Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Igali György

    csendes tag

    Sziasztok!

    Értelmes ötletekre,segítő szándékra lenne szükségem.....
    Gondolkodom egy új gép összeszögelésén :W ,de sajnos kb.5éve már kimaradtam a hardverek világából,így nem tudom merre induljak el.......
    Amit tudok biztosan,és ez irányba szeretném a tanácsokat:

    alaplap : ASUS mindenképp (nekem ez bevált az elmúlt 15évben mindig ilyen márkát vettem,sosem volt gondom)
    proci : nem vagyok egyik nagy gyártó elkötelezettje sem, volt már inteles,jelenleg amd-s gépem van(ebben észérvekkel meggyőzhető vagyok) bár jelenleg az intel piszkálja az agyamat.....
    memória: sosem volt "kit"-es,meg hűtős memóriám,és gondom sem volt sosem ezen elemmel...
    videókártya: na,ez a "legfájóbb"és legnehezebb kérdés,mert 1000gyártó 1000terméke stb.stb. tanácstalanság nagy,itt sem vagyok sem nvidia,sem radeon "fan",volt mindegyik,szintén gond nélkül...

    Tuningolni nem fogok ez biztos,vízhűtést sem akarok,ez is biztos:)
    Szeretnék viszont egy játékra is ütős,erős gépet összetenni viszonylag olcsón....(persze,mindenki ezt akarja)
    és akkor jönnek az ellenérvek,hogy nem lehet "emiatt,meg amiatt"... én viszont tudom hogy lehet, csak megfelelően nagy hardverismerettel rendelkező emberek kellenek hozzá,ezek lennétek TI akik elolvastátok,és válaszoltok nekem.

    A következő "fájó"pont az anyagiak... nos az alaplap+proci duóra kb. 50-70 ezer földi kreditet szánnék,a videókártyát 50 k-ban maximalizálnám(persze+1-2ezer lehet ésszerű indokkal)memóriából jó sokat szeretnék:)))) 20-30k-n belül
    Szóval nagyjából 150k-lenne az egészre.Alaplapból olyan kellene,amibe 2-3év múlva(előreláthatólag) tudok még erősebb procit tenni (ez a módszer is többször bejött már nálam).

    Segítségeteke előre is köszönöm!!!! :R :R :R

    U.I. : Elolvastam jópár előző hsz.-t,nekem legyetek szívesek konkrét típusokat megadni,amiket csekkolni tudok neten,mert én úgy látom csak át a dolgokat rendesen! :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák