Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz philoxenia #95403 üzenetére

    Persze nyilván, de az akkor is igaz, hogy itt ugyanabból a pénzből egy -szó szerint- profi rendszert tudsz kiépíteni, ami azért pont az amatőröknek nem mindegy. A másik fele pedig az, hogy pont az amatőrök tudnának jobban kompromisszumot kötni a képminőséggel -tehát a kisebb szenzorral- ha felmérnék a valós igényeiket és potenciájukat.
    "Természetfotóra meg lehet, hogy a középformátumba kellene beruházni." - csak ha te vagy Hulk. Az m43 egyik nagy erőssége szerintem a természetfotózásban van. Meglepően sok ilyen irányultságú pana és oly nagykövetet láttam. Amikor profi vagy és napokra, hetekre kimész a természetbe fotózni, akkor minden esetlegesen szükséges cuccot szeretnéd, ha nálad lenne, és mindjárt nem mindegy, hogy milyen súlyt kell cipelned, mekkora táskával. Ezek jelentősen befolyásolják a napi távot, amit meg tudsz tenni, valamint a rugalmasságodat is.

    lugosi: "Fuji X-T4-re viszont igaz amit írtam....profi, munkagép" - most megnéztem kíváncsiságból ezt a csodát és nem vagyok tőle maradéktalanul elájulva, bár kétségtelen, hogy vannak jelei a dolognak. Mi a "bajom" vele? Nincs markolata, vicces lehet órákon át fotózni vele egy rendezvényt vagy esküvőt. Ott a portrémarkolat ami helyre teszi a dolgokat ugyan, de az újabb 120k beruházás, ami egy M1 esetén (vagy G9, ha jobban tetszik) nem biztos, hogy szükségszerű. Ugyanakkor ami azonnal szemet szúrt, hogy időjárás állóságról nem beszélnek sehol, ami szerintem nem árt egy profi gépnél, hogy ne kelljen az első esőcseppnél abbahagyni a kültéri fotózást (természetfotónál pedig egyértelműen alapkövetelmény szerintem). Amúgy jó gépnek tűnik, pér igazán impozáns tulajdonsággal (pl. sorozat, videó). A kifutott X-H1 inkább tűnt valódi profi gépnek, és a kifutó 300k-s ára eléggé baráti volt.
    Nikon Z6. Ez nem profi gép. Amit kapásból már azzal is definiálnak, hogy csak egy kártyafoglalata van. Ugyanakkor egy kis érdekesség: amikor én próbáltam egyet, akkor az "af targeting pad" nem volt a funkciók között, csak a sima bökdösés (van viszont helyette joystick). Amúgy a Nikon milc vázai tetszenek a legjobban a konkurenciától, ez igaz a Z50-re is, kár, hogy a képstabot kihagyták és a kezelése sem az igazi.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák