Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haruspex

    aktív tag

    válasz hibavissza #77853 üzenetére

    Két embernek írtál egy hozzászólásban kedves dolgokat, akik Neked nem nagyon címeztek semmit.

    Az F érték csak egy szám, nem pedig mértékegység, így elég fura lenne, ha így kéne számolni vele. Nem véletlenül nem is teszik így általában csak itt az az MFT fórumban.

    Igen a négyharmad egy kompromisszumos rendszer,de mindegyik az, hogy miben az csak nézőpont kérdése, a full frame felett meg ott a középformátum, de a méret is ugyanúgy szempont, meg az objektívkínálat, és ez az amiben itt viszont kevesebbet kell kötni, mint máshol. Hogy a saját példámat említsem, én a méret miatt tértem vissza, és az egyszerűség kedvéért szállok ki a másik rendszerből (pedig rühellem az EVF-t), de ezt, ha nem lennének a PRO objektívek, konkrétan a 35-100 f 2.8, vagy a 40-150 PRO ezt nem tudnám megtenni míg másnak pedig más hiányozna. Ha más MILC rendszert választanék akkor ezt nem tudnám megtenni, legalábbis lottó ötös nélkül.

    Igen a marketing egy erős dolog, PL: volt ismerősöm, aki Canon 600d-t vett videózni Panasonic helyett, mert az apsc. Az FF meg pláne ez különösen az A7 vonal, mert elég hamar elfogynak a natív obik, ha elkezd építkezni az ember, és bár nyilván manuálozni az egyik legjobb, szerintem a legtöbben nem erre veszik.

    t72killer: Igen azt én is írtam, hogy a Pana gyárt szenzort, csak azért ők itt messze nem akkorák mint a Sony, és azt hiszem az E-m1-ben is van némi Sony tervezés, de lehet hülyeséget mondok.

    Az erős Jen az minden gyártót vissza fog fogni persze, mondjuk most amíg a régi gépek ki nem futnak kicsit felemás lesz a helyzet. Viszont lesz egy két dolog aminek különösen ártani fog eladás szempontjából, mert egyszerűen az emberek drágábban már nem fogják megvenni, a 12-100 az egyik ilyen lehet, mert azért ki lehet váltani másképp is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák