Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz vape1 #70176 üzenetére

    Hm azt hittem az olyk nem ilyenek, az öreg e-p1-em nagyjából olyan élőképet mutatott, amilyen az elkészült kép volt, így mindíg tudtam mit korrigáljak vagy állítsak.. amikor panára váltottam engem is zavart ez a "ficsőr", de végül megszoktam... ugyan panán van expo szimuláció, de kb. használhatatlan, max statikus témára jó állványról, mert iszonyúan szaggat.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz vape1 #70176 üzenetére

    Na, kicsit eljátszottam az E-M1-gyel. Gyanítom ebből a szempontból az E-PL5 is hasonló lesz.
    P, A, S módokban az expo korrekciót követi le a kijelző, egyébként az optimális értéket mutatja, még akkor is, amikor már villog a rekesz vagy a záridő, hogy nem tudja megcsinálni a helyes expozíciót.
    M módban követi a záridő vagy rekesz állítását, de csak +-3 EV értékig.

    Tehát létezik, hogy nincs egy az egyben beállítás, de nem is igazán látom, hogy mi szükség lenne a fenti határon túli lekövetésre. Illetve A, S módban jó lenne, ha az automatika állítási határai után sötétedne vagy világosodna a kép, avval is mutatva, hogy mi lesz, ha így exponálsz.

    sheratan: "F16-ra tekert manuál obival" :)

    (#70177) Carasc0: Megjelenésekor sokan ráizgultak, aztán hirtelen vagy négyen is továbbadták pár hét után. Soha nem volt a kezemben, de kicsit körbenézve a vetélytársait jó ár/érték arányú gépnek gondolom. Szerintem azt a legfontosabb eldöntened, hogy a 24-75-ös átfogás elég-e a céljaidra.

    [ Szerkesztve ]

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák