Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmb5

    csendes tag

    Sziasztok!
    PC-t szeretnék újítani/újat venni, ehhez kérném a segítségeteket!:)
    1. Játékhoz kell elsősorban, mai játékok (Witcher3, GTAV, stb... fussanak rajta szépen, nem kell maxon, nem is HD-ban, csak medium-high, szaggatás nélkül)

    2. Van most egy gépem:
    Alaplap: Asus P8B-75M LX (socket 1155)
    CPU: Intel Pentium G640 2.8Ghz
    GPU: GIGABYTE GF GTX260 OC 896MB DDR3
    Ram: 2x2GB Kingmax nano 1600Mhz
    500GB HDD
    Chieftec 500W táp

    Arra gondoltam, hogy ha ebből bármi érdemben felhasználható, hogy olcsóbban megússzam (vagy inkább ugyanazért az árért jobbat tudjak venni), akkor az is lehetőség, ha nem akkor egy teljesen új, és ez meg marad 2. gépnek.
    A táp elég, régi, szerintem azt mindenképp cserélni kellene, 5-6 éves tuti van, ha nem több.

    3. Monitoron és perifériákon kívül minden kellene (kivéve ha a fent felsoroltakból bele lehet rakni valamit), jó lenne ha egy kb. 120 gigás SSD is beleférne

    4. A keret 120e Ft körül, max. 140, de csak ha jelentős pluszt jelent az a +20e Ft...

    5. 1440x900-as monitorom van még mindig, és mostanában nem is tervezem cserélni.

    Köszi előre is! :) :)

  • kmb5

    csendes tag

    válasz membrandj #91236 üzenetére

    Szia, köszi a segítséget!:)

    A táp Chieftec CFT500W Active PFC
    A HDD egy Western Digital WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16MB cache 7200rpm
    A ház pedig azthiszem Modecom, de nem találok rajta semmi mást, kb 2007 körüli... elég régi

  • kmb5

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kizárólag játékra szeretnék új gépet (alaplap, proci, ram, vga - a többit a régiből raknám át). 1080p-ben játszok.

    120e Ft körül szeretnék gondolkozni, nézelődtem már, egy ilyenben gondolkozok:

    alaplap: ASUS H110M-K (15.750ft)
    proci: i3 6100 3.7Ghz (35.090ft)
    vga: EVGA GTX 1050Ti SC Gaming 4Gb (56.790ft)
    ram: Kingston 8Gb DDR4 2133Mhz (15.119ft)
    össz: 122.749ft

    Ami ebben nem igazán tetszik az a processzor, de i5 már túl drága lenne. Mit ajánlotok? Gondolkoztam AMD-n is, csak még sosem volt, nincs tapasztalatom, nem tudom milyen plusz hűtés kell hozzá stb. De ha ár/érték arányban jobb, akkor nincs kifogásom ellene, sőt!

    RAM azért 1x8gb, hogy pár hónap múlva vehessek még 8gb-t. Plusz egy SSD is tervben van, de azsem prioritás (tudom, sokkal gyorsabb, néhány hónap és veszek hozzá).

    Köszönöm előre is!

  • kmb5

    csendes tag

    Sziasztok!
    Gépfelújítás előtt állok, játékra kellene kizárólag a megadott összegből minél erősebbet és időtállóbbat kihozni.

    Amit megtartanék a régiből:
    - ATX Cooler Master RC-335-KKN1-GP Elite 335 Black gépház
    - WD 500GB SATA-III Caviar Blue (WD5000AAKX) merevlemez (egyelőre)

    Ami kellene: Táp, alaplap processzor, ram, vga.

    Amennyim van rá: 140k (+- 10k maximum)

    Monitor felbontása: 1920x1080

    Egyéb: Egyelőre úgy gondoltam elég lenne egy single channel 8gb ram, illetve ssd-t sem akarok. Így 2-3 hónap múlva tudok majd még egy modul ramot beletenni, aztán meg egy ssdt akár később. Most annyival többet nem bírok rááldozni, inkább legyen egy olyan jó proci-vga kombó amilyen csak lehet.
    Ahogy nézelődtem egyébként, én i5-6500 + gtx750ti kombóban kondolkozok.

    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák