forgó venti???

    Ha veszek egy 3-4 ventilátoros új házat kb 15 000-ért akkor az viszonylag halkabb lenne vagy azoknak a hűtőjét is érdemes lenne lecserélni?

    A segítségetek előre is köszönöm szépen!

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz jim bcs #134482 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszi a válaszokat!

    Az előzőnél se spóroltam a táppal, vagy bármelyik másik alkatrésszel.
    Tudom, hogy fontos ezért is vettem minőségit és most is azt akarok durván 17-ért. Ha nem figyelnék oda akkor feleannyit költenék rá, de pár ezer forintot megér, hogy baj esetén ne kelljen a komplett gépet a kukába dobi.

    Kedves jim bcs!

    Érdekelne a további véleményed és a segítséged mivel ilyen sok FSP tápot szereltél be, hogy látogasd meg a "melyik tápegységet vegyem" topicot, mert a tápos kérdésemet ott folytatom, hogy ne ezt szemeteljem tele.

    Kedves dugo_!

    Nézegettem a házakat, további kérdéseim a "milyen házat vegyek" topicban folytatom.

    Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket! :C

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Sziasztok!
    Másfél éve vettem egy gépet és tönkrement az alapja.
    Maga a gép:
    Táp: Be quite pite power 10 400watt
    VGA: gigabyte 1050ti
    Processzor: ryzen 3 1200
    Ram: KINGSTON HYPERX FURY 2X4GB DDR4 2666MHZ HX426C15FBK2/8 MEMÓRIA

    A pcx-nél kicserélik egy másikra, szóval egy alaplapra van szükségem 25-27 ezer forintért.

    Ezen a kettőn gondolkozok:
    MSI B450m pro m2
    Gigabyte B450m Gaming

    Melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg valami mást?

    Köszönöm szépen előre is.

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz palfitom #138782 üzenetére

    Szia itt is. (Most lebuktam)
    A régi asrockom kapott egy áramszünetet és azóta a vrmje alapból 90 fokos és fél óránként leáll. A pcxnél az összeget levásárolhatom.

    Symbiote! Az ASRock laptól most már félek a fenti indok miatt.

    Mivel nem használok tuningot elég lesz a gigabyte Gaming is, nem használnám ki a max 64 GB ramot és a crossfire támogatást. Vagy annál jobb a túlfeszültség elleni védelme?

    Viszont tőled is megkérdezem (szegény Palfitomot már kiidegeltem ezzel), hogy a ramom 2666 MHz-es, viszont az alaplapoknál a memória sebességnél a 2666 nincs, csak 2667. Ez teljesen összezavarja a vásárlókat xD

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz dugo_ #138788 üzenetére

    Sok áramszünetet túlélt, de akkor valami történt. Vettem egy be quiet pite power 10 tápot (ami azért elég minőségi) és azzal is újraindul 30 perc használat után.
    Az Aida kiírja hogy 90 fokos a vrm, már a bekapcsolásnál is. A VGA normálisan működik, a memtest nem mutatott semmit. Csak az alaplap lehet hibás.
    Mivel gatanciás levásárolhatom a pcx-nél.

    Köszönöm szépen a ram frekvencia választ.

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi gépem:
    VGA: 1060 6GB
    RAM: 2X4 2666 MHz Kingston HyperX Fury
    CPU: R3 1200 @3,1 GHz
    Táp: Be quite pite power 10 400watt
    Alaplap: GigaByte B450m Gaming
    Felbontás: 1920X1080 60Hz

    Ez a szett most lesz 3 éves (ez alól kivétel egy garanciás alaplapcsere, egy tápcsere áramszünet miatt, és a VGA alapjáraton egy 1050Ti volt, de 5ezer forint felár különbséggel cseréltem 1060ra.
    Tehát jelenleg a Metro Exodus, AC Odyssey, Wolfenstein II highon fut. Sajnos frissebb játékokkal nem tudtam tesztelni. A Steames Detroit demója high/ultrán ment.
    A Division 2 és COD Warface BR szinte lowon is szaggat. Az átlag FPS hiába 50 ha a textúrákat nem tudja betölteni (Samsung SSD van csak említés szintén mondom, mert a textúrabetöltés az merevlemez probléma szokott lenni) és folyamatosan mikrolaggol a gyenge proci miatt és 7950 MB-os ram használat miatt :DDD . Ha megnézném biztos 7 lenne a 0,1% FPS

    Na most viszonylag szépen elfutnak a single játékok, a multis címek nem érdekelnek. Megnéztem körülbelül egy tonna tesztet 1600 AF, 2600, 3600, 3700, 3300X procikról és arra jutottam, hogy High beállításokra még elegendő a GTX 1060 kártyám (főleg a mai árak tekintetében), a 16 GB RAM tavaly óta minimum. A 8 magos proci semmivel sem jobb. Egy fürge 4 mag (3300X) akár még meg is verheti (persze csak itt-ott) a 3600-at, mert a mai játékok még mindig jobban meghálálják a magas órajelet mint a +2 vagy +4 magot.
    Ár érték arányban lehet jobb a 3300X mint a 3600, de én nem merek generáció váltás előtt venni egy 4 magos procit. Inkább a 3600-at venném, hiába lassabb 300 MHz-cel, az akkor is 6/12.

    A neten a friss Horizon Zero Dawn Highon fut GTX 1660, R5 2600 és 16 GB rammal.

    Addig osztottam és szoroztam míg már nem kapható a 1600 AF, ami megegyezik a 2600-zal és még egy kicsivel olcsóbb is. Most pedig a 2600 42ezerről felszaladt 50re, majd most 55re. Míg a 3600 maradt 60ezer.
    Ha visszamehetnék az időben megvenném a 1600 AF-et 37 ezerért, mert csak 20-30%-kal lassabb mint a 3600. Szóval egy igazi ár érték bajnok.

    Na de a kérdés: GigaByte B450m Gaming alaplapomon minden gyári, nem volt BIOS frissítés, se semmi. Egy 1600 AF vagy R5 2600 vagy 3600 gond nélkül be tudnám rakni az alaplapba vagy kell valamit frissíteni?
    És a Aegis 2X8 GB 3000MHz ram? Gond nélkül felismerné az alaplap? Most az is csak 20 ezer. Vagy mennyire ajánlott a 3200 MHz-es?

    Nem nagyon szeretnék sokat költeni a gépre, így az milyen megoldás lenne ha most vennék 20-ért 16Gb ramot, majd a Ryzen 4gen érkezésével mérséklődnek a régi gen árai és majd jövő év elején veszek egy 2600 vagy 3600at? Félek hogy a PS5 megjelenésével egekbe szöknek a RAM árak.

    Minden alkatrész gyártó reklámozza a legújabb és legdrágább alktrészeit, aztán pedig kiderül, hogy a gyenge kis R3 1200-on elfut highon a Detroit. Jó lenne ha a Red Dead 2-ről is lenne demo, mert akkor lehet elég lenne csak ramot venni XD

    Most látom, hogy a hozzászólásom 95% csak vélemény, tehát a gyors kérdés: egy R5 1600 AF vagy 2600 vagy 3600 gond nélkül működne a GigaByte B450m Gaming alaplappal? és a Aegis 2X8 3000 RAM? Esetleg jobb lenne a 3200 MHz?
    Természetesen kíváncsi vagyok a többivel kapcsolatban is a véleményetekre akár OFFként vagy egy másik topicban.

    Köszönöm szépen!

  • Zoli Durden

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #156462 üzenetére

    Köszi szépen. Megnézem a BIOS frissítést. Szerintem megveszem a 2X8 3200 ramot.
    Pite táp :DD

Új hozzászólás Aktív témák