Keresés

Hirdetés

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petike16

    újonc

    Sziasztok! Van otthon 1 Dlink Wifi routerem wifi1 SSID-vel. Elég vastagok a falak, így az egyik szobában már elég gyenge a jel. Gondoltam veszek 1 AP-t ennek áthidalására. Költséghatékonysága miatt a Mikrotik-re esett a választásom. Rádugtam 1 hosszabb kábelt a router utolsó switch porjára, majd elvezettem az adott szobába, aminek a másik végére rádugtam az AP-t.

    A beállításokban addig eljutottam, hogy a wireless kész. Túl vagyok a security profile-on, van wifi2 nevű SSID-m, security profile hozzárendelve, country kitöltve. + sikerült egy DHCP klienst is beállítani rajta, ami kap automatikusan IP-t a routeremtől. Viszont a kliens gép nem kap IP-t az AP-tól, hiába vagyok a Wifi2-re rácsatlakozva. (A winboxba is csak MAC-kel tudok belépni.) Gondolkoztam, hogy lehet az a baj, hogy az ether1 ugyan kap IP-t DHCP-n, de a wlan1-nek nem adtam fix ip-t. Ez lehet probléma? Ezen kívül szerintetek mit hagytam még ki? Annyi kiegészítés még, hogy Wirelessnél a mode-oknál AP bridge lett megadva. De nem tudatos választás volt, csak ennek volt ismertebb a neve számomra. Fogalmam sincs, hogy ezek között mi a különbség. Valaki el tudná nekem nagyvonalakban magyarázni, hogy otthoni környezetben ezek közül melyeket érdemes használni, és mikor mi az indokolt? Ezek voltak felsorolva: alignment only, AP bridge, bridge, nstreme dual slave, station, station bridge, station pseudobridge, station pseudobridge clone, station wds, wds slave

    A Mikrotiket egyáltalán nem ismerem. Kérlek benneteket, hogy a magyarázatoknál/ötleteknél vegyétek figyelembe, hogy kezdő vagyok!

Új hozzászólás Aktív témák