Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nomad08

    újonc

    Üdv!

    Szeretnék segítséget kérni egy új PC összerakásában. A régi már eléggé elavult, ez okból döntöttem a váltás mellett.Ami megmaradna a régiből:
    SATA II-es vinyo, monitor, bill, egér. (holnap meg tudom írni pontosan az előbbi kettő típusát).

    SSD-t nem döntöttem még el. Memória terén 8-16 GB között vacilálok, de a végső ár dönthet a későbbi duplázás mellett. Nem ezt használnám otthoni munkára, kifejezetten mostani és következő kb 2 évben megjelenő játékokat szeretnék rajta futtatni. Nem érzem létfontosságúnak a full HD-t vagy ultra high grafikát, de nyilván a lehetőséghez mérten a legjobbra törekednék.
    Ár intevallum: 150-200K HUF.

    Előre is köszönöm a javaslatokat!

  • Nomad08

    újonc

    Hello,

    Új gépet vásárolnék, amivel a következő két évben is tudok új játékokat magas teljesitményen futtatni.
    Nem "szorit az idő", körülbelül két hónap múlva lenne rá legkésőbb szükségem.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra, esetenként multiplayer-re is.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    BenQ GW2765HT

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép, perifériákat leszámitva.

    4. Mennyi a kereted rá?
    250.000-325.000+ Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    +1. Nvidia párti vagyok már jódeje.

    Köszönöm előre is mindenkinek! :)

  • Nomad08

    újonc

    Sziasztok!
    Játékra használnám, "future proof", semmi streaming. Jelenleg nincs 4K-s monitorom (BenQ GW765). Overclocking-ban nincs tapasztalatom. Beépített wifi kártya jó lenne iróasztal elhelyezkedése okán, de nem élet-halál.

    Fényekre nincs szükségem házban egyik perifériánál sem. Lehetőleg csendes legyen a PC.

    Vinyo esetén inkább 3-4 játék lenne fent, így egy 1TB-s SSD-t jobban preferálnék, mint 500 SSD és 1-2TB HDD.
    Alábbi összeállításokról (vagy jobb/azonos teljesítményű, de olcsóbb alternatívákban) kérnék véleményt. Esetleg aki gyártót is tudna ajánlani..

    Költségvetés terén 1200-1400 EUR körülire gondoltam, de nyilván minden "kicsi" számít a végén.

    1. opció
    CPU - Intel Core i7 9900K/9700K vs AMD 3900X/3700X
    CPU cooler - Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB
    Motherboard - Asus Maximus XI Hero Wi-Fi Z390 / Gigabyte Z390 Aorus Ultra
    Video card - Nvidia GeForce RTX 2080 Ti/ Super vagy Nvidia GeForce RTX 2070 Super
    RAM G.Skill TridentZ RGB 2x8GB DDR4-3200
    SSD - Samsung 970 Evo 1TB
    PSU - Corsair RM850x
    Case - NZXT H500 / H500i

    A 750/850W nem túl sok az alábbi build-hez (igaz nem hiszem, hogy mire ezt feljavítom pár év múlva, egy 2080-ast tennék bele.. így 550W lehet rövidtávon megfelelő csak)?
    Illetve, nem jöttem rá x570 kell ténylegesen vagy elég egy B450 alaplap, mondjuk egy 3700X esetén?
    Alternatívának találtam:

    2. opció
    CPU - AMD Ryzen 5 3600
    CPU cooler - Noctua NH-U12S (túlértékelt minőség terén tényleg?) / Scythe Mugen 5 Rev B / Scythe Fuma 2 / FSP Windale 6
    Motherboard - ASRock X570 Phantom Gaming 4 ATX AM4
    Video card - Zotac GeForce RTX 2070 SUPER 8 GB MINI Video Card
    RAM - Corsair Vengeance LPX 3600 / G Skill Ripjaws 3600
    SSD - PNY CS900 500 GB 2.5" Solid State Drive
    PSU - SeaSonic PRIME Ultra Gold 750 W 80+
    Case - Cooler Master MasterBox NR600


    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

  • Nomad08

    újonc

    válasz Paxker315 #153208 üzenetére

    Hello,

    Újboli nekifutás az általad írtak és további keresgélés után.

    Processzor - AMD Ryzen 5 3600 - 175-178EUR
    Alaplap - MSI B450 Tomahawk Max 123 EUR
    Wifi adapter - Asus PCE-AC55BT B1 40EUR
    Processzor hűtő - Alpenföhn Brocken Eco Advanced 42-45EUR / Cooler Master Hyper 212X 43EUR

    Videókártya - Asus ROG Strix GeForce RTX 2070 Super 8GB Gaming OC 665EUR / Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8G 548EUR
    RAM - Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16 86EUR / G.Skill Ripjaws V F4-3600C19D-16GVRB 89EUR

    SSD - Crucial P1 1TB NVMe 123EUR / Samsung 860 Evo 1TB 149EUR
    Táp - Corsair RM650x 105EUR / Seasonic Focus GX-650 100EUR
    Ház - NZXT H500 79EUR / NZXT H710i 125EUR / Fractal Design Meshify C White - TG 90EUR

    TOTAL 1331 EUR


    Kérdés:
    1. Érdemes-e 3600-as G.SKill-t választani ennyiért, vagy elég a 3200-as?

    2. Tényleg az Asus ROG Strix a legerősebb 2700 SU-ből.. ér annyit az extra 100 EUR (3-4 év múlva nézve)?

    3. Ház esetén, ha mondjuk "főnököm" óhaja a lakás okán,hogy fehér színű legyen..mi lenne a javaslat?

    4. Kell-e ezek közül bármelyik ház mellé extra hűtőt vennem, ha igen..esetleg valami javaslat?


    Köszönöm! :)

  • Nomad08

    újonc

    Hálás vagyok mindkettőtöknek!

    Listát majdnem leadtam.. videókártya volt az utolsó elem kiválasztásnál, de pár hozzászólást átolvasva (amazon, tweakers, pcpartpicker) eléggé meglepődtem.
    Nagyon sok negatív véleményt írtak az elmúlt két évből a Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8G-ről coilwhine és el nem induló ventillátorok okán. RMA-s eseteket felhozva arról viszont senki sem írt, hogy végül milyen alternatívát választott..

    Tényleg ennyire szerencse kérdése, hogy out-of-the-box mit kapok?

    MSI GAMING X / Asus STRIX GAMING Advanced / MSI VENTUS OC / Asus DUAL EVO OC / MSI GAMING X TRIO hasonló árkategória..vagy adjam fel NVidia márkahűségem és "elégedjek meg" egy Radeon Gigabyte GAMING OC/Sapphire PULSE-el?


    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák