Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz Frawly #128375 üzenetére

    Újan nem fogják ajánlani a 7500-öt, inkább 8100 vagy ryzen, utóbbit még bővítheted, azt intelt nem valószínű, korábbi szériáját viszint 100 hogy nem. Én is gondolkodtam itx-en de a hűtést elég nehéz megoldani, hacsak valami jól passzoló házhoz nem tudsz vizesblokkot tenni, viszont ez erősen emeli a keretet. Ugyanakkor ha játszol 1050Ti alá ne gondolkodj lemenni.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Frawly #128375 üzenetére

    Szia!

    Nem könnyű a kérdés.
    Ahogy már leírták, a termelt hő (és annak kivezetése) kulcskérdés, ugyanakkor érthető, hogy miért akarsz "hónalj alá csapható" gépet.

    Az elképzeléseden finomítani kellene:
    Táp: inkább Cooler Master G450M / Corsair CX450M
    Lap: Alapból nem ajánlanám már azt a platformot, de az ajánlottabbakban (AM4 / LGA1151-3) mocsok drága iTX lapok vannak csak. Jó lehet amit kinéztél, de inkább ASROCK H110M-ITX, erre már jutott egy kis VRM hűtés.
    Proci: G4560 / G4600 / i5-7500/7600
    Ram, VGA: OK. (közepes-jó minőségű játékhoz kell minimum a 1050Ti)
    Ház: OK.
    Személyes tapasztalatom van Cooler Master Elite 130-al, nézz rá, (viszonylag) jól szellőző, (viszonylag) jól szerelhető.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Frawly

    veterán

    válasz Frawly #128375 üzenetére

    Még mindig vaccillálok ezzel a géppel. Még azt sem tudom eldönteni, hogy ilyen alap, egyelőre 720p körüli felbontáson nyomulós kocagamer igényekhez (Far Cry Primal, GTA V, meg hasonló szintű game-ek, főleg fps, openworld játékok) és hasonlók játszásához ne vegyek-e mégis egy Dell 7567, vagy 7577-es lapost, azok 1000 GBP környékén tanyáznak (7th gen i7 HQ, 16 giga DDR4, 1050Ti vagy 1060), 1060-nal és i5-tel sem sokkal olcsóbb, nem megy be 900 GBP alá. Mivel nekem minden kéne (egy egéren és 1TB SSD-n kívül nincs meg hozzá semmi), meg a videokártyák árai még mindig az egekben, lehet a laptoppal sem járnék olyan rosszul, később még azon is lehet egyet fejleszteni valami eVGA-s megoldással. Szerintetek?

    Mert ha mégse, akkor arra gondoltam, hogy mégis értelmesebb lenne egy asztali gép, ráadásul most kész vagyok feladni azt az ITX/mATX-es, helyspórolós elképzelést, és szabvány ATX-es megoldásokban gondolkodnék, ebben keresném a best buyt. Háznak nem kell túl fancynek lennie, csak ne főjenek meg benne a hardverek. Nekem mindegy hogy AMD vagy Intel konfig, csak minél jobb ár/érték aránya legyen, meg később értelmesen lehessen még bővíteni, ha lemennek az árak. eBay, Amazon, ilyesmi helyen venném, mert még mindig UK-ben vásárolnám, és helyi boltot nem tudok, ahol megérné ilyet összerakatni, elég drága városban élek. Ennek függvényében jó lenne, ha tudnátok ehhez az igényhez konfigot összerakni olyan 300k HUF / 850 GBP összeghatárig, de ha van erre használható, olcsóbb, de később még értelmesen bővíthető cucc, akkor nem ragaszkodok hozzá, hogy elköltsem a keretet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák