Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsivaagoo

    őstag

    válasz speedydb23 #39756 üzenetére

    Rendben, akkor én "ősbunkó" vagyok.

    De a 4 alapkérdésre válaszolnod kellene... Pl. mennyit szánsz a vasra...

    - A6 csak két magos, a két fizikai magja nem biztos, hogy teljesít úgy, mint az Intel féle celeronok és Pentiumok. Csak az IGP-je jobb, de az A6 bizony csak office/home célokra való, játékra nem! A8-A10 már korlátozottan, de alkalmas játékokra.
    - Intel féle Celeron/Pentium/i3: ügyes jószágok, L3 cache-ük is van, de felűlről korlátos a teljesítményük a 2 fizikai szál/mag miatt. Egyszer csak elfogy belőlük hirtelen a szufla. Az i3 2 HT szála is roppant gyenge, ha a használatukra kerül a sor terhelés alatt, akkor beáll a Win és az alkalmazások is, mint a cövek. Sajnálatos tapasztalat a munkahelyen.
    - 4 magos Athlon: előnye az eddigiekkel szemben a 4 fizikai mag. L3 cache nincs. Max. 2 szálat használó alkalmazásnál alul maradhatnak az Intel "olcsó" processzoraival szemben, viszont bírják a sok alkalmazás egyidejű futtatását.
    - VGA: a HD7770 szarrá gyalázza az öszes létező IGP-t, legyen akár Intel, vagy AMD. Kb. a HD6850 szintjét hozza, de architektúrálisan fejlettebb és bizonyos játékoknál jobb eredményt is hozhat.
    - alaplapok: bármilyen processzor esetében érdemes 15-20 K-t költeni a megfelelő alaplapra, platformtól függetlenül.

    Nos, ennyi röviden...
    ------------------------------------------------
    Valószínüleg az IT szakmát akkor kezdtem, amikor te még meg sem születtél. 86-ban már jó programozóként tartottak nyilván. A hardverek és op. rendszerek fejlődését folyamatosan nyomon követtem. Az a gép, amit én rakok össze, röhögve megy 5 évet, de általában 7-et is.

    Úgyhogy most mondhatsz néhány "mea culpa"-t kedves fórumtárs. :K

    Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Új hozzászólás Aktív témák