Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz _seth_ #9329 üzenetére

    "elkezd parkolóból tolatni valaki persze engem észre sem vesz vagy nem is érdekli, hogy jövök"

    Khm, szabadjon megjegyeznem, hogy merőleges parkolásnál, mivel a sofőr az autó bal elejében ül, esélye sincs megnézni, hogy jön-e valaki. Főleg, ha egy nagyobb jármű áll mellette jobb oldalon. Ilyenkor két megoldás van:

    a) Szerzel valakit, aki segít kiállni és mutatja, hogy jön-e valami - értelemszerűen nem mindig megvalósítható, bár ez a biztonságos megoldás.
    b) Óvatosan kifarolsz, és bízol a többi autós türelmében, toleranciájában, és együttérzésében, hogy nemcsak hogy kiengednek, de nem jönnek beléd.

    Te melyik módszerrel szoktál kiállni? Vagy van esetleg más, jobb ötleted?

    "és a szembe sávba kell átmennem a hülyéje miatt"

    Amennyiben a megengedett legnagyobb sebesség betartásával közlekedsz (ami olyan helyeken, ahol merőleges parkolás van, szinte biztosan 50kmph, vagy még kevesebb), akkor nincs szükség szlalomozásra, hanem kényelmesen meg tudsz állni, és ki tudod engedni az illetőt, ha már kitette az autó fenekét. Persze ez hozzáállás és tolerancia kérdése is. Civilizáltabb helyeken mindenesetre ez így működik.

    "Kiteszi az indexet és jön felém... na mondom ez is szép lesz... ha egy lomhább járművel vagyok lazán nekemjön így viszont egy vissza 3 padlóval sikeresen megelőztem"

    További megjegyzés, hogy ilyen esetben egy kürtjelzés gyorsabb, emellett biztonságosabb megoldás is.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák