Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz FefeX #122134 üzenetére

    GTX 1070-nek melyik az amd-s vetélytársa?!

    Majd a Vega lesz, ha megérkezik. Egyelőre 1060 felett nincs ellenfél.

    régebben mindenki amd-s procihoz amd-s kártyát választott és inteleshez meg nvidia-sat, ez mostanság már nem számottevő tényező?!

    Nem.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz FefeX #122134 üzenetére

    GTX 1070-nek melyik az amd-s vetélytársa

    Semelyik. Majd (ha, esetleg) jön a VEGA, akkor lesz neki, de még nincsen. Ha most kell 1070 erősségű VGA, akkor ott csak nVidiát tudsz venni. Ha nem hajt a tatár, akkor én 1070-nél nagyobb VGA-t (1080) most egyelőre nem vennék.

    Egy árkategóriával lejjebb tanyázik a 1060 és az 580. Azok kb pariban vannak, de az 580 többet eszik (ha ez számít).

    Ez most egy bugyuta kérdés lesz, de mintha régebben mindenki amd-s procihoz amd-s kártyát választott és inteleshez meg nvidia-sat, ez mostanság már nem számottevő tényező?!

    Aki így tett az nem volt túlságosan tájékozott :)

    Kb így nézett ki a helyes döntési mechanizmus egy-két éve (Fury-ig illetve 390-ig bezárólag):

    Erős intel procihoz: AMD vagy nVidia
    Gyenge intel procihoz: nVidia
    AMD procihoz: nVidia

    RyZEN-nel ez már múlt.

    Márciusban még volt 1-2 szerencsétlen, sokéves játék, ahol a RyZEN+1060 kombó nem teljesített jól (lényegesen gyengébben ment mint a RyZEN+480 kombó), de ezzel garantáltan nem fogsz találkozni. Új tesztek szerint a 1060 is rendben van a RyZEN-nel.

    Ryzen-es proci+lap+memória kérdésben meg interjúvolok egy picit az ehhez tartozó topicban is!

    Jól teszed,
    annál is inkább, mert neked ahogy olvasom mATX-es lap kell (én fönt ATX lapokat ajánlgattam) azokkal meg nyilván kevesebb a tapasztalat, érdemes lehet rákérdezni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák